Auction 64. Communist Poland 1945-1952

17673

Fi.343
Mi.384
120 PLN
17674

1944 list z Rzeszowa do Hyżnego na poniemieckiej kopercie służbowej.

Fi.343
Mi.384
60 PLN
17675

1944 list polecony z Warszawy 17.XI.44 do Czerwonego Krzyża w Genewie, prowizoryczne kasowniki i erka, stempel cenzury wojskowej nr 88, stemple tranzytowe z Ankary i Egiptu z zaklejką cenzorską, stempel odbiorczy z 15.V.45!, dekoracyjny walor w doskonałym stanie.

Fi.343
Mi.384
240 PLN
17676

Fi.343
Mi.384
80 PLN
17677

1944 list polecony z Warszawy - Grochowa do Międzynarodowego Czerwonego Krzyża w Genewie (ciekawy obieg przez Turcję i Egipt), R-ka WARSZAWA 26, stempel cenzury egipskiej, znaczki kasowane stemplem prowizorycznym "Warszawa 26", datownik ANKARA i steple cenzury egipskiej.

Fi.343
160 PLN
17678

Fi.343t
Mi.384
200 PLN
17679

1944 KRN, znaczek poz. 8 z nadrukiem przesuniętym w górę, gwarancja Walisch.

Fi.344
Mi.386
30 PLN
17680

Fi.344
Mi.386
30 PLN
17681

Fi.344
Mi.386
120 PLN
17682

1944 K.R.N., znaczek stemplowany prowizorycznym kasownikiem, gwarancja Walocha.

Fi.344
Mi.386
20 PLN
17683

Fi.344 B
Mi.386
40 PLN
17684

Fi.344 B+B17
Mi.386
70 PLN
17685

1944 K.R.N., pasek ośmiu znaczków za 1 zł. pięć z błędami na poz.1 "uszkodzone 3 i X" i na podstawowym poz.51 "kreska na prawym skrzydle", na poz.2 "uszkodzona kropka i N", na podstawowym z poz.55 "prawe G z haczykiem" na poz.6 "lewa kreska przerwana" i na poz.7 "wcięcie w cyfrze 9, lewa kreska przerwana i uszkodzona litera z", gwarancja Krawczyk.

Fi.344 B1, B2, B, B5, B6
Mi.386
160 PLN
17686

Fi.344 B11
Mi.386
25 PLN
17687

1944 K.R.N., znaczek z poz. 76 z błędem "uszkodzone 1 zł", gwarancja i opis Walocha.

Fi.344 B14
Mi.386
25 PLN
17688

1944 wydanie przedrukowe, seria, gwarancja Schmutz.

Fi.344-6
Mi.386-8
25 PLN
17689

Fi.344-6
Mi.386-8
280 PLN
17690

1944 PKWN, znaczek z nadrukiem przesuniętym do góry.

Fi.345
Mi.387
25 PLN
17691

Fi.345, 343
Mi.387, 384
1 800 PLN
17692

1944 R.T.R.P., pasek znaczków z nadrukiem przesuniętym.

Fi.346
Mi.388
150 PLN
17693

Fi.346
Mi.388
25 PLN
17694

1944 RTRP, znaczek z nadrukiem przesuniętym do góry.

Fi.346
Mi.388
30 PLN
17695

Fi.346
Mi.388
60 PLN
17696

Fi.346x
Mi.388
130 PLN
17697

Fi.346x
Mi.388
120 PLN
17698

Fi.346x
Mi.388
200 PLN
17699

Fi.342 Vbs
Mi.383bUMs
1 900 PLN
17700

1944-6 zestaw znaczków z kasownikami prowizorycznymi.

80 PLN
17701

80 PLN
17702

1944-1950 TOM I JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; aby ułatwić zakup wyłączono z niego serie: wodzowie (339-41), brązowoczerwona Warszawa (348b), bojownicy seria z bloku (489-91b) oraz bloki 9, 10 i 11; każdą z tych serii można w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 2300 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.342-541
Mi.383-679
1 500 PLN
17703

Fi.343
Mi.384
60 PLN
17704

1945 kartka z Rawy Mazowieckiej do Warszawy, stempel cenzury wojskowej nr 229.

Fi.343
Mi.384
60 PLN
17705

1945 kartka z Kielc 22.5.45 do Warszawy, stempel cenzury wojskowej nr 1788.

Fi.343
Mi.384
60 PLN
17706

1945 list do Drobinia, znaczki prowizorycznie unieważnione ołówkiem, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 1027, słabszy stan.

Fi.343
Mi.384
20 PLN
17707

1945 kartka ze Sławy 25.5.45 do Leszna, prowizoryczny kasownik ze Sławy, stempel cenzury wojskowej nr 222.

Fi.343
Mi.384
120 PLN
17708

1945 kartka z Łącka nad Dunajcem 1.3.45 do Sieradza, prowizoryczny kasownik Łącka, stempel cenzury wojskowej nr 239.

Fi.343
Mi.384
120 PLN
17709

Fi.343
Mi.384
100 PLN
17710

1945 kartka z Sosnowca 6.6.45 do Rzeszowa, stempel cenzury wojskowej nr 1971.

Fi.343
Mi.384
50 PLN
17711

1945 kartka z Krakowa do Częstochowy, stempel cenzury wojskowej nr 515.

Fi.343
Mi.384
60 PLN
17712

Fi.343
Mi.384
70 PLN