Auction 63. Inter-war Poland 1919-1939

8758

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, seria bloków, każdy na osobnej kopercie listu poleconego wysłanej 30.IX z Warszawy do Zduńskiej Woli, kasowniki odbiorcze na odwrocie; dekoracyjny zestaw w dobrym stanie zachowania (gdzieniegdzie minimalne przebarwienia).

Fi.bl.2-4
350 PLN
8759

1937 wizyta Króla Rumunii w Polsce, komplet obiegowo kasowanych bloków.

Fi.Bl.2-4
180 PLN
8760

1937 wizyta Króla Rumunii w Polsce, komplet bloków czystych.

Fi.Bl.2-4
280 PLN
8761

1937 kartka z Warszawy z wirnikiem propagandowym "BUDUJMY SZKOŁY POLSKIE ZA GRANICĄ".

Fi.Cp70
20 PLN
8762

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, makulatura bloku bez napisów ozdobnych na marginesach.

Fi.bl.2s
Mi.Bl.2
300 PLN
8763

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, makulatura bloku bez napisów ozdobnych na marginesach i bez perforacji.

Fi.bl.4s
Mi.Bl.4
300 PLN
8764

1937 kasownik okolicznościowy XXI Międzynarodowego Kongresu Przeciwalkoholowego w Warszawie.

50 PLN
8765

1937 list z Poznania z wirnikiem propagandowym "SPEŁNIJ OBOWIĄZEK DAJ GROSZ NA SZKOŁĘ".

25 PLN
8766

1937 "OPŁ.UISZCZ.GOT./ ZARZ.M.P.I T./ NR.P.W.820/31/35/r." informacja o opłacie gotówkowej w formie znaku opłaty na kopercie wysłanej 4.X ze Lwowa do Mysłowic; wirnik propagandowy urzędu nadawczego Lwów 2 "W DOBREJ SZKOLE ZDROWE DZIECKO!/ BUDUJMY SZKOŁY ZWALCZYMY CIEMNOTĘ" z wyróżnikiem "a"; całość w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 37 118).

80 PLN
8767

1937 kartka z warszawy do Chorzowa, kartka "Opłacono gotówką 50%", stempel agencji pocztowej kolektura J. Wolanów.

70 PLN
8768

1938 kasownik okolicznościowy Wystawy Przemysłowo Rolniczej Pleszewianka.

Fi.204
35 PLN
8769

1938 list z Poznania ze zwrotnym poświadczeniem odbioru.

Fi.252, 284
15 PLN
8770

1938 list firmowy z Warszawy z wirnikiem propagandowym poczty.

Fi.254, 280
50 PLN
8771

1938 list na kopercie firmowej ze Lwowa.

Fi.284, 294
Mi.305, 315
25 PLN
8772

1938 list polecony z Panek 27.1.38 do Popowa, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.288
Mi.309
20 PLN
8773

1938 kasownik okolicznościowy Targów Poznańskich.

Fi.294
25 PLN
8774

1938 kasownik okolicznościowy Targów Meblowych w Swarzędzu, Myślicki 38238.

Fi.294
50 PLN
8775

1938 kasowniki okolicznościowe Ogólnopolskiej V Wystawy Filatelistycznej w Warszawie.

Fi.294
20 PLN
8776

1938 kartka z Warszawy z wirnikiem "KANONIZACJA BŁ. ANDRZEJA BOBOLI 17.IV.1938r. KOMITET PIELGRZYMKI DO RZYMU WARSZAWA, ŚW. JANSKA15".

Fi.294
15 PLN
8777

1938 kasownik okolicznościowy Wystawy Radiowej w Łodzi.

Fi.294
25 PLN
8778

1938 kasownik okolicznościowy Międzynarodowych Targów Futrzarskich w Wilnie.

Fi.294
60 PLN
8779

1938 wirnik Pierwszego Polskiego Kongresu Techników w Warszawie.

