Poz# | Photos | Description | Catalog | Features | Actual price |
---|---|---|---|---|---|
19575 |
1984 poczta samochodowa szlakiem poczty polowej LWP, komplet 7 kart ze znaczkami dodatkowej opłaty, przewiezionych na trasie poszczególnych etapów. | Fi.Cp872-78 |
| 30 PLN | |
19576 |
1984 rocznik kopert FDC (bez Bl.81; Fi.49.-). | Fi.2751-2811 Mi.2899-2959 |
| 30 PLN | |
19577 |
1984 list wartościowy z pieczęciami lakowymi urzędu pocztowego. | |
| 10 PLN | |
19578 |
1985 przywódcy ruchu ludowego - Maciej Rataj, wieloblok z różną intensywnością druku (rozlana farba) widoczna najlepiej w okolicach oczu (tzw. podbite oko). | Fi.2841 Mi.2989 |
| 50 PLN | |
19579 |
1985 wojna obronna 1919, znaczek z przesuniętym drukiem kolorów, małe skazy na gumie - rude plamki. | Fi.2843 Mi.2991 |
| 60 PLN | |
19580 |
1985 40-lecie fabryki PAFAWAG, arkusz sprzedażny zagięty w połowie. | Fi.2848 Mi.2996 |
| 25 PLN | |
19581 |
1985-1987 TOM XVI JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to 378 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty! | |
| 260 PLN | |
19582 |
1985 rocznik kopert FDC (bez Bl.82II, Bl.83II; Fi.54.-). | Fi.2812-bl.83I Mi.2960-Bl.97I |
| 30 PLN | |
19583 |
1986 TS/S "Stefan Batory" - widokówka pisana z Las Palmas do Warszawy, nadana 24.I w agencji pokładowej. | Fi.2862 Mi.3010 |
| 40 PLN | |
19584 |
1986 25 lat Układu Antarktycznego, znaczek z przesuniętym drukiem barwy czarnej, na dole dla porównania normalny znaczek. | Fi.2885 Mi.3033 |
| 100 PLN | |
19585 |
1986 100-lecie Warszawskiego Towarzystwa Cyklistów, kompletna seria w arkuszach sprzedażnych. | Fi.2921-6 ark. Mi.3069-74 |
| 160 PLN | |
19586 |
1986 Polska żegluga bałtycka, blok z błędem "zdwojony wyraz ROGALIN". | Fi.bl.19B1 Mi.Bl.99 |
| 20 PLN | |
19587 |
1986 Światowa Wystawa Filatelistyczna "Stockholmia '86", oryginalna paczka zawierająca 100 sztuk bloku nie rozpieczętowana. | Fi.bl.86 Mi.Bl.100 |
| 60 PLN | |
19588 |
1986 SOLIDARNOŚĆ - POCZTA BYTOM'86 - rocznica odzyskania niepodległości, pamiątkowy znaczek przedstawiający m.in. marszałka Józefa Piłsudskiego. | |
| 20 PLN | |
19589 |
1986 Poczta Solidarności - komplet 4 efektownych kart z podobiznami i życiorysami dowódców Armii Krajowej: Michała Tokarzewskiego - Karaszewicza "Doktora", Stefana Roweckiego "Grota", Tadeusza Komorowskiego "Bora", Leopolda Okulickiego "Niedźwiadka"; dodatkowo biało-czerwona banderola. | |
| 80 PLN | |
19590 |
1986 rocznik kopert FDC (bez Bl.84-85, Bl.86, Bl.87; Fi.52.-). | Fi.2865-2927 Mi.3013-75 |
| 30 PLN | |
19591 |
1987 II Kongres PRON, pasek znaczków z przesuniętą perforacją poziomą. | Fi.2943 Mi.3091 |
| 60 PLN | |
19592 |
1987 wizyta Jana Pawła II w Polsce, arkusz sprzedażny. | Fi.2951-2 Mi.3099-100 |
| 20 PLN | |
19593 |
1987 III wizyta Papieża Jana Pawła II w Polsce, 2 arkusze: odmiana z numerem i bez numeru (z błędem uszkodzona litera K w POLSKA). | Fi.2951-2 B1 Mi.3099-100 |
| 50 PLN | |
19594 |
1987 Poczet królów i książąt polskich (II) - Bolesław Chrobry znaczki z przywieszkami i pustopolami z lewej i prawej strony. | Fi.2983 Mi.3131 |
| 30 PLN | |
19595 |
1987 poczet królów i książąt polskich, znaczek z przywieszką i pustopolem. | Fi.2983 Mi.3131 |
