Auction 62. Inter-war Poland 1919-1939

1413

1919 wydanie w walucie markowej, parka.

Fi.96B
Mi.100
15 PLN
1414

1919 wydanie w walucie markowej, sześcioblok.

Fi.96B
Mi.100
30 PLN
1415

1919 wydanie w walucie markowej, parki w różnych odmianach.

Fi.96B
Mi.114
35 PLN
1416

1919 wydanie w walucie markowej, znaczek za 5 mk. z błędem na poz.71 "bomba przed koniem" (Fi.200.-), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.96B B1
Mi.114x
160 PLN
1417

1919 wydanie w walucie markowej, czworobloki w różnych odmianach.

Fi.96C
Mi.114
30 PLN
1418

1919 wydanie w walucie markowej, ośmioblok na papierze cienkim.

Fi.96C
Mi.114
30 PLN
1419

1919 wydanie w walucie markowej, wieloblok.

Fi.96C
Mi.114
50 PLN
1420

1919 wydanie w walucie markowej, czworoblok na papierze prążkowanym pionowo.

Fi.96C
Mi.114
20 PLN
1421

1919 wydanie w walucie markowej, znaczek z drukiem podwójnym, gwarancja Schmutz.

Fi.96DpA
Mi.100DD
160 PLN
1422

1919 wydanie w walucie markowej, próba w kolorze czarnym na papierze kredowym, gwarancja Miszczak.

Fi.96P4
Mi.100P
200 PLN
1423

1919 I Polska Wystawa Marek, znaczki ząbkowane.

Fi.102-6B
Mi.118-22A
15 PLN
1424

1919 list polecony z Wystawy Marek w Warszawie, na odwrocie stempel odbiorczy z Łodzi.

Fi.102A, B, 105B, Ck
70 PLN
1425

Fi.103A
Mi.119B
50 PLN
1426

Fi.103A
Mi.119B
50 PLN
1427

1919 I Polska Wystawa Marek, frankatura dwukolorowa - karta pocztowa z propagandową ilustracją, datowana 28.VIII w Mławie, ofrankowana i wysłana 30.VIII z Modlina, adresowana do Warszawy, ciekawy stempelek "M.S.Wojsk Oddz. III Sztabu/ Sekcja Ku(lturalna)/ Ruchoma Kolumna...", rzadki przykład prawidłowego użycia znaczków wydania praktycznie nie spotykanego poza korespondencją filatelistyczną; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.103B, 104B
Mi.119A, 120A
250 PLN
1428

1919 I Polska Wystawa Marek, dofrankowana całostka (koperta) wysłana jako polecona 5.6.1920 z Warszawy do Lwowa; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania.

Fi.103B, 104B, 106B,
Mi.118A, 119A, 122A
120 PLN
1429

1919 I Polska Wystawa Marek, znaczek za 10+5f. na papierze żeberkowanym pionowo, rzadki (Fi.100.-).

Fi.103Bz
Mi.119Az
80 PLN
1430

1919 I Polska Wystawa Marek, polecona karta wysłana z terenu wystawy 3.V.

Fi.104-06B
Mi.120-22A
20 PLN
1431

1919 I Polska Wystawa Marek, kartka z wystawy do Lublina na kartce okolicznościowej Wystawy.

Fi.104B
Mi.120A
70 PLN
1432

1919 I Polska Wystawa Marek w Warszawie, czworoblok z przesuniętym mocno w dół nadrukiem, stan jak na skanie.

Fi.105A
Mi.121B
50 PLN
1433

1919 Wystawa Marek, marginesowy znaczek za 50+5 f. z nadrukiem formą I, fantastyczny walor o nakładzie jedynie 100 sztuk (z marginesem tylko 10 szt.); ponieważ nadruk jest znaczmie przesunięty ku górze na niewielu pojedynczych znaczkach mieści się on w całości; sygnatura "zok", gwarancja Schmutz.

Fi.106 IA
Mi.122ByI
6 000 PLN
1434

Fi.106A
Mi.122B
50 PLN
1435

1919 Sejm Ustawodawczy - Orzeł, bardzo rzadki marginesowy znaczek za 10 fen. bez perforacji na lewym brzegu w parce ze zwykłym znaczkiem, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.107 MK2
Mi.123 Ul
500 PLN
1436

1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, czworoblok.

Fi.107
Mi.123
10 PLN
1437

1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, czworobloki.

Fi.107
Mi.123
10 PLN
1438

1919 Sejm Ustawodawczy - Orzeł, parka ciętych kasowanych znaczków za 10 fen. resztka lica listu na odwrocie, na niej stempel firmowy "Unua Esperantista Filatelejo", gwarancja Bojanowicz.

Fi.107 nz
Mi.123 U
250 PLN
1439

1919 miejscowy list o charakterze filatelistycznym z Warszawy opłacony znaczkami serii z okazji pierwszej sesji Sejmu Ustawodawczego.

Fi.107-9, 111-3
Mi.123-5, 127-9
80 PLN
1440

1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, zestaw prób w tym cztery z drukiem dwustronnym i jedna z drukiem podwójnym.

Fi.107-13P
Mi.123-9
600 PLN
1441

Fi.108
Mi.124
10 PLN
1442

Fi.108
Mi.124
10 PLN
1443

Fi.108
Mi.124
10 PLN
1444

1919 Sejm Ustawodawczy - I.Paderewski, próba znaczka za 15 fen. w kolorze karminowym, drugostronnie zadukowana, gwarancja Schmutz.

Fi.108 P5
Mi.124
120 PLN
1445

1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, parka prób z drukiem dwustronnym.

Fi.108P5
Mi.124
200 PLN
1446

1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek Sejmu W.Trąpczyński, bardzo rzadka marginesowa próba znaczka za 20 fen. w kolorze brązowym na barwnym kartonie, jedna prześwitka widoczna na odwrocie, front w pięknym stanie, świetna ekspozycyjnie, sygnowana, gwarancja Schmutz.

Fi.109 P5
Mi.125
500 PLN
1447

Fi.109P3
Mi.125
600 PLN
1448

1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, parka znaczków ciętych lub prób znaczka za 20 fen. w kolorze definitywnym.

Fi.109nz/P3
Mi.125
500 PLN
1449

1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek Sejmu W.Trąmpczyński, parka znaczków za 20 fen. z rzadkim błędem "brak perforacji pionowej pomiędzy znaczkami", nieco popękana jak widac na skanie, gwarancja,

Fi.110
Mi.126 Us
250 PLN
1450

1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek Sejmu W.Trąpczyński, niedokładnie skatalogowana rzadka próba znaczka za 20 fen. w kolorze czarnym na gładzonym kartonie, mimo wytarcia i rysy rysunku w niezłym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.110 P1
Mi.126
600 PLN
1451

1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek Sejmu W.Trąmpczyński, czworoblok prób znaczków za 20 fen. o podwójnym druku, gwarancja.

Fi.110 P4 Dp
Mi.126
400 PLN
1452

Fi.110P6
Mi.126P
1 300 PLN