The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 62. Communist Poland 1945-1952

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
3767

1946 list z Karlina do Niemiec, stempel urzędu cenzury nr 3039, prowizoryczny stempel z tymczasowej nazwy miejscowości "Korlino".

Fi.383
Mi.417 
80 PLN
3768

1946 list polecony z Chojnic do Bydgoszczy.

Fi.383
Mi.417 
40 PLN
3769

1946 list polecony z Chełmna do Poznania.

Fi.383
Mi.417 
10 PLN
3770

1946 list polecony z Borzykowa do Bydgoszczy.

Fi.383
Mi.417 
10 PLN
3771

1946 lotniczy list polecony z Krakowa 3.5.46 do Szkocji, stempel cenzury nr 3153 i stempel kontroli dewizowej na odwrocie.

Fi.384
Mi.418 
60 PLN
3772

1946 "TRZYMAMY STRAŻ NAD ODRĄ * DNI SZCZECINA 12-14.4.46" Szczecin 1, fioletowa odbitka kasownika z wyróżnikiem "e", znaczek na specjalnej karcie ostemplowany okolicznościowo 14.IV (Myślicki 46 007).

Fi.385
Mi.419 
20 PLN
3773

1946 list z Świdinia 2.10.46 do Niemiec ze stemplem cenzury nr 3040.

Fi.385
Mi.419 
60 PLN
3774

1946 list polecony z Wrocławia do Poznania.

Fi.385
Mi.419 
10 PLN
3775

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, marginesowy znaczek za 1.50 zł. z błędem formy A na poz.50 "uszkodzona 7 w dacie", gwarancja.

Fi.388 B4(A)
Mi.421 
36 PLN
SOLD
3776

1946 1. rocznica wyzwolenia Warszawy, seria w czworoblokach, usterki nadruków.

Fi.388-93
Mi.421-26 
140 PLN
3777

1946 rocznik znaczków czystych (Fi.431.- bez bloku 9).

Fi.388-415c
Mi.421-450 
300 PLN
3778

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 3 zł. z błędami formy A na poz.40 "obcięty nosek 1 i uszkodzona 7 w dacie", gwarancja i opis.

Fi.389 B3(A)
Mi.422 
40 PLN
3779

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 3 zł. z błędem formy A na poz.50 "uszkodzona 7 w dacie", gwarancja i opis.

Fi.389 B4(A)
Mi.422 
40 PLN
3780

1946 1. rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek z błędem "wcięcie w cyfrze 7 z prawej strony".

Fi.392 B1
Mi.425
20 PLN
3781

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 8 zł. z błędem na znaczku podstawowym z I walca, poz.48 "kropka pod prostokątem", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.392 B6
Mi.425 
120 PLN
3782

1946 1. rocznica wyzwolenia Warszawy, nadruk na znaczku z błędem 384s "kropka pod prostokątem z nominałem" występująca w I walcu.

Fi.392s
Mi.425 
120 PLN
3783

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 10 zł. z błędem na poz.30 "przerwa w S i wcięcie w górnej krawędzi cyfry 7", gwarancja.

Fi.393 B5
Mi.426 
40 PLN
SOLD
3784

1946 83. rocznica Powstania Styczniowego, czworoblok.

Fi.394
Mi.427 
40 PLN
3785

1946 83. rocznica Powstania Styczniowego, czworoblok.

Fi.394
Mi.427 
40 PLN
3786

1946 kasownik okolicznościowy z Warszawy z okazji Zjazdu Więźniów Politycznych.

Fi.394
40 PLN
3787

1946 83. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek z błędem "plamka między T i Y".

Fi.394B1
Mi.427 
25 PLN
3788

1946 wydanie lotnicze, znaczek ze znacznym przesunięciem perforacji.

Fi.395
Mi.428 
20 PLN
3789

1946 wydanie lotnicze, seria z odmianami papieru i ząbkowań.

