Auction 64. WW2 foreign postage

16369

Mi.P251
30 PLN
16370

Mi.512, 514, 516
100 PLN
16371

1938 Ziemie Zachodnie, druk przesłany miejscowo 29.7 we Wrocławiu, ofrankowany znaczkiem przedstawiającym Ostrów Tumski (Dominsel) i ostemplowany kasownikiem okolicznościowym; zwraca uwagę tradycyjne niemieckie pozdrowienie filatelistyczne umieszczone na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.665
50 PLN
16372

Mi.675
80 PLN
16373

1939 kartka z Sosnowca 23.12.39 do Berlina.

20 PLN
16374

1939-41 zestaw wycinków z Łaz i Łazisk.

70 PLN
16375

50 PLN
16376

1939 list firmowy z Sosnowca do Niemiec.

20 PLN
16377

1939 list z Sosnowca 16.12.39 do Niemiec.

20 PLN
16378

1939 całostka niemiecka wysłana z Będzina 25.12.39 na Węgry.

40 PLN
16379

1940 Alzacja, Lotaryngia i Luksemburg - wydania dla terenów okupowanych, nadruki Elsass, Lothringen i Luxemburg na znaczkach serii obiegowej z prezydentem Paulem von Hindenburg, obiegowe serie czyste na papierze ze znakiem wodnym "swastyka", piękny stan.

Mi.1-16, 1-16, 1-16
150 PLN
16380

Mi.17-32
60 PLN
16381

1940 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy, unikalny lotniczy list polecony, wysłany 14.XII z urzędu pocztowego Lwów 10 do Krakowa; ładnie ofrankowana koperta, fioletowe stempelki: polski polecenia i rosyjski "ABO"; zalepka i stemple cenzury, kasownik odbiorczy Kraków 30.XII; korespondencja pomiędzy częścią Polski okupowaną przez Rosję, a częścią okupowaną przez Niemcy, wędrowała okrężną drogą przez Moskwę i Berlin; na tym właśnie odcinku mogła być listem lotniczym; przesyłki takie są jednak wyjątkowo rzadkie, a w idealnym stanie zachowania niespotykane; gwarancja.

Mi.594, 682, 736
1 200 PLN
16382

Mi.P6-8
40 PLN
16383

Mi.P227I
250 PLN
16384

1940 Ziemie Zachodnie, ilustrowana karta pocztowa o sygn. 40-157-1-B9, wysłana 26.8 z Wrocławia do Katowic, znak opłaty unieważniony wirnikiem propagandowym Niemieckiego Czerwonego Krzyża, ładna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ.

Mi.P236
50 PLN
16385

1940 Ziemie Zachodnie, ilustrowana karta pocztowa o sygn. 40-157-1-B9, skasowana okolicznościowo 23.8 we Wrocławiu kasownikiem Niemieckiej Wystawy Kolonialnej.

Mi.P236
50 PLN
16386

1940 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy - karta informacyjna z Oflagu IIB wysłana 3.6 do Tarnopola, w charakterze datownika nadawczego zastosowano numerator biurowy; stempelek cenzury obozowej; na odwrocie kasownik odbiorczy Tarnopola z 26.VI; doskonały stan zachowania.

300 PLN
16387

1940 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy, Brody-Zamek - obóz dla polskich jeńców w ZSRR budujących pod nadzorem NKWD drogi, m.in. strategiczną Nowogród Wołyński - Lwów, karta podwójna, część z opłaconą odpowiedzią wysłana 29.IV z Równego do Lublina, cenzura; bardzo dobry stan zachowania.

250 PLN
16388

1940 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy - karta pocztowa wysłana 17.12 z miejscowości Jagodzin do Oflagu XA, sowiecki kasownik nadawczy, stempelek cenzora obozowego nr.15; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

350 PLN
16389

1940 Obszary anektowane przez Niemcy, formularz kartkowy wysłany 15.5 z Kalisza do obozu jenieckiego Stalag IXC, zwraca uwagę prowizoryczny kasownik nadawczy KALISCH z częściowo usuniętym napisem, stempelek cenzora obozowego nr.14.

80 PLN
16390

1940 kartka z Ołomuńca do Gotenhafen.

10 PLN
16391

1940 całostka wydania obiegowego.

10 PLN
16392

1940-1 zestaw wycinków z Libiąża, Zabrzegu i innych.

50 PLN
16393

1940-1 zestaw wycinków z Będzina, Olkusza, Dąbrowy i Krzepic.

80 PLN
16394

1940-1 zestaw wycinków z Lipic.

30 PLN
16395

1940-1 zestaw wycinków z Będzina.

25 PLN
16396

1940 zestaw wycinków z Opatowa.

15 PLN
16397

1940-1 zestaw wycinków z Mierzyna.

20 PLN
16398

1940 list z Sosnowca 4.4.40 do Będzina.

20 PLN
16399

1940 kartka grzecznościowo stemplowana w Dąbrowie.

15 PLN
16400

1940 kartka firmowa z Będzina 8.11.40 do Niemiec.

40 PLN
16401

1940 miejscowy list polecony z Będzina 3.4.40.

20 PLN
16402

1940-41 zestaw wycinków z przekazów paczkowych - wszystkie z Sosnowca.

35 PLN
16403

1940 list z Koziegłów do Ministerstwa Zdrowia Rzeszy w Berlinie do Opiumstelle, koperta lekko przycięta od góry.

35 PLN
16404

1940 list z Myszkowa 9.8.40 do Berlina.

30 PLN
16405

1940 list z Modrzejowa do Sosnowca, koperta ślady po złożeniu.

20 PLN
16406

1940-1 zestaw wycinków z Popowa i Kłobucka.

25 PLN
16407

1940-1 zestaw wycinków z Grodźca i Bobrownik.

40 PLN
16408

1940-1 zestaw wycinków z Kłobucka i Kamyka.

40 PLN