Auction 63. Communist Poland 1945-1952

11172

1950 "groszy - lokalny", Ozimek, centaur, znaczek za 100 zł. z lila stempelkiem typu 33, gwarancja firmowa Gryżewski, Krawczyk.

Fi.449
Mi.590
50 PLN
11173

1950 grosze, list polecony z Tomaszowa 9.11.50 do Łodzi opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 5 w kolorze fioletowym, koperta silnie przycięta od dołu.

Fi.449, 453, 513
Mi.556, 590, 603&nbs;
70 PLN
11174

1950 groszy, firmowy list ekspresowy z Łodzi 15.12.50 do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 5 w kolorze fioletowym.

Fi.449, 474
Mi.590, 625
70 PLN
11175

1950 groszy, list polecony z Starachowic 2 do Warszawy wysłany 3.11.50 w pierwszym tygodniu wprowadzenia reformy walutowej opłacony według trzykrotnie podwyższonej taryfy pocztowej, znaczki z nadrukiem groszy typ 4 użyte przed oficjalną datą ich wejścia do obiegu.

Fi.449, 513, 515
Mi.590, 659, 662
400 PLN
11176

1950 groszy, list polecony z Kraśnika Lubelskiego do Lublina wysłany 2.11.50 w pierwszym tygodniu wprowadzenia reformy walutowej opłacony według trzykrotnie podwyższonej taryfy pocztowej, znaczki z nadrukiem groszy typ 4 użyte przed oficjalną datą ich wejścia do obiegu.

Fi.449, 513, 518
Mi.590, 659, 664
400 PLN
11177

1950 "groszy" prywatny nadruk (typ 94 wg.Ćwiertni), list ekspresowy z Centralnego Biura Konstrukcji Maszynowych w Bytomiu wysłany 5.12 z urzędu Bytom 4 do Warszawy, kasownik odbiorczy 7.12 na odwrocie; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania (brak tylnej klapy); gwarancja Krawczyk.

Fi.449, 520
Mi.590, 651
1 000 PLN
11178

1950 "groszy", Domaszków - miejscowość w Polskich Znakach Pocztowych nieujęta, czyli de facto nieznana, jako miejsce użycia znaczków z nadrukiem "groszy", ekspresowy list polecony wysłany 1.12 z niewielkiej miejscowości Domaszków do Wrocławia opłacony znaczkami z nadrukiem typu 26; na odwrocie kasownik odbiorczy "WROCŁAW URZ.TF.TG" z 1.12; efektowny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; sygnowano Roszkowski.

Fi.449, 520, 527I
Mi.590, 651, 665
800 PLN
11179

1950 "groszy - lokalny", Piła, Bierut, parka znaczków za 2 zł. z fioletowym stempelkiem dyrekcyjnym z Poznania 3 typu 11 na lewym i lokalnym z Piły typu 31 na prawym znaczku (pewno nieprzedrukowany w Poznaniu przez przeoczenie), ciekawe, gwarancja Krawczyk.

Fi.470
Mi.621
120 PLN
11180

1950 "groszy - lokalny", Gracze, Bierut, nienotowany dotąd znaczek za 2 zł. z lila stempelkiem rzadkiego typu 29, gwarancja Krawczyk.

Fi.470
Mi.621
125 PLN
11181

1950 Bolesław Bierut, blok legitymacyjny z nadrukami groszy typ 1.

Fi.470
Mi.621
30 PLN
11182

1950 lokalny nadruk groszy typ 41 z Piły.

Fi.470
Mi.621
15 PLN
11183

1950 groszy, nadruk lokalny Bielsk Podlaski typ 37 w kolorze fioletowym.

Fi.470
Mi.621
25 PLN
11184

1950 groszy, list firmowy z Krakowa 22.11.50 do Wrocławia opłacony znaczkiem groszy z nadrukiem typ 3 i znaczkami bez nadruku.

Fi.470, 471, 525
Mi.518, 519, 657
55 PLN
11185

1950 "groszy" mieszana frankatura ze znaczkiem w nowej walucie, list wysłany 28.2.51 z urzędu Gniezno 1 do Warszawy opłacony znaczkami z fioletowym stempelkiem typu 11 (same znaczki kasowane Mi.80 euro); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.470, 538
Mi.621, 676
120 PLN
11186

1950 Bolesław Bierut, blok legitymacyjny.

Fi.471
Mi.519
30 PLN
11187

Fi.471
Mi.519
30 PLN
11188

1950 "groszy - lokalny", Bielsko 2, Bierut, znaczek za 3 zł. z czarnym stempelkiem typu 28, gwarancja Krawczyk.

Fi.471
Mi.622
40 PLN
11189

1950 lokalny nadruk groszy typ 39 z Ciborza.

Fi.Pgl5
Mi.622
20 PLN
11190

1950 lokalny nadruk groszy typ 28 z Bielska w kolorze czarnym.

Fi.471
Mi.622
25 PLN
11191

1950 lokalny nadruk groszy typ 31 z Niemodlina.

