Auction 63. Polonica on foreign stamps

9443

120 PLN
13551

Mi.P215
20 PLN
13552

1938 karta pocztowa z ilustracją Lądek-Zdrój (Bad Landeck) z sygnaturą 38-111-1-B6, wysłana 10.6 z Görlitz do Saalberg.

Mi.P236
25 PLN
13553

1941 karta pocztowa z ilustracją Wejherowo (Neustadt Reichsgsau Danzig-Westpreußen) z sygnaturą 42-5-1-B22, czysta.

Mi.P305
40 PLN
13554

1943 USA, okupowane kraje - Polska, FDC-czworoblok znaczków przedstawiających polską flagę na dekoracyjnej kopercie ostemplowanych 22.VI w Chicago w pierwszym dniu obiegu, dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.523
40 PLN
13555

1949 100 rocznica śmierci Fryderyka Chopina, FDC Czechosłowacja.

Mi.581-582
40 PLN
13556

1954 Watykan, Matka Boska Ostrobramska, seria czysta.

Mi.227-29
120 PLN
13557

1956 znaczek poczty lotniczej Watykanu, projektowany przez Kazimierę Dąbrowską, koperta przesłana 26.2 specjalnym lotem Rzym-Waszyngton; przebarwienia na znaczkach.

Mi.247, 200
20 PLN
13558

1956 Fryderyk Chopin, dekoracyjna koperta FDC, dodatkowo pozostałe znaczki z serii na ilustrowanych kopertach FDC (Petrarka, Lulli, Rousseau, Franklin, van Gogh).

Mi.1110-1115
60 PLN
13559

20 PLN
13560

1963 Sir Kazimierz Gzowski, znaczek wydany przez pocztę kanadyjską dla uczczenia rocznicy urodzin, koperta FDC.

20 PLN
13561

1963 pamiątkowa karta Polonusa z Chicago.

15 PLN
13562

1964 Pokaz Filatelistyczny Związku Filatelistów Polskich w W.Brytanii z okazji 25-lecia Polski Podziemnej i 20-lecia Powstania Warszawskiego, dekoracyjna całość.

40 PLN
13563

30 PLN
13564

40 PLN
13565

40 PLN
13567

40 PLN
13568

1966 1000-lecie państwa polskiego.

20 PLN
13569

1966 Polphil 66 w Melbourne.

20 PLN
13570

40 PLN
13571

1968 nalepki poczty lotniczej wystawy poczty lotniczej w Wiedniu, na przywieszce miedzy innymi Kraków i Lwów.

30 PLN
13572

1969 "XXV lat PRL" wystawa filatelistyczna Leningrad - Gdańsk; znaczek na kopercie ostemplowany 21.VI w Leningradzie.

20 PLN
13573

1969 25 rocznica udziału Samodzielnej Brygady Spadochronowej w bitwie pod Arnhem, dekoracyjna całość ostemplowana okolicznościowo 20.IX w Londynie.

40 PLN
13574

1970 XXX rocznica walk 1 Dywizji Grenadierów Polskich we Francji, wystawa filatelistów polskich we Francji, numerowana koperta (000421) pamiątkowa, ostemplowana 17.X w Lille kasownikiem okolicznościowym z podobizną wodza naczelnego gen.Władysława Sikorskiego.

30 PLN
13575

1971 karnet pamiątkowy, poświęcony Ignacemu Janowi Paderewskiemu i prezydentowi USA Woodrow Wilsonowi, wydawnictwo numerowane o niewielkim nakładzie.

40 PLN
13576

1973 św. Maksymilian Kolbe, FDC Niemcy.

Mi.771
25 PLN
13577

1973 Mikołaj Kopernik, kompletny arkusz znaczków poczty USA.

Mi.1095
50 PLN
13578

1973 500-lecie urodzin Mikołaja Kopernika, znaczek amerykański na kopercie FDC, dofrankowanej i wysłanej do Polski.

Mi.1095
15 PLN
13579

1973 Wystawa z okazji 500-lecie urodzin Mikołaja Kopernika, znaczek na dekoracyjnej kopercie, ostemplowany okolicznościowo 4.XI w Toronto.

30 PLN
13580

1973 arkusz winietek z okazji 500. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika.

45 PLN
13581

1973 Mikołaj Kopernik, wydawnictwo pamiątkowe - swoisty nowodruk - z okazji Światowej Wystawy Filatelistycznej POLSKA 73, "znaczek" amerykański wykonany techniką wklęsłodrukową (staloryt); temat - KOPERNIK.

100 PLN
13582

30 PLN
13583

20 PLN
13584

1976 efektowna koperta ostemplowana okolicznościowo 5.XII w Toronto z okazji Igrzysk XXI Olimpiady.

20 PLN
13585

1979 Międzynarodowa Wystawa POLPHIL 79 w Melbourne, efektowna całość ostemplowana okolicznościowo 19.XI; znaczek z pamiątkowym dodrukiem na dolnym marginesie.

Mi.659
40 PLN
13586

1984 ONZ agencja w Nowym Jorku, FDC - flaga polska z serii flagi członków ONZ.

Mi.452
20 PLN
13587

1991 Matka Boska Ostrobramska, karta maksimum poczty litewskiej, skasowana 15.03 w Wilnie w pierwszym dniu obiegu.

Mi.475
20 PLN
13588

1993 kanadyjska koperta pierwszego dnia obiegu z okolicznościowym dodrukiem z okazji Wystawy Filatelistycznej POLSKA '93.

10 PLN
13589

1998 200 rocznica urodzin Adama Mickiewicza, karta maksimum Litwa, ostemplowana 24.XII w Wilnie w pierwszym dniu obiegu.

Mi.685
10 PLN
13590

2005 Dywizja Piechoty im. Tadeusza Kościuszki, koperta wydana przez pocztę Białorusi.

30 PLN