The new auction will start soon

Auction 62. Polish People's Republic 1952-1989

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
4942

1979 150-lecie żeglugi parowej na Wiśle, seria w arkuszach sprzedażnych.

Fi.2485-88 ark. (2485 B1)
Mi.2633-36 
70 PLN
4943

1979 żegluga parowa na Wiśle, znaczek za 4.50 zł. z rzadkim błędem na 3 zn. tylko w 3 sektorze "latawiec nad dachem", gwarancja.

Fi.2487 B1
Mi.2635 
80 PLN
4944

1979 pomnik Kazimierza Pułaskiego w Buffalo, pięćdziesięcio znaczkowy arkusz sprzedażny zagięty w połowie.

Fi.2501
Mi.2649 
25 PLN
SOLD
4945

1979 badanie kosmosu, dolny prawy znaczek z błędem "trzy gwiazdki".

Fi.2511s
Mi.2659 
25 PLN
4946

1979 60-lecie PKOl, czarnodruk z numerem po lewej stronie, piękny stan, symboliczny numer po lewej.

Fi.bl.105ND (61)
Mi.Bl.74ND 
200 PLN
4947

1979 Wizyta Papieża Jana Pawła II w Polsce, srebrny blok kasowany.

Fi.bl.106b (62)
Mi.Bl.76 
25 PLN
4948

1979 "100 LECIE OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ", całostka ostemplowana okolicznościowo 23.VIII w Nieszawie; temat - STRAŻ POŻARNA.

Fi.Cp724
20 PLN
4949

1979 wizyta papieża Jana Pawła II w Polsce, bloki na kopertach FDC.

Fi.bl.62a, b
Mi.Bl.75, 76
40 PLN
4950

1979 40. rocznica napaści Niemiec hitlerowskich na Polskę, oryginalna paczka zawierająca 100 sztuk bloku nie rozpieczętowana.

Fi.bl.65
Mi.Bl.79 
70 PLN
4951

1979 rocznik kopert FDC (Fi. ponad 110.-).

Fi.2455-2515
Mi.2602-63
90 PLN
4952

1980-1989 komplet 10 czystych roczników obejmujący wszystkie podstawowe znaczki i bloki, nie zawierający: odmian, znaczków z przywieszkami, arkusików (Fi. ponad 800.-).

Fi.2516-3104
Mi.2664-3252 
560 PLN
4953

1980 35. rocznica układu PRL - ZSRR, znaczek z uskokiem ząbkowania.

Fi.2533
Mi.2681 
40 PLN
4954

1980 110 rocznica urodzin W.I.Lenina, marginesowa parka znaczków za 2,50 zł., prawy z błędem na poz.16 "krótszy przecinek", gwarancja.

Fi.2534+2534 B3
Mi.2682 
15 PLN
4955

1980 Pablo Picasso, nowodruk w pięknym stanie.

Fi.2580ND
Mi.Bl.74ND 
200 PLN
4956

1980 katalog Wystawy Projektów Polskiego Znaczka Pocztowego, zdjęcia czarno białe projektów znaczków prezentowanych wedle ich projektantów.


40 PLN
4957

1980-1981 TOM XIV JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to 100 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!


70 PLN
4958

1981 sport balonowy, znaczek z błędem "ń w Anderson".

Fi.2586B1
Mi.2734 
20 PLN
SOLD
4959

1981 restytucja żubra, dwie serie w paskach.

Fi.2608-12
Mi.2764-8
10 PLN
4960

1981 restytucja żubra, arkusz sprzedażny zagięty w połowie bez dolnego marginesu (10 serii).

Fi.2608-12
Mi.2764-8 
30 PLN
4961

1981 Restytucja żubra, arkusz znaczków za 6,50 zł (10 pasków po 5 znaczków) bez górnego marginesu; arkusz zgięty pionowo (Fi.50.-, Mi.60 euro).

