Auction 61. Germany

35485

1938 całostka wydania ilustrowanego.

10 PLN
35486

1939 III Rzesza, wystawa samochodowa w Berlinie, seria kasowana okolicznościowo w pierwszym dniu obiegu, na specjalnych karnecikach, w pięknym stanie.

Mi.686-88
60 PLN
35487

1939 III Rzesza, znaczek na karcie ostemplowany 6.VI w Berlinie kasownikiem okolicznościowym z okazji powrotu niemieckiej jednostki lotniczej - "Legion Condor" z wojny w Hiszpanii; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.691
50 PLN
35488

1939 III Rzesza, 50 urodziny Adolfa Hitlera, znaczek na kopercie ostemplowany okolicznościowo 20.IV w Kłajpedzie (Memel) pierwszym stemplem okolicznościowym przygotowany dla tego obszaru, anektowanego przez Niemcy zaledwie miesiąc wcześniej - 22.III; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.691
80 PLN
35489

1939 III Rzesza, 6 Wyścig "Das Braune Band", znaczek z kasownikiem okolicznościowym na liście poleconym, wysłanym 29.VII do Berlina, kasownik odbiorczy.

Mi.699
60 PLN
35490

1939 III Rzesza, pomoc zimowa - budowle, seria kasowana.

Mi.730-38
15 PLN
35491

1939 III Rzesza, ładnie frankowany list polecony wysłany 27.IV z Brunszwiku do Gliwic, kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania.

Mi.S147, S163
40 PLN
35492

1939 stempel okolicznościowy z okazji meczu piłkarskiego między Niemcami i Anglią w Berlinie.

10 PLN
35493

1939 kartka z Lobositz do Kipsdorf.

10 PLN
35494

1940 III Rzesza - Wystawa Filatelistyczna, znaczek na prawidłowo opłaconym liście, wysłanym 28.III z Berlina do Sanoka w pierwszym dniu obiegu (Mi. FDC 200,- euro).

Mi.743
160 PLN
35495

1940 III Rzesza, 7 Wyścig "Das Braune Band" znaczek z kasownikiem okolicznościowym na liście wysłanym 28.VII do Siegen.

Mi.747
50 PLN
35496

1940 III Rzesza, Emil von Behring, seria znaczków na wycinku, skasowana okolicznościowo w Monachium 20.VII.1941 i 27.VII.1941 dwoma różnymi kasownikami.

Mi.760-61
15 PLN
35497

1940 kartka z Halle do Kipsdorf.

10 PLN
35498

1940 kartka z Wolfen do Kipsdorf.

10 PLN
35499

1940 stempel okolicznościowy z Tichlowitz.

10 PLN
35500

1940 kartka miejscowo użyta w Kipsdorf.

10 PLN
35501

1940 kartka nadana w ambulansie pocztowym Berlin - Eisenah.

10 PLN
35502

1940 kartka z różnymi stemplami okolicznościowymi, widokówka Hitler z Mussolinim.

30 PLN
35503

1940 znaczki z zeszycika znaczkowego z przywieszka na liście ekspresowym z Berlina do Gdańska.

70 PLN
35504

1941 III Rzesza, 52 urodziny Adolfa Hitlera, znaczek z guma prążkowaną pionowo skasowany okolicznościowo 20.IV w Hamburgu.

Mi.772x
12 PLN
35505

1941 stempel okolicznościowy Targów Wiedeńskich.

Mi.804-5
40 PLN
35506

1941 stempel okolicznościowy Targów w Wiedniu.

Mi.804-5
40 PLN
35507

1941 III Rzesza, fragment arkusza drukarskiego zawierający dwie "strony" dla zeszycików znaczkowych (Mi.350 euro).

Mi.MHB71
350 PLN
35508

1941 III Rzesza, zestaw współdruków (Mi.160 euro).

Mi.S282-3, S285-7, S
150 PLN
35509

1941 kasownik okolicznościowy z Marburga.

10 PLN
35510

1941 kasownik okolicznościowy Dnia Znaczka z Jeny.

10 PLN
35511

1941 kasownik okolicznościowy z Lipska.

10 PLN
35512

1941 kartka okolicznościowa z okazji upamiętnienia niemieckiej żeglugi w Berlinie.

15 PLN
35513

15 PLN
35514

1942 Serbia, seria z dopłatą na serbskich jeńców wojennych, skasowana okolicznościowo na kopercie 25.III w Belgradzie, znaczki z przebarwieniami na perforacji; na odwrocie sygnowano E.Grotowski.

Mi.54-57II
100 PLN
35515

1942 III Rzesza, Adolf Hitler - urodziny, znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 20.4 w Braunau.

Mi.813y
25 PLN
35516

1942 kasownik okolicznościowy z Hanau.

Mi.816-7
10 PLN
35517

1942 III Rzesza, znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 27.IX w Bernburg.

Mi.818
30 PLN
35518

1942 Europejski Kongres Pocztowy w Wiedniu.

Mi.820-2
15 PLN
35519

Mi.820-2
15 PLN
35520

1942 seria z okazji podpisania europejskiego porozumienia pocztowego.

Mi.823-5
20 PLN
35521

1942 III Rzesza, list urzędowy z miejscowego urzędu NSDAP wysłany 4.3 z Halle, pieczęć urzędowa, dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.D149
80 PLN
35522

1942 kartka z ilustracja spotkania Hitlera z Mussolinim w Monachium.

15 PLN
35523

1942 kartka z Karlsruhe do Lipska.

10 PLN
35524

1943 III Rzesza, ładnie frankowany, list polecony, wysłany 5.VIII z Wiednia do Sommerfeld, kasownik odbiorczy.

Mi.790, 850-53
25 PLN