Auction 64. Communist Poland 1945-1952

18555

1950 groszy, nadruk lokalny Bielsk Podlaski typ 37 w kolorze fioletowym.

Fi.470
Mi.621
25 PLN
18556

1950 groszy, list firmowy z Krakowa 22.11.50 do Wrocławia opłacony znaczkiem groszy z nadrukiem typ 3 i znaczkami bez nadruku.

Fi.470, 471, 525
Mi.518, 519, 657
55 PLN
18557

1950 groszy, miejscowy list firmowy z Gdańska nadany 28.12.50 opłacony znaczkami z fantazyjnym nadrukiem groszy.

Fi.470, 472, 511, 52
Mi.621, 623, 652, 66
55 PLN
18558

1950 Bolesław Bierut, blok legitymacyjny.

Fi.471
Mi.519
30 PLN
18559

Fi.471
Mi.519
30 PLN
18560

1950 "groszy - lokalny", Piła, Bierut, znaczek za 3 zł. z fioletowym stempelkiem typu 41, gwarancja Krawczyk.

Fi.471
Mi.622
40 PLN
18561

1950 "groszy - lokalny", Gubin, Bierut, nienotowany dotąd znaczek za 3 zł. z fioletowym stempelkiem typu 40, gwarancja Krawczyk.

Fi.471
Mi.622
100 PLN
18562

1950 "groszy - lokalny", Bielsk Podlaski, Bierut, znaczek za 3 zł. z fioletowym stempelkiem rzadszego typu 38, gwarancja Krawczyk.

Fi.471
Mi.622
80 PLN
18563

1950 lokalny nadruk groszy typ 39 z Ciborza.

Fi.Pgl5
Mi.622
20 PLN
18564

1950 lokalny nadruk groszy typ 28 z Bielska w kolorze czarnym.

Fi.471
Mi.622
25 PLN
18565

1950 lokalny nadruk groszy typ 31 z Niemodlina.

Fi.471
Mi.622
20 PLN
18566

1950 lokalny nadruk groszy typ 33 z Ozimka w kolorze czerwonym.

Fi.471
Mi.622
20 PLN
18567

1950 "groszy - lokalny", Gdynia, Bierut, znaczek za 5 zł. z wyjątkowo ładnie odbitym czerwonym stempelkiem typu 27B (z Wielkiej Wsi na Helu, który już bez litery G był nadużyty w Gdyni), gwarancja Krawczyk.

Fi.472
Mi.623
50 PLN
18568

1950 list polecony z Debrzna nadany 3.11.50 do Warszawy z bardzo rzadką trzykrotną frankaturą obowiązującą między 30.10.-5.11.50, bardzo rzadkie.

Fi.472, 502
Mi.520, 540
400 PLN
18569

1950 list polecony z Janowa Podlaskiego nadany 3.11.50 do Kraśnika z bardzo rzadką trzykrotną frankaturą obowiązującą między 30.10.-5.11.50, bardzo rzadkie.

Fi.472, 517, 518
Mi.520, 560, 561
200 PLN
18570

1950 groszy, list firmowy z Poznania do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 11 w kolorze czerwonym i typ 18 w kolorze fioletowym.

Fi.472, 526
Mi.623, 658
20 PLN
18571

1950 "groszy" znaczki z nadrukiem w typie 23, masowa frankatura mieszana - 20 sztuk bardzo rzadkiego z przedrukiem znaczka za 6 zł z Bierutem!!! na kopercie miejscowego listu poleconego, wysłanego 2.12 w Wałbrzychu (same znaczki Mi.300 euro); gwarancja.

Fi.473, 527I
Mi.624, 665
800 PLN
18572

1950 groszy, list polecony z Szczecina 9.12.50 do Katowic opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 21 w kolorze czerwonym.

Fi.474
Mi.625
30 PLN
18573

1950 "groszy - lokalny", Bielsko 2, Bierut, znaczek za 10 zł. z fioletowym stempelkiem typu 28, gwarancja Krawczyk.

Fi.474
Mi.625
40 PLN
18574

1950 "groszy - lokalny", Niemodlin, Bierut, nienotowany dotąd marginesowy znaczek za 10 zł. z fioletowymi stempelkami rzadszego typu 30, gwarancja Krawczyk.

Fi.474
Mi.625
175 PLN
18575

1950 groszy, firmowy list z Łodzi 22.11.50 do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 5 w kolorze fioletowym.

Fi.474
Mi.625
60 PLN
18576

1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 3, list wysłany 27.11 z urzędu pocztowego Częstochowa 1 do Kielc; sygnowane Roszkowski.

Fi.474
Mi.625
140 PLN
18577

1950 groszy, list firmowy z Uniejowa 16.12.50 do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 10 w kolorze fioletowym.

