Auction 61. Central Lithuania

30335

1921 znaczki dopłaty, makulatura, podwójny druk znaczka za 5 mk. na podwójnym druku znaczka za 2 mk. na białym średnim prążkowanym papierze., gwarancja.

Fi.D5/D3 P Dp
120 PLN
30336

1921 znaczki dopłaty, makulatura, podwójny druk próby znaczka za 5 mk. na podwójnym druku próby znaczka za 2 mk., obie niekatalogowane w kolorze lilabrązowym na białym średnim gładkim obustronnie kratkowanym papierze, gwarancja.

Fi.D5/D3 P Dp
250 PLN
30337

1921 znaczek dopłaty, druk obustronny znaczka za 20 mk.

Fi.D6B Dp
Mi.P6A
60 PLN
30338

1921 znaczki dopłaty, znaczek makulaturowy z drukiem podwójnym.

Fi.D6Dp
70 PLN
30339

1921 zawiadomienie o nadejściu "listu rek(omendowanego). ameryk(ańskiego)", nadane 27.XII jako przesyłka polecona z poczty polowej nr.23 przydzielonej do Dowództwa Wojsk Litwy Środkowej w Wilnie, wysłane do Dowództwa 23 pułku ułanów Grodzieńskich, ponieważ jednak adresat został detaszowany do Warszawy, przesyłkę po opatrzeniu stosownymi adnotacjami: "Zwrot" i "Kursa w Warszawie" wraz ze stempelkiem "Szw(adron). Gosp(odarczy). 23 p. ułanów Grodzieńskich" zwrócono na pocztę polową, skąd 24.I.1922 przesyłkę dosłano do Warszawy; bardzo rzadka całość z praktycznie niedostępnego (być może nie zachowanego) wewnętrznego obiegu pocztowego instytucji wojskowych Litwy Środkowej; bardzo dobry stan zachowania.

400 PLN
30340

1922 kartka pocztowa wysłana z Litwy Środkowej z Wilna 13.4.22 do Warszawy, ciekawy walor mimo słabego stanu.

Fi.37
120 PLN
30341

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, luzaki.

Fi.44-6A
10 PLN
30342

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, oryginalnie kasowana seria cięta (Fi.360.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.44-47A
Mi.44-47B
400 PLN
30343

Fi.44-47B
Mi.44-47A
360 PLN
30344

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, luzak z serii.

Fi.44A
15 PLN
30345

Fi.44A
15 PLN
30346

1922 FDC - "otwarcie Sejmu Litwy Środkowej", znaczki dostępne w sprzedaży 1.II (wartość 50 Mk. wprowadzono do obiegu 1.III), ostemplowane w pierwszym dniu obiegu na oficjalnej kopercie Sejmu, grzecznościowo poleconej, zwraca uwagę niski numer polecenia; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.44B, 45B, 47B
Mi.44A, 45A, 47A
1 000 PLN
30347

1922 NOWA WILEJKA - rzadkie oryginalne ostemplowanie Litwy Środkowej, otwarcie Sejmu, znaczek za 25 mk. pięknie i oryginalnie skasowany w Nowej Wilejce, gwarancja Krawczyk

Fi.45B
Mi.45A
150 PLN
30348

1922 otwarcie sejmu Litwy Środkowej, próba znaczka za 25 mk., gwarancja Miszczak.

Fi.45P
120 PLN
30349

Fi.46 P
350 PLN
30350

Fi.46 P3
200 PLN
30351

Fi.46 P4
250 PLN
30352

1922 otwarcie sejmu Litwy Środkowej, próba znaczka za 50 mk., gwarancja Miszczak.

Fi.46P
120 PLN
30353

Fi.46P
120 PLN
30354

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, próba znaczka za 75 mk. w kolorze poarańczowobrązowym, na cienkim papierze (część z nakładu 150 szt.), sygnowana, gwarancja Schmutz.

Fi.47 P1
250 PLN
30355

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, narożnik arkusza znaczka za 75 mk., załamanie brzegu podczas perforacji spowodowało powstanie znaczków o fantazyjnym kształcie, gwarancja.

Fi.47B MK
Mi.47A
300 PLN
30356

1922 otwarcie sejmu Litwy Środkowej, próba znaczka za 75 mk., gwarancja Miszczak.

Fi.47P
120 PLN