The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 63. Polish People's Republic 1952-1989

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
11557

1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, usterka - kreska nad "O" w Melbourne, lewy dolny znaczek, gwarancja Walocha.

Fi.844
Mi.985
10 PLN
11558

1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne,parka z przesuniętym drukiem stalorytu (środka znaczka) do góry.

Fi.845
Mi.986 
10 PLN
11559

1956 Igrzyska Olimpijskie - Melbourne - znaczek za 25 gr. z błędem "plamki wokół 1 i 4 kółka olimpijskiego".

Fi.845 B
Mi.986 
20 PLN
11560

1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, znaczek z przesuniętym drukiem środka (stalorytu) do góry - ręka biegacza już poza ramką obrazka. Rzadko spotykane aż tak silne przesunięcie.

Fi.846
Mi.967 
75 PLN
11561

1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, znaczek z silnie przesuniętym drukiem środka (stalorytu) do góry, oszczep już poza ramkę.

Fi.847
Mi.988
100 PLN
11562

1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, czworoblok drukowany na pomarszczonym papierze, dodatkowo na górnym prawym znaczku kropka koło głowy oszczepnika. Zmarszczenie na prawym dolnym znaczku po produkcji już się rozeszło, przez co uzyskał on osobliwy kształt i powstał częsciowo niezadrukowany pasek a części rysunku znaczka uległy wzajemnemu przesunięciu. Osobliwe i rzadko spotykane w tym wydaniu.

Fi.847
Mi.988
450 PLN
11563

1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, znaczek z przesuniętym drukiem środka (stalorytu) do góry - oszczep poza ramką obrazka, znany w kilku wersjach.

Fi.847
Mi.988 
30 PLN
11564

1956 Igrzyska Olimpijskie - Melbourne - znaczek za 60 gr. ze stalorytem przesuniętym względem ramki, offsetowy druk mocny z jednolitym tłem i błędami "uszkodzone GR" i "uszkodzone K".

Fi.847 B
Mi.988 
20 PLN
11565

1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, znaczek z przesuniętym drukiem środka (stalorytu) do góry w lewo.

Fi.848
Mi.989
70 PLN
11566

1956 Dzień Znaczka Chopin - Liszt, blok kasowany w pierwszym dniu obiegu.

Fi.bl.18
Mi.Bl.19
40 PLN
11567

1956 Dzień Znaczka, blok.

Fi.bl.18
Mi.Bl.19 
50 PLN
11568

1956-1959 TOM III JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; aby ułatwić zakup wyłączono z niego arkusik i serię znaczków z przywieszkami "skrzydełka" (Ark.859, 859Pw), które można w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 850 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!


550 PLN
11569

1956 rocznik kopert FDC (Fi.225.-).


146 PLN
11570

1956-2002 zestaw znaczków z bloków w tym m.in.: 840, 857, 2484b, A3026-28, A3062 (Fi. ponad 700.-).


500 PLN
11571

1957 urzędowy list polecony z Białegostoku do Zambrowa.

Fi.761, 762, 819, 82
10 PLN
11572

1957 I Zjazd Filatelistów zbieraczy znaczków o motywach religijnych, znaczek ostemplowany okolicznościowo 7.VII w miejscowości Górka Duchowna na specjalnie przygotowanej kopercie; dekoracyjna całość.

Fi.838
Mi.991 
20 PLN
11573

1957 FDC - "50-lecie narciarstwa polskiego" Warszawa 1.

Fi.851-53
Mi.995-97 
10 PLN
11574

1957 rocznik znaczków czystych (Fi.174.-).

Fi.851-899
Mi.995-144 
120 PLN
11575

1957 ONZ, znaczek z silnie przesuniętym drukiem barwy szarej w dół z bocznym marginesem.

Fi.855Bs
Mi.999 
350 PLN
11576

1957 ONZ, znaczek z bloku.

Fi.857
Mi.1001 
30 PLN
11577

1957 XII Memoriał Bronisława Czecha, narożny czworoblok z numerem walca., prawy dolny znaczek z błędem "jaśniejszy górny odcinek litery K".

