Auction 62. Central Lithuania

2065

1921 różne rysunki, seria ząbkowana.

Fi.34-41B
15 PLN
2066

1921 różne rysunki, makulatura znaczka za 3 mk., potrójny, wzajemnie odwrócony druk, gwarancja Krawczyk.

Fi.36A MK
Mi.36B
60 PLN
2067

1921 różne rysunki - frankatura dwukolorowa; karta pocztowa, opłacona znaczkami za 3 i 5 mk., do redakcji "Głosu Wileńskiego" w Wilnie w sprawie przedłużenia prenumeraty tygodnika, datowana 20.IX w miejscowości Połuknie, najbliższa agencja pocztowa znajdowała się w oddalonej o 15 km stacji kolejowej Rudziszki, skąd kartę wysłano 26.X, a ponieważ była to bardzo mała placówka i nie posiadała jeszcze własnych rekwizytów pocztowych - znaczki unieważniono poprzez wpisanie daty wysyłki, nazwy placówki i kreślenie; na froncie kasownik odbiorczy Wilno 1 z 26.IX; przesyłki wewnętrzne z obszaru Litwy Środkowej, a szczególnie wysyłane spoza Wilna, należą do wyjątkowo rzadkich - z małych miejscowości są unikatami, ręcznie kasowanych nie widuje się na aukcjach (w największym na świecie zbiorze Gerharda Hahne pośród setek listów były zaledwie trzy podobne); wspaniała całość o niefilatelistycznym obiegu w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Falkowski, Schmutz.

Fi.36B, 38B
Mi.36A, 38A
10 000 PLN
2068

1921 różne rysunki, podwójny druk - makulatura, gwarancja Miszczak.

Fi.36MK
30 PLN
2069

1921 różne rysunki, czworoblok znaczków za 4 mk. z przesuniętym drukiem tła i podwójnym ząbkowaniem naroża.

Fi.37B
Mi.37A
120 PLN
2070

1921 różne rysunki, znaczek za 4 mk. z przesuniętym drukiem tła.

Fi.37B
Mi.37A
30 PLN
2071

1921 różne rysunki, makulatura niekatalogowanej próby znaczka za 6 mk., bez tła, obustronnie zadrukowana.

Fi.39 P MK
60 PLN
2072

1921 różne rysunki, czworoblok próby znaczka za 10 mk., w kolorze fioletowym, bez tła, gwarancja Schmutz.

Fi.40 P2
240 PLN
2073

1921 różne rysunki, próba znaczka za 10 mk. w kolorze lila, gwarancja.

Fi.40 P2
60 PLN
2074

1921 różne rysunki, makulatura próby znaczka za 10 mk., w kolorze fioletowym bez tła, fragment odwróconego podwójnego druku, gwarancja.

Fi.40 P2 Dp
60 PLN
2075

1921 różne rysunki, czworoblok niekatalogowanych prób znaczka za 20 mk. w kolorze ciemnobrązowym na papierze żółtopomarańczowym, poprzesuwane słabo widoczne na tym papierze tło, gwarancja Schmutz.

Fi.41 P
240 PLN
2076

1921 wydanie obiegowe - różne rysunki, czworoblok.

Fi.41A
10 PLN
2077

1921 różne rysunki, znaczek za 20 mk. z podwójnym drukiem tła, gwarancja.

Fi.41A Dpt
Mi.41B
60 PLN
2078

1921 różne rysunki, znaczek za 20 mk. ze znacznym przesunięciem tła i podwójnym ząbkowaniem naroża, gwarancja.

Fi.41B
Mi.41A
30 PLN
2079

1921 1 rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, gumowana próba znaczka za 100 mk., w kolorze niebieskim z tłem piaskowym, gumowana (nakład 150 szt.), gwarancja Schmutz.

Fi.42 P2
450 PLN
2080

1921 1 rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, próba znaczka za 100 mk., w kolorze czerwonym, odbitym też drugostronnie, z tłem piaskowym (nakład 150 szt.), lekko załamana, gwarancja Schmutz.

Fi.42 P3
250 PLN
2081

1921 1 rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, marginesowapróba znaczka za 100 mk., w kolorze granatowym bez tła (nakład 5 szt., Fi.800.-), gwarancja Schmutz.

Fi.42 P8
1 200 PLN
2082

1921 1 rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, czworoblok makulatury znaczka za 100 mk., o podwójnym druku i z odwróconym tłem, grzecznościowo skasowany w Oszmianie oryginalnym kasownikiem obiegowym, gwarancja Schmutz.

Fi.42A Dp
Mi.42B
1 600 PLN
2083

1921 1. rocznica zajęcia Wilna, luzak.

Fi.42B
10 PLN
2084

1921 1 rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, niekatalogowana próba znaczka za 150 mk. w kolorach brązowym i oliwkowym na białym cienkim paperze, gwarancja Schmutz.

