The auction will start on 17.06.2022

Auction 63. Russia

13888

1794 Rosja, list z pełną treścią datowany 31 stycznia, wysłany z Kaługi do Piotra de Thier w Hodimont; różne adnotacje dotyczące porta - wpisane czarnym i czerwonym atramentem; na odwrocie idealnie zachowana pieczęć lakowa nadawcy; walor w doskonałym stanie zachowania.

500 PLN
13889

1836 Rosja, list z pełną treścią datowany 6 stycznia, wysłany z Moskwy do Trento (Trydent), adnotacje dotyczące porta wpisane czerwonym atramentem; dwuwierszowy w ramce stempel nadawczy Moskwa; na odwrocie trydencki stempel odbiorczy 7.FEB; walor w doskonałym stanie zachowania.

250 PLN
13890

600 PLN
13891

800 PLN
13892

1856 Rosja, Finlandia - list z pełną treścią datowany 1.XI, wysłany z fińskiego miasta Borga (Porvoo) do Cette we Francji, adnotacje dotyczące porta wpisane czarnym atramentem; dwuwierszowy w ramce stempel nadawczy "BORGA 4 NOV 1856", stempel tranzytowy "ST PETERSBURG 27.X 1856", pruski stempelek pochodzenia "Aus Russland" przystawiany na linii kolejowej Eydtkunhnen-Bydgoszcz i tranzytowy "P.D.", francuski niebieski stempelek "PRUSSE - VALENCIENNES", stempel tranzytowy Paryża i odbiorczy CETTE 17.NOV.56; dekoracyjny walor o niezwykle ciekawie udokumentowanym obiegu pocztowym Finlandia-Rosja-Polska-Prusy-Francja; całość w dobrym stanie zachowania.

500 PLN
13893

800 PLN
13894

1858 wycinek listu z Petersburga.

Mi.5
80 PLN
13895

1862 Rosja, list na obszar I Rzeczypospolitej, rosyjska koperta za 10+1 kop. wydania z 1855 roku, o wymiarach 140x110 mm, ze znakiem wodnym Wz.I w położeniu lustrzanym, kształt klap III, wysłana 27.VI z Sankt Petersburga do stacji pocztowej w miejscowości Awdiejewka w powiecie sośnickim guberni czernichowskiej; znak opłaty unieważniony kasownikiem numerowym 1, dodatkowo na froncie czerwony datownik, na odwrocie adnotacja o dacie nadejścia przesyłki 8.VII.1862; całość w dobrym stanie zachowania - klapa z niewielkim rozdarciem.

Mi.U7A
500 PLN
13896

1862 Rosja, list z pełną treścią z Archangielska do Randers w Danii, okrągły z ozdobnikiem stempelek nadawczy ARCHANGIELSK (АРХАНГЕЛЬСКЪ) z 6/18.VI, przesyłka przewieziona 26.VI ambulansem Królewiec-Bydgoszcz (KÖNIGSBERG-BROMBERG), 27.VI przekazana do duńskiego!!! urzędu pocztowego w Hamburgu - jednoobrączkowy stempel odmiana z oznaczeniem godzin "K.D.O.P.A. HAMBURG", kasownik odbiorczy RANDERS 29.VI; pruski stempelek kraju pochodzenia "Aus Russlan Franco"; walor o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym w dobrym stanie zachowania (niewielkie uszkodzenia tylnej strony listu).

800 PLN
13897

Mi.U10
400 PLN
13898

1865 Rosja, rzadka parka znaczków rosyjskich za 30 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek, tu zachowana w pięknym stanie, unieważniona datownikiem St.Petersburga w 1870 roku, prawy znaczek z błędem "uszkodzony rysunek ramki zewnętrznej prawego dolnego narożnika".

Mi.17y
400 PLN
13899

1869 Rosja, FRANKATURA CZTEROKOLOROWA!!!, list z pełną treścią, wysłany z Taganrogu do Londynu, opłacony znaczkami rosyjskim: za 1 i 20 kop. wydania z 1865 roku, na papierze normalnym, oraz za 3 i 5 kop. wydania z 1866 roku, na papierze prążkowanym poziomo, wszystkie ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; znaczki unieważniono datownikiem TAGANROG () z 8.VIII, stempel tranzytowy MOSKWA z 14.VIII; pruski stempelek tranzytowy "P.D." i odbiorczy "LONDON PAID" z 30.VIII; dodatkowo, nietypowy niebieski stempelek FRANCO informujący o całkowitym opłaceniu listu przez nadawcę; wyjątkowo rzadko spotykana, dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania; pochodzi ze sprzedanej w Nowym Jorku wielkiej kolekcji "Korespondencja Zagraniczna z Imperialnej Rosji i Finlandii".

