Auction 61. Overprint editions 1918-1919

29122

Fi.27a
Mi.26
250 PLN
29123

1918 drugie wydanie lubelskie, brzegowe uszkodzenie nadruku, gwarancja.

Fi.27a
Mi.26
40 PLN
29124

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.27a
Mi.26
40 PLN
29125

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem z poz. 21 z brzegowym nie dodrukiem nadruku, znaczek bez gumy, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.27a
Mi.26
15 PLN
29126

Fi.27a
Mi.26
40 PLN
29127

Fi.27a
Mi.26
15 PLN
29128

Fi.27a, 27No, 73A, 7
Mi.26, 26K, 65, 77&n
2 600 PLN
29129

1918 drugie wydanie lubelskie, kasowany znaczek za 50/60 hal. z błędem "brak kropki po HAL", gwarancja.

Fi.27a B5
Mi.26
50 PLN
29130

1918 drugie wydanie lubelskie, lewy znaczek z silnym uszkodzeniem brzegowym nadruku, prawy znaczek z błędem "brak kropki po HAL", znaczki zasmarowane farbą drukarską, gwarancja Schmutz.

Fi.27aB5
Mi.26
200 PLN
29131

Fi.27aB5
Mi.26
260 PLN
29132

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem z poz. 36 z błędem "szczątkowa kropka po HAL", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.27aB5
Mi.26
40 PLN
29133

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z błędem "zniekształcona litera S", gwarancja Schmutz.

Fi.27aB8
Mi.26
35 PLN
29134

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 50/60 hal. z odwróconym nadrukiem (Fi.400.-), gwarancja Jungjohann BPP.

Fi.27a No
Mi.26
320 PLN
29135

1918 drugie wydanie lubelskie, trzydziestoblok znaczków za 50/60 hal. z nadrukiem odwróconym; arkusz znaczka podstawowego był w momencie druku nieco zmarszczony, po rozprostowaniu dwa górne rzędy nadruków "odjechały" ku górze i odstęp między drugim i trzecim rzędem nadruków zwiększa się ku prawej; to unikalny błąd; dodatkowo trzydziestoblok zawiera trzy znaczki z brzegowym niedodrukiem lewej części nadruku i błędy: na poz.3 "uszkodzone K", na poz.6 "lewa gwiazdka 9 promienna", na poz.7 i 16 "brak kropki po HAL", na poz.9 "HAI zamiast HAL", na poz.12 "prawa gwiazdka zniekształcona", na poz.14 "niższe L i uszkodzone Z" i na poz.25 "krótsze A", w sumie osiem błędów; nie uwzględniając dodatkowej wyceny błędów, rozsuwania się nadruków ani usterek brzegowych, walor ma wysoką cenę katalogową (Fi.12000.-) gwarancja Mikulski, Berbeka.

Fi.27a No B
8 400 PLN
29136

Fi.27b
Mi.26
700 PLN
29137

Fi.28No
Mi.27K
320 PLN
29138

Fi.28No B11
Mi.27K
1 000 PLN
29139

Fi.29
Mi.28
40 PLN
29140

Fi.29
Mi.28
250 PLN
29141

Fi.29
Mi.28
20 PLN
29142

Fi.29
Mi.28
20 PLN
29143

Fi.29
Mi.28
20 PLN
29144

Fi.29 B10
Mi.28
40 PLN
29145

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem z poz. 40 z brzegowym nie dodrukiem nadruku "rak liter TA", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.29B10
Mi.28
35 PLN
29146

Fi.29No
Mi.28K
250 PLN
29147

Fi.29No
Mi.28K
650 PLN
29148

Fi.29No
Mi.28K
600 PLN
29149

Fi.31
Mi.30
2 400 PLN
29150

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 6 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.90 pięknie skasowany w Cieszynie dwujęzycznym datownikiem prowizorycznym, gwarancja i opis Jungjohann BPP.

Fi.32I
Mi.31
200 PLN
29151

Fi.32I
Mi.31
160 PLN
29152

Fi.32IB1
Mi.31
550 PLN
29153

Fi.32II
Mi.31
700 PLN
29154

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 6 hal. z nadrukiem formą IIE poz.14 z małą usterką "zalany romb", lekki ślad podlepki, bardzo ładny stan, gwarancja Mikstein, z opisem Schmutz.

Fi.32II
Mi.31
320 PLN
29155

Fi.32II
Mi.31
450 PLN
29156

Fi.32II
Mi.31
800 PLN
29157

Fi.32II
Mi.31
800 PLN
29158

Fi.32II
Mi.31
380 PLN
29159

Fi.32II
Mi.31
600 PLN
29160

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 6 hal. z nadrukiem formą IIE z błędem na poz.24 "pęknięta litera K", skasowany grzecznościowo w Sanoku, gwarancja Mikstein, z opisem pozycji Schmutz.

Fi.32II
Mi.31
350 PLN
29161

1919 wydanie krakowskie, kasowany znaczek za 10 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.1 w bardzo ładnym stanie, gwarancja Gryżewski, sygnowany SM i z opisem Mikstein.

Fi.33
Mi.32
1 250 PLN