Fi.43 P4
400 PLN
2085

1921 1 rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, bardzo rzadka niekatalogowana próba znaczka za 150 mk. w kolorach czerwonym i lilabrązowym, gwarancja Schmutz.

Fi.43 P26
800 PLN
2086

1921 1 rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, makulatura bardzo rzadkiej marginesowej próby znaczka za 150 mk. w kolorach brązowym i czerwonym (nakład 50 szt.), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.43 P2 MK
600 PLN
2087

1921 znaczki dopłaty, próba znaczka za 50 f. w kolorze granatowoczarnym na białym papierze lekko prążkowanym poziomo (nakład 100 szt.), sygnowany, gwarancja Schmutz.

Fi.D1 P4
250 PLN
2088

1921 znaczki dopłaty, szesnastoblok znaczków o podwójnym druku, z międzypolem w formie krzyża dzielącego poszczególne sektory (w każdym sektorze inny nominał znaczka); na białym prążkowanym papierze (pionowo dla wartości 3 i 5 mk., poziomo dla dwóch pozostałych); w takim fragmencie zawierają się wszystkie kombinacje: krzyż 5+3+2 mk.+50 f., cztery parki z międzypolami 5+3 mk., 3+2 mk, 50 f.+2 mk. i 5 mk.+50 f. oraz seria pojedyncza, bardzo ciekawe, gwarancja Krawczyk.

Fi.D1+3+4+5A
1 200 PLN
2089

1921 znaczki dopłaty, czworoblok znaczków, o skośnie przesuniętym podwójnym druku, na białym prążkowanym poziomo papierze; w formie dwóch parek za 50 f.+2 mk. z międzypolem dzielącym 3 i 4 sektor; każdy znaczek podwójna gwarancja Schmutz.

Fi.D1+3A
300 PLN
2090

Fi.D1, 3-5 P
400 PLN
2091

Fi.D1, 3-5 P Dp
320 PLN
2092

1921 różne rysunki, seria znaczków dopłaty.

Fi.D1-6B
10 PLN
2093

1921 znaczki dopłaty, próba znaczka za 2 mk. w kolorze lilabrązowym, niekatalogowana na szarym gąbczastym cienkim papierze gazetowym, sygnowana, gwarancja Schmutz.

Fi.D3 P
250 PLN
2094

1921 znaczki dopłaty, ząbkowana poziomo próba znaczka za 2 mk. w kolorze granatowoczarnym na białym papierze (część z nakładu 100 szt.), gwarancja Schmutz.

Fi.D3 P2
250 PLN
2095

1921 znaczki dopłaty, próba znaczka za 2 mk. w kolorze szaroczarnym na białym papierze (częśc z nakładu 100 szt.), gwarancja Schmutz.

Fi.D3 P2
250 PLN
2096

1921 znaczki dopłaty, próba znaczka za 2 mk. w kolorze granatowoczarnym na białym papierze prążkowanym poziomo (część z nakładu 100 szt.), gwarancja Schmutz.

Fi.D3 P3
250 PLN
2097

1921 znaczki dopłaty, potrójny druk próby znaczka za 2 mk. w kolorze lilabrązowym na papierze kremowym, gwarancja.

Fi.D3 P Dpt
40 PLN
2098

1921 znaczki dopłaty, próba znaczka za 3 mk. w kolorze granatowoczarnym na białym papierze lekko prążkowanym pionowo (część nakład 100 szt.), przez środek szczątkowy ślad perforacji, sygnowana, gwarancja Schmutz.

Fi.D4 P4
250 PLN
2099

1921 znaczki dopłaty, niekatalogowana próba znaczka za 5 mk. w kolorze niebieskim na białym papierze, sygnowana, gwarancja Schmutz.

Fi.D5 P
400 PLN
2100

1921 znaczki dopłaty, próba znaczka za 5 mk. w kolorze granatowoczarnym na białym papierze lekko prążkowanym pionowo (część z nakładu 50 szt.), gwarancja Schmutz.

Fi.D5 P8
400 PLN
2101

1921 znaczki dopłaty, próba znaczka za 5 mk. w kolorze czarnofioletowym na szarym gąbczastym cienkim papierze gazetowym (nakład 100 szt.), gwarancja Schmutz.

Fi.D5 P11
250 PLN
2102

1921 znaczki dopłaty, potrójny druk niekatalogowanej próby znaczka za 5 mk. w kolorze lilabrązowym na szarym średnim gąbczastym papierze gazetowym, gwarancja.

Fi.D5 P Dpt
150 PLN
2103

1921 znaczki dopłaty, druk potrójny próby znaczka dopłaty za 20 mk. na białym papierze prążkowanym pionowo, gwarancja Krawczyk.

Fi.D6 P1 Dpt
200 PLN
2104

1921 znaczki dopłaty, znaczek makulaturowy z drukiem podwójnym.

Fi.D6Dp
70 PLN