Mi.12y, 16y, 19x, 20bx
2 400 PLN
13900

1869 Rosja, nietypowo frankowany list z pełną treścią, wysłany z Sankt Petersburga do Paryża, opłacony znaczkami rosyjskim za 3 i 5 kop. (odmiana z szaroniebieskim tłem) wydania z 1866 na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; znaczki unieważniono owalnym stemplem "S.P.B." (...) poczty miejskiej, dodatkowo datownik S.PETERSBURG (.) z 26.VIII, stemple tranzytowe: czerwony pruski "P.D." (Transit/Aachen, Saarbrücken) i niebieski francuski PRUSSE ERQUELINES z 10.IX; na odwrocie maleńkie paseczki folii samoprzylepnej, którą kiedyś przymocowano walor do strony albumowej; efektowna, ładnie frankowana, dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; pochodzi ze sprzedanej w Nowym Jorku wielkiej kolekcji "Korespondencja Zagraniczna z Imperialnej Rosji i Finlandii".

Mi.19x, 20bx
1 600 PLN
13901

1870 Rosja, list z Odessy do Marsylii, opłacony znaczkami rosyjskim za 1, 5 (odmiana z szaroniebieskim tłem) i 10 kop. wydania z 1866 na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; znaczki skasowano jednoobrączkowym datownikiem z ozdobnikiem ODESSA (ОДЕССА) z 28.VIII, list przesłano wagonem pocztowym nr.21-32 relacji Odessa-Koziatyn - kasownik POCZTOWY WAGON (ПОЧТОВЫЙ ВАГОН) No.21-22, następnie 11.IX (30.VIII) przekazano go do ambulansu OSWIECIM-BRESLAU; stemple tranzytowe: czerwony pruski "P.D." (Transit Aachen) i niebieski francuski PRUSSE ERQUELINES z 18.IX; kasownik odbiorczy MARSEILLE 22.IX; ładnie frankowana dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (list poziomo złożony); pochodzi ze sprzedanej w Nowym Jorku wielkiej kolekcji "Korespondencja Zagraniczna z Imperialnej Rosji i Finlandii".

Mi.18x, 20bx, 21x
1 200 PLN
13902

1871 Rosja - PORTUGALIA, list z pełną treścią, wysłany z Sankt Petersburga do Lisbony, opłacony znaczkami rosyjskim za 10 i 20 kop. wydania z 1866 na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; znaczki unieważniono dwuobrączkowym datownikiem S.PETERSBURG (.) z 23.VI, dodatkowo odciśniętym poniżej, pruski stempelek tranzytowy "P.D.", portugalski owalny stempelek FRANCA, a na odwrocie kasownik odbiorczy LISBOA; zgrabny, czysty walor w bardzo dobrym stanie zachowania; wyjątkowo rzadki kierunek wysyłki!!! pochodzi ze sprzedanej w Nowym Jorku wielkiej kolekcji "Korespondencja Zagraniczna z Imperialnej Rosji i Finlandii", to wcześniejszy i ładniejszy z dwóch oferowanych tam listów do Portugalii.

Mi.21x, 22x
6 000 PLN
13903

1875 Rosja, list z pełną treścią, wysłany z Sankt Petersburga do Zofingen w Szwajcarii przez Prusy - rzadka taryfa nieco droższa niż przez Austrię, opłacony znaczkami rosyjskim: za 1, 3 i 10 kop. wydania z 1866 na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; znaczki unieważniono datownikiem dwuobrączkowym S.PETERSBURG z 5.VIII, dodatkowo na odwrocie czerwony datownik poczty miejskiej z 6.VIII, stempel tranzytowy GENEVE 21.IV i odbiorczy ZOFINGEN 21.IV; ładny przykład frankatury trójkolorowej, ładna całość w dobrym stanie zachowania.

Mi.18x,19x,21x
1 200 PLN
13904

1878 Rosja, formularz zamówienia piwa firmy "Moskiewska Bawaria" przygotowany na karcie pocztowej za 3 kop. wydania z 1872, wysłany 11.VI lokalnie w Moskwie, czerwony stempel nadawczy; ciekawy i dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania (na odwrocie mocne pozostałości po podlepkach); temat - PIWO.