Fi.2608-12
Mi.2764-68 
25 PLN
4962

1981 Sport modelarski, arkusze czyste znaczków drukowanych w NRD; na dolnym marginesie oznaczenia drukarni "VEB Wertpapierdruckerei der DDR"; dobry stan zachowania (arkusze pionowo zgięte).

Fi.2614-19
Mi.2757-62
100 PLN
SOLD
4963

1981 Dzień Znaczka - stara broń, arkusze czyste znaczków drukowanych w NRD; oznaczenia drukarni "VEB Wertpapierdruckerei der DDR"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2621-22
Mi.2769-70 
80 PLN
4964

1981 200 lat Starego Teatru w Krakowie, znaczek z przesuniętą do góry i częściowym niedodrukiem barwy złotej (ornament).

Fi.2631
Mi.2779
60 PLN
4965

1981 pomniki Ofiarom Grudnia 1970 roku, seria w arkuszach sprzedażnych.

Fi.2634-35
Mi.2782-83 
40 PLN
4966

1981 POCZTA JACHTOWA, S/y "Wojewoda Koszaliński" dekoracyjna koperta z dodatkową nalepką, ostemplowana okolicznościowo 23.IX; temat - ŻEGLARSTWO.

Fi.2423
Mi.2570
40 PLN
4967

1981 Stan Wojenny, list z obozu internowania w Pinczowie od internowanego do rodziny, stempel zakładu karnego i cenzury.


50 PLN
SOLD
4968

1982 "70-LECIE WARSZAWSKIEJ DRUŻYNY HARCERSKIEJ W SZKOLE M.KONARSKIEGO" Warszawa 1, znaczek na specjalnej kopercie ostemplowany okolicznościowo 2.I; temat - HARCERSTWO.

Fi. 2492
Mi.2640
10 PLN
4969

1982 list z Warszawy ze stemplem urzędu cenzury nr 603.

Fi.2508
40 PLN
4970

1982 list z Warszawy ze stemplem urzędu cenzury nr 626.

Fi.2551
30 PLN
4971

1982 Stan wojenny, list wysłany z Tczewa 24.II do Warszawy, przesyłka ocenzurowana stempelek cenzury nr.272, koperta zalepiona taśmą samoprzylepną.

Fi.2644
Mi.2792 
20 PLN
4972

1982 600 lecie obecności Obrazu Jasnogórskiego, znaczek z błędem "OBLEŻENIE".

Fi.2671 B1
Mi.2819 
15 PLN
4973

1982 polska kartografia, unikalna parka znaczków, cięty z trzech stron i cięty; tylko dwa skrajne szeregi arkusza pozostały bez perforacji, niespotykane w handlu, gwarancja i opis każdego znaczka Schmutz.

Fi.2697 MK + 2697 nz
Mi.2845
2 100 PLN
4974

1982 "50-lecie zwycięstwa polskich lotników - Challenge" blok z błędem "przerwana trasa Madryt - Pau" na kopercie FDC, gwarancja.

Fi.bl.117(73) B
Mi.Bl.87 
20 PLN
4975

1982 list z Niemiec do Wyrzyska ze stemplem Urzędu Cenzury nr 714.


20 PLN
4976

1982-1984 TOM XV JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to 135 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!


100 PLN
4977

1982 rocznik kopert FDC (bez Bl.75; Fi.54.-).

Fi.2644-99
Mi.2792-2647
31 PLN
4978

1982 Stan Wojenny, kartka świąteczna od rodziny do internowanego w ośrodku odosobnienia w Gołdapi, stemple cenzury.


35 PLN
SOLD
4979

1982 Stan Wojenny, kartka świąteczna od rodziny do internowanego w ośrodku odosobnienia w Gołdapi, stemple cenzury.


35 PLN
4980

1982 Stan Wojenny, list od rodziny do internowanego w areszcie śledczym w Nisku, stemple cenzury.


40 PLN
SOLD
4981

1982 Stan Wojenny, kartka świąteczna od rodziny do internowanego w ośrodku odosobnienia w Gołdapi, stemple cenzury.


35 PLN
SOLD