Fi.395-400
Mi.428-33
200 PLN
3790

1946 wydanie na przesyłki lotnicze, seria znaczków ciętych, znaczek za 20 i 25 zł ślady po podlepce.

Fi.395-400nz
Mi.428-33U 
1 200 PLN
3791

1946 list lotniczy z Warszawy do Niemiec.

Fi.396, 408b
Mi.429, 441b
25 PLN
3792

1946 wydanie lotnicze, parka znaczków bez ząbkowania poziomego, złamania i zagniecenia, gwarancja Berbeka.

Fi.396s
Mi.429 
160 PLN
3793

1946 list lotniczy z Wałbrzycha do Szwajcarii, stempel urzędu cenzury nr 3262.

Fi.397
Mi.430 
40 PLN
3794

1946 wydanie lotnicze, znaczek cięty, gwarancja Schmutz.

Fi.397nz
Mi.430U 
400 PLN
3795

1946 wydanie lotnicze, znaczek z zasmarowanym drukiem.

Fi.398
Mi.431
15 PLN
3796

1946 wydanie lotnicze, czworoblok znaczków w kolorze czerwonawo karminowym na niekatalogowanym papierze białym bezdrzewnym x.

Fi.398
Mi.431 
100 PLN
3797

1946 samolot nad Warszawą, 20 zł - frankatura pojedyncza, polecony list lotniczy wysłany 9.11 z Bydgoszczy do Londynu, znaczek podczas naklejania uszkodzony, niezakwestionowany przez Pocztę.

Fi.398
Mi.431
15 PLN
3798

1946 samolot nad Warszawą, 20 zł - frankatura mieszana, lotniczy list polecony wysłany 17.III z Warszawy do Chicago, stempelek cenzury zagranicznej 3290, pieczątka kontroli dewizowej, kasowniki odbiorcze; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.398, 381, 384
Mi.415, 418, 431
150 PLN
3799

1946 polecony list lotniczy z Wrocławia do Szwajcarii, stempel cenzury nr 3223.

Fi.398, 408a
Mi.431, 441a
35 PLN
3800

1946 udział Polaków w wojnie domowej w Hiszpanii.

Fi.401
Mi.434 
10 PLN
3801

1946 udział Polaków w wojnie domowej w Hiszpanii, znaczek bez perforacji pionowej na lewym marginesie

Fi.401s
Mi.434 
600 PLN
3802

1946 600 lecie Bydgoszczy, oryginalnie kasowany znaczek za 3+2 zł., na odwrocie przebarwienie od innego znaczka, poza tym w barzdo ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.402
Mi.435
60 PLN
3803

1946 600-lecie Bydgoszczy, czworoblok, niedobite dolne sygnatury.

Fi.402
Mi.435 
50 PLN
3804

1946 600-lecie Bydgoszczy, rzadki kompletny 50-cio znaczkowy arkusz drukarski z oznaczeniem nakładu i walca (był tylko jeden), w tym znaczek z błędem "plama poza obrazem". Bardzo dobry stan zachowania.

Fi.402 ark. (402 B1)
Mi.435 
760 PLN
3805

1946 Obóz śmierci w Majdanku, rekonstrukcja arkusza (dwa 25-bloki) z błędami: na poz.44 "uszkodzona górna ramka i plama nad cyfrą 3"; na poz.10 "dwie ukośne kreski na prawym marginesie na wysokości ramienia"; na poz.11 "szpicruta pod lewym ramieniem", na poz.41 "kropka poza obrazem znaczka z lewej strony na wysokości puszki z Cyklonem B", na poz.50 "jasna plamka na wysokości prawego oka kościotrupa" (Fi.960.-) gwarancja Krawczyk.

Fi.403 B1,B2, B3, B4
Mi.436
897 PLN
SOLD
3806

1946 25. rocznica Powstania Śląskiego, czworoblok.

Fi.404
Mi.437 
12 PLN