Fi.858bB1
Mi.1003 
35 PLN
SOLD
11578

1957 VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, znaczek z przywieszką.

Fi.859
Mi.1004
25 PLN
11579

1957 VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, znaczek z przywieszką.

Fi.859
Mi.1004
25 PLN
11580

1957 VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, znaczek z przywieszką.

Fi.859
Mi.1004
25 PLN
11581

1957 VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, znaczek z powtarzalnym błędem "biała plamka nad cyfrą 2" (4 pozycja (5 pole w arkuszu)) na kopercie FDC, gwarancja.

Fi.859 B
Mi.1004 
50 PLN
11582

1957 VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, arkusik z błędem na poz.7 "biała plama w cyfrze 1", gwarancja.

Fi.859 B1
Mi.1004
600 PLN
11583

1957 VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, znaczek z błędem na poz.7 "biała plama w cyfrze 1" na kopercie FDC, gwarancja.

Fi.859 B1
Mi.1004 
40 PLN
11584

1957 VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, komplet przywieszek poziomych, w tym dwie rzadkie ze środka arkusika.

Fi.859 Pw
Mi.1004 
360 PLN
11585

1957 FDC - "VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna", komplet 6 kopert, wszystkie kombinacje parek poziomych, w tym 2 znaczki z trudnymi przywieszkami "przez środek" arkusika.

Fi.859Pw
Mi.1004Zf 
500 PLN
11586

1957 X Wyścig Pokoju, seria z odmianami kolorów.

Fi.871-2
Mi.1015-6
15 PLN
11587

1957 X Wyścig Pokoju, komplet 4 kopert ostemplowanych na starcie etapów rozgrywanych w Polsce: Warszawa, Łódź, Katowice, Wrocław; temat - KOLARSTWO.

Fi.872
Mi.1016 
30 PLN
11588

1957 karnet noworoczny 1958 - "KWIATY CHRONIONE".

Fi.876-880
Mi.1020-1024 
20 PLN
11589

1957 kwiaty chronione, znaczek bez druku barwy żółtej, gwarancja JungJohan.

Fi.878s
Mi.1022 
600 PLN
11590

1957 kwiaty chronione, znaczek z przesuniętym drukiem barwy ciemnozielonej.

Fi.880
Mi.1020 
40 PLN
11591

1957 kwiaty chronione, znaczek bez druku barwy zielonej, gwarancja JungJohan. Mimo, że katalog wycenia błędy braków kolorów w tym wydaniu na tym samym poziomie, nie są one jednak tak samo rzadkie.

Fi.880t
Mi.1020 
700 PLN
11592

1957 Międzynarodowy Kongres Komitetu Technicznego do walki z Ogniem, dwa znaczki z błędem "przecięte O" z różnym przesunięciem wzajemnego druku kolorów.

Fi.882s
Mi.1026 
20 PLN
11593

1957 Dzień Znaczka, znaczek z błędem "pieprzyk na policzku".

Fi.885B2
Mi.1030
30 PLN
SOLD
11594

1957 40 rocznica Rewolucji Październikowej, rzadkie marginesowe próby znaczka za 2,50 zł. w kolorach brązowo/szarozielonym i fioletowo/zielonym.

Fi.887 P1, P2
Mi.1032 
4 400 PLN
11595

1957 wydanie lotnicze, znaczek za 4 zł. z brakiem koloru zielonego - tła, gwarancja Gryżewski.

Fi.894MK1
Mi.1039 
700 PLN
11596

1957 wydanie na przesyłki lotnicze, znaczek z silnie przesuniętym drukiem tła, prawy znaczek normalny dla porównania.

Fi.895
Mi.1040
100 PLN
SOLD