Mi.P1
50 PLN
13905

Mi.AAK1
200 PLN
13906

1883 Rosja, karta pocztowa za 3 kop. wydania z 1872, wysłana 1.X miejscowo w Moskwie z zamówieniem do firmy "Moskiewska Bawaria", znak opłaty skasowany czerownym stemplem; całość w doskonałym stanie zachowania; temat - PIWO.

Mi.P5
70 PLN
13907

1886 Rosja, karta pocztowa za 3 kop. wydania z 1884, datowana 4/16.XI w Revalu (Tallin), przesłana wagonem pocztowym nr.40 relacji Reval-St.Petersburg - kasownik "POCZTOWY WAGON No.40" z wyróżnikiem "6" (ПОЧТОВЫЙ ВАГОН No.40), w Petersburgu przesyłkę przez oddział na dworcu - kasownik (na odwrocie) "ST.PETERSBURG P.O.1 WARSZAWSK.Ż.D." (С.П.БУРГЪ.П.О. ВАРШАВСК.Ж.Д.), wyekspediowano Koleją Warszawską do Niemiec; ładna całość w doskonałym stanie zachowania.

Mi.P6
80 PLN
13908

Mi.29A, 31A, 33C
400 PLN
13909

Mi.K3
40 PLN
13910

Mi.41x
700 PLN
13911

1894 Rosja, sekretnik za 7 kop. wydania z 1890 z nieoderwanymi brzegami! przesłany 10.VII miejscowo w Sankt Petersburgu, znak opłaty unieważniony stempelkiem numerowym 9. poczty miejskiej, poniżej odciśnięto czerwony datownik; walor w dobrym stanie zachowania.

Mi.K6
80 PLN
13912

Mi.K1
100 PLN
13913

Mi.U32A
60 PLN
13914

Mi.41x
600 PLN
13915

1903 kartka z Windawy do Niemiec.

25 PLN
13916

1904 kartka z warszawy do Niemiec.

10 PLN
13917

Mi.A5
100 PLN
13918

1908-22 zestaw znaczków z obiegu.

55 PLN
13919

1911 kartka z Petersburga do Niemiec.

10 PLN
13920

1913 Rosja, list wysłany 1.2 z Libawy do Moguncji, koperta firmowa J.FALK.

Mi.68I, 84
25 PLN
13921

1915 Rosja, korespondencja do Moskiewskiego Komitetu Pomocy Jeńcom Wojennym w Kopenhadze, list polecony wysłany 10.9 z Orła do ocenzurowania w Piotrogrodzie; ładnie zachowana pieczęć lakowa cenzury i stempelek cenzora; zagraniczna nalepka polecenia z nazwą miejscowości alfabetem łacińskim; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania.

Mi.65, 86
250 PLN
13922

1915 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list wysłany 7.11 z Tambowa (ТАМБОВЪ) do ocenzurowania w Moskwie, gdzie dotarł 8.11, a 13.11 został wyekspediowany do Danii; zalepka i pieczątka cenzury moskiewskiej; zgrabna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.69II
150 PLN
13923

1915 Rosja, korespondencja do Moskiewskiego Komitetu Pomocy Jeńcom Wojennym w Kopenhadze, list wysłany 2.11 z miejscowości Rewiakino (РЕВЯКИНО ТУЛ.) do ocenzurowania w Piotrogrodzie, gdzie dotarł 4.11 skąd 6.11 wyekspediowano go do Danii; zalepka i pieczątka cenzury piotrogrodzkiej cenzora nr.62; dwa kasowniki odbiorcze; całość w dobrym stanie zachowania.

Mi.69II
60 PLN
13924

1915 pomoc wojenna, próba znaczka za 7+1 kop. z nadrukiem "OBRAZIEC" w pięknym stanie.

Mi.105A P
400 PLN
13925

1915 pomoc wojenna, próba znaczka za 10+1 kop. z nadrukiem "OBRAZIEC" w pięknym stanie.

Mi.106B P
400 PLN
13926

1915 Rosja, nieopłacona widokówka wysłana 30.10 z miejscowości Ałuszta do Połtawy, stempelek dopłaty, przesyłka cenzurowana.

50 PLN
13927

1916 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list od jeńca wojennego wysłany 1.6 z miejscowości Ilinskoje (ИЛЬИНСКОЕ ВЯТСК.) do ocenzurowania we Wiatce, gdzie dotarł 3.6 i następnego dnia został wyekspediowany do Danii; stempelek cenzury z Wiatki cenzora nr.180; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.69II
80 PLN