Fi.474, 525
Mi.625, 657
50 PLN
18578

1950 "groszy - lokalny", Cibórz, Bierut, znaczek za 15 zł. z czarnym stempelkiem typu 39, gwarancja firmowa Gryżewski, Krawczyk.

Fi.475
Mi.626
40 PLN
18579

1950 "groszy - lokalny", Gracze, Bierut, znaczek za 15 zł. z czarnym stempelkiem bardzo rzadkiego typu 29, gwarancja Krawczyk.

Fi.475
Mi.626
125 PLN
18580

1950 Bolesław Bierut, blok legitymacyjny z nadrukami groszy typ 3.

Fi.475
Mi.626
30 PLN
18581

1950 "uszkodzone litery ROS" - odmiana nadruku "groszy" typu 3 powstała w urzędzie pocztowym Kielce 1, gumowa część stempelka do przedruku znaczków odpadała, więc przytwierdzono ją gwoździem wbitym w literę O napisu GROSZY; miejscowy list polecony, wysłany 20.12; bardzo dobry stan zachowania; odmiana opisana w PZP t.II s.419; sygnowano Roszkowski, gwarancja.

Fi.475
Mi.626
300 PLN
18582

1950 "groszy", Bierut, cięty znaczek za 15 zł. z fioletowym stempelkiem dyrekcyjnego typu 23 - Warszawa (Fi.4400.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.475 nz
Mi.626 U
4 000 PLN
18583

1950 groszy, firmowy list polecony z Warszawy nadany 13.12.50 do Izraela w pierwszym dniu obiegu znaczków z nadrukiem groszy typ 1, opłata znaczkami groszy typ 1 i 2 w kolorze czarnym i fioletowym.

Fi.475, 519
Mi.626, 650
150 PLN
18584

1950 groszy, list z Warszawy 18.12.50 do Gdańska opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 24.

Fi.475, 519, 525
Mi.626, 650, 657
20 PLN
18585

1950 "groszy - lokalny", Skolimów, Bierut, nienotowany dotąd znaczek za 18 zł. z lila stempelkiem bardzo rzadkiego typu 44, gwarancja Krawczyk.

Fi.476
Mi.627
125 PLN
18586

1950 "groszy" karta z hasłem propagandowym 21a z nadrukiem typu 3B, dofrankowana znaczkami z nadrukiem typu 26, wysłana 16.11.1951z Katowic do Warszawy.

Fi.476, Cp124
Mi.627
70 PLN
18587

1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 3, list wysłany 21.11 z Krakowa do Warszawy; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.477
Mi.628
50 PLN
18588

1950 "groszy" prywatny nadruk (typ 73 wg.Ćwiertni), list z Zachodniej Agencji Filatelistycznej J.Popkiewicz i W.Rubinowicz w Katowicach ofrankowanym znaczkiem za 15 zł Kongres Jedności (XII) z grupy bardzo rzadko spotykanych z nadrukiem i znaczkami za 10 zł i 35 zł Kongres Ludowy z grupy rzadko spotykanych z nadrukiem, wysłany 28.2.51 z urzędu Katowice 2 do Łodzi; dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.483, 502, 504
Mi.611, 643, 645
1 500 PLN
18589

1950 "groszy", wydanie lotnicze - Bojownicy o wolność i demokrację, seria czysta z dyrekcyjnym nadrukiem groszy, gwarancja Krawczyk.

Fi.489-91
Mi.617-19
300 PLN
18590

1950 "grosze" - VIII Kongres Związków Zawodowych, pasek znaczków za 3 zł. z czarnym stempelkiem rzadkiego dyrekcyjnego typu 22 (jednym odwróconym), środkowy znaczek z błędem na poz.6 "kropka nad czapką", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.492
Mi.630
180 PLN
18591

1950 "groszy" znaczki z nadrukiem 23, ofrankowany 3 znaczkami za 5 zł Kongres Ludowy z grupy bardzo rzadko spotykanych z nadrukiem miejscowy list (druki) z Muzeum Narodowego w Warszawie przesłany 2.5.51; dobry stan zachowania; sygnowano Roszkowski.

Fi.501
Mi.642
500 PLN
18592

1950 "groszy" prywatny nadruk (typ 60A i 60B wg.Ćwiertni), list (druki) z Biura Filatelistycznego L.Plewka w Lesznie Wlkp. ofrankowanym m.in. znaczkiem za 10 zł Kongres Ludowy z grupy rzadko spotykanych z nadrukiem, wysłany 20.11 z urzędu Leszno 1 do Krakowa; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.502, 513
Mi.643, 659
1 200 PLN
18593

1950 groszy, list z Siedlec 13.12.50 do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy, brak klapy koperty.

Fi.503
Mi.644
40 PLN
18594

1950 groszy, list z Bielska Podlaskiego 24.11.50 do Warszawy ze znaczkami z nadrukiem groszy typ 8 w kolorze fioletowym.

Fi.503, 513, 524
Mi.644, 656, 659&nbs;
25 PLN