| 10 PLN | |
19596 |
1987 Bolesław Chrobry, znaczek z mocno przesuniętym drukiem barwy stalowo-niebieskiej (obramowania rysunku). Unikalny narożny egzemplarz - możliwe że istniał wyłącznie jeden arkusz drukarski (3x35szt.), sprzedany w abonamencie w Poznaniu. | Fi.2983 Mi.3131 |
| 300 PLN | |
19597 |
1987 Bolesław Chrobry, kompletny arkusz z przywieszkami i pustopalami. | Fi.2983ark. Mi.3131 |
| 130 PLN | |
19598 |
1987 Poczet królów polskich - Mieszko II, dolny pasek arkusza z numeratorem. | Fi.2984 Mi.3132 |
| 15 PLN | |
19599 |
1987 spotkanie Jana Pawła II z gen. Jaruzelskim na zamku w Warszawie, blok na prawidłowo opłaconym ekspresowym liście poleconym, wysłanym 6.6.1988 z Ostrowca Świętokrzyskiego do Opatowa, kasownik odbiorczy; wyjątkowo rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja; temat - PAPIEŻ JAN PAWEŁ II. | Fi.bl.88 Mi.Bl.102 |
| 1 600 PLN | |
19600 |
1987 blok "Papież - Jaruzelski" na kopercie ze stemplem pierwszego dnia obiegu bloku z 5.6.87, katalog Fischera nawet nie odnotowuje prawdziwej FDC z całą pewnością jedna z najrzadszych i najtrudniejszych do zdobycia kopert z pierwszego dnia obiegu z okresu PRL, większość kopert uchodzących za FDC to po prostu koperty z kasownikiem okolicznościowym ze spotkania Papieża z gen. Jaruzelskim na Zamku; oryginalnych kopert ostemplowanych 5 czerwca 1987 istnieje prawdopodobnie tylko kilka sztuk! | Fi.bl.132 (88) Mi.Bl.102 |
| 800 PLN | |
19601 |
1987 spotkanie Jana Pawła II z gen. Jaruzelskim na zamku w Warszawie, blok czysty. | Fi.bl.132 (88) Mi.Bl.102 |
| 150 PLN | |
19602 |
1987 "XXII MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA PSÓW RASOWYCH" Poznań 2, dofrankowana karta pocztowa ostemplowana okolicznościowo 18.X; temat - PIES. | Fi.Cp892, 2838 |
| 15 PLN | |
19603 |
1987 spotkanie papieża Jana Pawła II z gen. Wojciechem Jaruzelskim, blok. | Fi.bl.88 Mi.Bl.102 |
| 70 PLN | |
19604 |
1987 rocznik kopert FDC (bez Bl.88; Fi.57.-) | Fi.2928-85 Mi.3076-3133 |
| 35 PLN | |
19605 |
1988 70 rocznica odzyskania niepodległości, pasek znaczków z bloku. | Fi.A3026-28 Mi.3174-6 |
| 50 PLN | |
19606 |
1988 70 rocznica odzyskania niepodległości, blok czysty. | Fi.bl.137 (93) Mi.Bl.107 |
| 70 PLN | |
19607 |
1988 70-lecie odzyskania niepodległości, karta pocztowa, ostemplowana okolicznościowo 11.XI w Sulejówku; temat - PIŁSUDSKI. | Fi.Cp984 |
| 15 PLN | |
19608 |
1988 70. rocznica odzyskania niepodległości, blok. | Fi.bl.93 Mi.Bl.107 |
| 30 PLN | |
19609 |
1988 rocznik kopert FDC (bez Bl.93; Fi.50.-). | Fi.2986-3041 Mi.3134-89 |
| 50 PLN | |
19610 |
1988-1989 TOM XVII JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to 210 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty! | |
| 155 PLN | |
19611 |
1989 Konie, arkusz sprzedażny znaczka o nominale 15 zł. | Fi.3043 Mi.3191 |
| 35 PLN | |
19612 |
1989 45-lecie PRL, seria w arkuszach sprzedażnych. | Fi.3058-61 Mi.3207-10 |
| 60 PLN | |
19613 |
1989 45. lecie bitwy pod Falaise, górny znaczek z błędem "przerwa w linii rzeki Laizon". | Fi.3065B1 Mi.3213 |
| 25 PLN | |
19614 |
1989 chirurdzy polscy, seria w arkuszach sprzedażnych. | Fi.3073-74 Mi.3221-22 |
| 60 PLN | |