Auction 63. Foreign Postage on Polish territory

6864

1850 unikalny niemy kasownik ozdobny Krakowa, na pięknym wycinku, ze znaczkiem pierwszego wydania austriackiego za 9 Kr. typu I, bardzo wysoka wycena w katalogu stempli Mullera 1367c/2100 punktów, na zachodnich aukcjach sprzedawany za około 1500 euro, tu w bardzo atrakcyjnej cenie, nowa - 13.XII.2004 - fotoopinia austriackiego eksperta Uwe Steinera.

Mi.5
4 000 PLN
6865

400 PLN
6866

Mi.42
240 PLN
6867

Mi.U25C
150 PLN
6868

Mi.P5
150 PLN
6869

40 PLN
6870

80 PLN
6871

Mi.U29E
300 PLN
6872

1885 karta pocztowa wysłana z Łodzi przez Rygę do Walk (Wałk), przesłana 6.I ambulansem nr.72 relacji Warszawa-Mława, kasownik "POCZTOWY WAGON No.72" z wyróżnikiem "1" (ПОЧТОВЫЙ ВАГОН No.72), a następnie 7.I ambulansem nr.4 relacji Warszawa-Petersburg rzadki ośmiokątny kasownik "PRZEDZIAŁ POCZTOWY WAGONU N4"(ПОЧТОВОЕ ОТДѢЛЕНIЕ ВАГОНА N4)" z wyróżnikiem "6", kasownik tranzytowy Rygi z 9.I; dobry stan zachowania.

Mi.30
300 PLN
6873

Mi.P12
120 PLN
6874

Mi.P15
120 PLN
6875

Mi.U33A
60 PLN
6876

Mi.K1
50 PLN
6877

Mi.S1
50 PLN
6878

Mi.65
150 PLN
6879

1896 Wrocław - poczta prywatna HANSA - widokówka (litografia) ofrankowana znaczkiem za 2 1/2 Pf przesłana lokalnie 16 5; dobry stan zachowania, sygnowana B.Żwinklewicz.

Mi.E9
200 PLN
6880

1898 austriackie sądowe znaczki doręczeniowe - 17 1/2 Kr niebiesko/czarne - parka pionowa o ząbkowaniu ZL 12 1/2 na dowodzie doręczenia wysłanym 23.II z Jarosławia; wielokrotności tych znaczków na kompletnych przesyłkach są bardzo rzadko spotykane - wysoka wycena katalogowa; walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.Iax
Mi.1aB
600 PLN
6881

1901 KORESPONDENCJA ZAMORSKA, list wysłany 6.III z Monachium do Aleksandrowa Pogranicznego, omyłkowo skierowany najpierw do Aleksandrii w Egipcie (13.III), stamtąd przesłany do Aleksandrii w Rumunii (23.III), a stamtąd zwrócony do Monachium (26.III); niespotykany walor o ładnie udokumentowany obieg pocztowy w bardzo dobrym stanie zachowania.

400 PLN
6882

1901 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Łapy - Lublin.

120 PLN
6883

1902 KORESPONDENCJA ZAMORSKA, widokówka wysłana 4.7 z Funchal na Maderze do Warszawy, kasownik przejściowy Lisbona z 7.8 i odbiorczy Warszawa 30.VII; zwraca uwagę dopisanie w trzech narożnikach znaczka wartości nominału "25", oryginalnie został on wydrukowany tylko w jednym narożniku; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.28
400 PLN
6884

1903 widokówka (piękna litografia) wysłana 2.VI z Ostrowca do Rygi, przesłana ambulansem nr 110 relacji Ostrowiec-Koluszki - kasownik "POCZTOWY WAGON No110" (ПОЧТОВЫЙ ВАГОНЪ No 110); kasownik odbiorczy 4.VI; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.43y
120 PLN
6885

1904 karta pocztowa wysłana ze stacji Miatlewo do Lublina przesłana 6.XII ambulansem nr.61 relacji Riażsk-Samara, kasownik "POCZTOWY WAGON No.61" z wyróżnikiem "1" (ПОЧТОВЫЙ ВАГОНЪ No.61), na froncie kasownik tranzytowy odbiorczy Lublin 9.12; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.P13
60 PLN
6886

60 PLN
6887

1905 REWOLUCJA, karta pocztowa ozdobiona ręcznie malowanymi symbolami wolnościowo-patriotycznymi, datowana "9/XI 905" wysłana z Warszawy do Krakowa w okresie trwającej w Królestwie Polskim Rewolucji 1905 roku, fragment tekstu "Z kraju wolnych obywateli na których oczy całego świata patrzą za wywalczone swobody, ślę Ci...", rusztowy kasownik urzędu Warszawa 3, datownik odbiorczy Kraków; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

400 PLN
6888

1906 list wysłany 13.3 z Wadowic do Krakowa, znaczek unieważniony kasownikiem rusztowym, kasownik odbiorczy na odwrocie; walor w dobrym stanie zachowania.

Mi.134
20 PLN
6889

1906 kartka z Warszawy do Petersburga.

65 PLN
6890

65 PLN
6891

1907 kartka z Warszawy do Werek koło Wilna.

65 PLN
6892

Mi.P21
40 PLN
6893

60 PLN
6894

1909 rosyjska całostka wysłana z Warszawy do 10.2.09 do Lublina z dwustronnym drukiem reklam siedmiu firm w języku polskim i rosyjskim.

130 PLN
6895

1909 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Kijów.

120 PLN
6896

1910 formularz przekazu pieniężnego austriackiej poczty.

45 PLN
6897

10 PLN
6898

1911 list polecony z Warszawy 5 2.9.11 do Anglii, dwie erki z numerem w języku rosyjskim i bez numeru w języku francuskim dla listów zagranicznych, stemple odbiorcze na odwrocie.

400 PLN
6899

1911 firmowy list polecony z Warszawy 24.3.11 do Wiednia, erka do korespondencji w języku francuskim.

300 PLN
6900

Mi.142; P216
20 PLN
6901

1913 karta pocztowa wysłana 29.10 z miejscowości Januszpol do Warszawy, dobry stan zachowania

Mi.P13
30 PLN
6902

1913 KORESPONDENCJA ZAMORSKA, karta pocztowa ze Skierniewic wysłana 3-10 z Żyrardowa do Rudolstadt w Niemczech z nieznanych powodów omyłkowo skierowana do Nowego Jorku, gdzie dotarła 18.X; amerykańskie stempelki: "MISSENT" i "MISSENT TO NEW YORK"; ładnie udokumentowany obieg pocztowy; niecodzienny walor w dobrym stanie zachowania.

Mi.P21, 82
200 PLN
6903

1913 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta pocztowa za 4 kop; dobry stan zachowania (na odwrocie minimalne ślady po podlepkach).

Mi.P26
40 PLN