Auction 62. Inter-war Poland 1919-1939

1813

1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek za 60 gr. z rzadkim położeniem znaku wodnego - W.II.D (trąbki w dół Fi.110.-) na wycinku ze stemplem okolicznościowym, przed ratuszem pomnik Mikołaja Kopernika.

Fi.260D
Mi.281Y
80 PLN
1814

Fi.260D
Mi.281Y
90 PLN
1815

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna, dwa znaczki za 60(+40) gr., jeden ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu W.II.D - trąbki w dół (Fi.110.-), drugi W.II.G, czyste na podlepce.

Fi.260D, 260
Mi.281Y, 281
60 PLN
1816

Fi.260G
Mi.281X
120 PLN
1817

1933 400 rocznica śmierci Wita Stwosza, znaczek czysty na podlepce.

Fi.261
Mi.282
25 PLN
1818

1933 karnet - luksusowe wydanie ministerialne, "400 ROCZNICA ŚMIERCI WITA STWOSZA", okładka z sucho tłoczonym godłem państwa, własnoręczny podpis ministra Poczt i Telegrafów - płk.Emila Kalińskiego, dodatkowo odciśnięty datownik urzędu Warszawa 1, z wyróżnikiem "4b"; bardzo rzadki walor w idealnym stanie zachowania.

Fi.261
Mi.282
1 200 PLN
1819

1933 400 rocznica śmierci Wita Stwosza, znaczek czysty.

Fi.261
Mi.282
70 PLN
1820

1933 250 rocznica wiktorii wiedeńskiej.

Fi.262
Mi.283
160 PLN
1821

1933 250. rocznica wiktorii wiedeńskiej.

Fi.262
Mi.283
130 PLN
1822

1933 250 rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, marginesowy znaczek czysty.

Fi.262
Mi.283
180 PLN
1823

1933 list nadany w ambulansie pocztowym 23.XI.33 na trasie Sokal - Jarosław nr 370 z wyróżnikiem a.

Fi.263
Mi.284
80 PLN
1824

1933 "Opłacono gotówką" - ilustrowana koperta reklamowa (druki) wysłana 3.2 z Poznania do miejscowości Rozdzień.

50 PLN
1825

30 PLN
1826

1933 list firmowy z Krakowa z nadrukiem "DRUK / Opłacono gotówką 65%".

70 PLN
1827

Fi.221, 223, 269
Mi.229, 231, 290&nbs;
120 PLN
1828

1934 list z miejscowy z Poznania 2.9.34.

Fi.251, 252
Mi.272, 273
10 PLN
1829

1934 list firmowy z Poznania 22.12.34 do Niemiec.

Fi.251, 270II
Mi.272, 291B
40 PLN
1830

1934 list z Sochaczewa 31.XII.34 do Szwajcarii.

Fi.251, 270IIb
Mi.272, 291B
45 PLN
1831

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria kasowana okolicznościowo, gwarancja i opis.

Fi.264-65
Mi.285-86
100 PLN
1832

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934 + Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, dekoracyjnie ofrankowana dwoma seriami przedrukowymi widokówka przesłana balonem "Syrena" w czasie XXII Międzynarodowych Zawodów Balonów Wolnych o puchar Gordon-Bennetta w Warszawie, zwraca uwagę rzadkie użycie dwóch dodatkowych balonowych stempli okolicznościowych: polskiego i francuskiego; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania (drobne ubytki lica papieru pod adresem odbiorcy).

Fi.264-65, 268-69
Mi.285-86, 289-90
200 PLN
1833

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria czysta, znaczek za 30 gr. z oboma położeniami W.II.P i W.II.L znaku wodnego (Fi.1050.-), gwarancja jeden Mikstein, wszystkie z opisem Schmutz.

Fi.264-65P+L
Mi.285-86
1 000 PLN
1834

Fi.264-65
Mi.285-86
120 PLN
1835

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, 30 gr (znaczek z górnym marginesem) o znaku wodnym w położeniu W.II.P - frankatura pojedyncza, list wysłany 12.V z terenu wystawy do Warszawy; gwarancja i opis.

Fi.265P
Mi.286
120 PLN
1836

1934 20-lecie wymarszu Legionów, luzak.

Fi.266
Mi.287
15 PLN
1837

1934 20-lecie wymarszu Legionów.

Fi.266
Mi.287
10 PLN
1838

1934 20-lecie wymarszu Legionów - J.Piłsudski, seria czysta.

Fi.266-67
Mi.287-88
80 PLN
1839

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, miejscowa kartka opłacona znaczkiem ze stemplem okolicznościowym turnieju oraz rzadką winietką okolicznościową.

Fi.268
Mi.289
200 PLN
1840

1934 firmowy list polecony z Warszawy do Lwowa, na odwrocie stempel odbiorczy, piękna frankatura znaczkami wydania z okazji Międzynarodowego Turnieju Lotniczego Challenge.

Fi.268, 269
Mi.289, 290
200 PLN
1841

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, gwarancja.

Fi.268-9
Mi.289-90
100 PLN
1842

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, znaczki z nadrukiem ostemplowane okolicznościowo 28.VIII na dekoracyjnej karcie poleconej wysłanej z Warszawy do Lwowa, kasownik odbiorczy na odwrocie; karta pionowo zgięta (Myślicki 34 014).

Fi.268-69
Mi.289-90
100 PLN
1843

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, seria czysta (Fi.150.-), gwarancja.

Fi.268-69
Mi.289-90
90 PLN
1844

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, znaczki z nadrukiem, ostemplowane okolicznościowo na osobnych kopertach (Myślicki 34 014).

Fi.268-269
Mi.289-290
50 PLN
1845

1934 list z lotu balonem Syrena z okazji zawodów o puchar Gordon - Bennetta, na odwrocie kasownik z miejsca lądowania w Szczuczynie.

Fi.269
Mi.290
50 PLN
1846

Fi.269, 253
Mi.290, 274
30 PLN
1847

1934 wydanie przedrukowe, 25 gr z ciemnym nadrukiem typograficznym - frankatura mieszana, list za zwrotnym potwierdzeniem odbioru wysłany 18.XII z Lublina do Warszawy, niedoręczony, zwrócony do nadawcy.

Fi.270II, 252
Mi.291IB, 273
50 PLN
1848

1934 wydanie prowizoryczne, znaczek z nadrukiem typu III - gr w jednej linii z 25, gwarancja Petriuk.

Fi.270III
Mi.291II
40 PLN
1849

1934 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Schmutz.

Fi.270III
Mi.291II
700 PLN
1850

1934 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja.

Fi.270IIaNo
Mi.291K
700 PLN
1851

1934 wydanie przedrukowe.

Fi.270IIb
Mi.291Ib
40 PLN
1852

1934 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem offsetowym, gwarancja i oznaczenie Wiatrowski.

Fi.270Ib
Mi.291IA
180 PLN