Fi.294
40 PLN
8780

1938 kartka z Dorocznej Wystawy Radiowej w Warszawie.

Fi.294
35 PLN
8781

1938 kasownik okolicznościowy Zjazdu Związku Stowarzyszeń Filatelistycznych w Warszawie.

Fi.294, 303
25 PLN
8782

1938 "TYDZIEŃ WARSZAWY/ 2-9.X. 1938" kasownik okolicznościowy odbijany wyłącznie na sporządzonych w limitowanym (2500 sztuk) nakładzie, specjalnych kartach (Myślicki 38 246).

Fi.295
Mi.315
40 PLN
8783

1938 ekspres z Krakowa z stemplem okolicznościowym Dni Krakowa.

Fi.295, 298, 304
50 PLN
8784

1938 widokówka z Krynicy z kasownikiem okolicznościowym uzdrowiska, Myślicki 38001.

Fi.296
50 PLN
8785

1938 kartka z Tygodnia Warszawy ze stemplem okolicznościowym.

Fi.296, 298
80 PLN
8786

1938 WZNOWIENIE WYMIANY POCZTOWEJ MIĘDZY POLSKĄ A LITWĄ - po długoletnim (od 1920) okresie zerwanych stosunków dyplomatycznych i trwającym stanie wojny - czego skutkiem było m.in zawieszenie wymiany korespondencji między Polską a Litwą, 30.III nastąpiła akredytacja posłów obu państw w Kownie i w Warszawie, po czym miano przywrócić wymianę korespondencji między obydwoma krajami; list polecony wysłano 7.IV z Zakopanego; na wysyłkę do Kowna było jednak za wcześnie i 8.IV zwrócono go z Warszawy z nalepką "Zwrot / Litwa nie doręcza"; nalepka kontroli dewizowej przeprowadzonej w Zakopanem, wg. najnowszej klasyfikacji Rzadkosza i Sobusa - typ II (35x14mm długość pierwszego wiersza 27 mm); na odwrocie kasownik odbiorczy; niezwykle ciekawy walor z okresu przejściowego, zawrócony już po ogłoszeniu przywrócenia korespondencji; doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.296, 298I, 303-4
Mi.317, 319, 324-5
1 200 PLN
8787

1938 kartka z Gdyni 31.X. do Niemiec.

Fi.296, Cp78
19 PLN
8788

1938 list firmowy z Warszawy do Niemiec.

Fi.298, 304
Mi.319, 325
25 PLN
8789

1938 kartka z Skalmierzyc do Poznania.

Fi.303
Mi.324
30 PLN
8790

1938 widokówka z Morszyna z kasownikiem okolicznościowym uzdrowiska.

Fi.303
60 PLN
8791

1938-1939 roczniki znaczków czystych.

Fi.303-Bl.8
Mi.324-Bl.8
1 800 PLN
8792

1938 kartka okolicznościowa z Ogólnopolskiej V Wystawy Filatelistycznej i Zjazdu Związku Stowarzyszeń Filatelistycznych w Warszawie.

Fi.304
25 PLN
8793

1938 150. rocznica uchwalenia konstytucji Stanów Zjednoczonych.

Fi.305
Mi.326
15 PLN
8794

1938 150 rocznica uchwalenia konstytucji Stanów Zjednoczonych, 1 zł - frankatura wielokrotna, ekspresowy cięższy list (II klasy), wysłany 29.IV z Poznania do Merano we Włoszech, bogato udokumentowany obieg pocztowy.

Fi.305
Mi.326
100 PLN
8795

1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, czysta seria znaczków z bloku, lekkie ślady podlepek.

Fi.306-07A, B
Mi.327-28B, A
100 PLN
8796

1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, czysta seria znaczków z bloku w parkach (Fi.200.-).

Fi.306-07A-B
Mi.327-28A-B
200 PLN
8797

1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, komplet znaczków z bloków.

Fi.306-7A, B
Mi.327-8A, B
180 PLN