Fi.471
Mi.622
20 PLN
11192

1950 lokalny nadruk groszy typ 33 z Ozimka w kolorze czerwonym.

Fi.471
Mi.622
20 PLN
11193

1950 "groszy - lokalny", Brzeziny, Bierut, znaczek za 3 zł. z czarnofioletowym stempelkiem typu 34, gwarancja Krawczyk.

Fi.471
Mi.622
40 PLN
11194

1950 "groszy - lokalny", Niemodlin, Bierut, parka znaczków za 3 zł. z fioletowymi stempelkami - typu 31 na lewym i typu 32 na prawym, gwarancja Krawczyk.

Fi.471+471
Mi.622+622
120 PLN
11195

1950 groszy, list polecony z Szczecina 9.12.50 do Katowic opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 21 w kolorze czerwonym.

Fi.474
Mi.625
30 PLN
11196

1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 5 częściowo na kopercie, jeden z niewielu przypadków gdy znaczki przedrukowano już po ich naklejeniu na przesyłkę, dlatego odcisk stempelka pojawia się również na kopercie; list wysłany 20.12 z miejscowości Żdżary do Warszawy; Polskie Znaki Pocztowe nie odnotowują częściowych nadruków na kopertach z tej miejscowości, czyli de facto jest ono nieznane!!! walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.474
Mi.625
1 200 PLN
11197

1950 "groszy - lokalny", Niemodlin, Bierut, nienotowany dotąd znaczek za 10 zł. z fioletowym stempelkiem typu 30, gwarancja Krawczyk.

Fi.474
Mi.625
150 PLN
11198

1950 "groszy" znaczki z różowoczerwonym nadrukiem typu 26, sześcioblok na liście wysłanym 6.2.1951 z miejscowości Świdnica Śląska do Warszawy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; dodatkowo wyraźna odbitka kasownika propagandowego "Żądamy zakazu broni atomowej ..." (Myślicki 50 204); sygnowano Roszkowski.

Fi.474
Mi.625
150 PLN
11199

1950 groszy, firmowy list z Łodzi 22.11.50 do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 5 w kolorze fioletowym.

Fi.474
Mi.625
60 PLN
11200

1950 grosze, kartka z Koszalina 25.11.50 do Kielc, jeden znaczek z nadrukiem groszy typ 21 w kolorze fioletowym, ciekawe jeden znaczek i znak opłaty całostki bez wymaganego nadruku.

Fi.474, 519, Cp109
Mi.522, 650
25 PLN
11201

1950 "groszy" prywatny nadruk "Grosze" (typ 52 wg.Ćwiertni), dwa znaczki z podniesioną do góry literą "G", jeden znaczek z nadrukiem "Grosz", dwa znaczki ze słabiej odciśniętą literą "e", list z Centrali Handlowej Żelaza i Stali w Olsztynie wysłany 29.11 z urzędu Olsztyn 4 do Gdańska; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.474, 522, 513
Mi.625, 654, 659
2 400 PLN
11202

1950 groszy, list firmowy z Uniejowa 16.12.50 do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 10 w kolorze fioletowym.

Fi.474, 525
Mi.625, 657
60 PLN
11203

1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 3, list wysłany 21.11 z urzędu Gliwice 2 do Warszawy, kasownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.474, 525
Mi.625, 657
50 PLN
11204

1950 "groszy" znaczki z czerwonym nadrukiem typu 3, list polecony wysłany 12.12 z Krynicy do Warszawy, kasownik odbiorczy na odwrocie.

Fi.475
Mi.626
60 PLN
11205

1950 Bolesław Bierut, blok legitymacyjny z nadrukami groszy typ 3.

Fi.475
Mi.626
30 PLN
11206

1950 "groszy - lokalny", Cibórz, Bierut, znaczek za 15 zł. z czerwonolila stempelkiem typu 39, gwarancja Krawczyk.

Fi.475
Mi.626
40 PLN
11207

1950 "groszy" znaczki z niebieskim stempelkiem typu 14, list wysłany 24.1.1951 z miejscowości Pleszew do Warszawy, nadruki w kolorze niebieskim są stosunkowo rzadko spotykane; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; sygnowano Roszkowski.

Fi.475
Mi.626
150 PLN
11208

1950 groszy, list z Warszawy 18.12.50 do Gdańska opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 24.

Fi.475, 519, 525
Mi.626, 650, 657
20 PLN
11209

1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 3, w tym rzadkie znaczki za 18 zł z Bierutem, list wysłany 17.2.1951 ze Skoczowa do Wrocławia; całość w bardzo dobrym stanie zachowania, na odwrocie sygnowano Roszkowski; gwarancja Krawczyk.

Fi.476, 470
Mi.621, 627
150 PLN
11210

1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 2, list wysłany 30.11 z Chojnic do Warszawy, dobry stan zachowania.

Fi.477
Mi.628
100 PLN
11211

1950 "groszy", wydanie lotnicze - Bojownicy o wolność i demokrację, seria czysta z dyrekcyjnym nadrukiem groszy, gwarancja Krawczyk.

Fi.489-91
Mi.617-19
300 PLN