Auction 61. General Government

30983

Fi.U28
80 PLN
30984

1943 miejscowy list urzędowy z Reichshof na kopercie urzędowej GG.

Fi.U31
30 PLN
30985

1943 karta pocztowa z Rumunii, wysłana 21.I z Bukaresztu do Woli Justowskiej, zwraca uwagę nietypowy stempel cenzury rumuńskiej z datownikiem, cenzura Wehrmachtu.

100 PLN
30986

1943 listownik (część na odpowiedź) wysłany 17.9 z Rymanowa do Oflagu IIE, ładna odbitka kasownika nadawczego "RYMANOW ÜBER KROSNO" z wyróżnikiem "b"; stempelek cenzury obozowej nr.1, bardzo dobry stan zachowania.

40 PLN
30987

1943 kartka polecona z Włodawy 15.XII.43, dziury.

20 PLN
30988

1943 czysta koperta do telegramów, wymiary 160 x 90 mm, sygnatura (H.K.8.43 30000000); bardzo dobry stan zachowania.

30 PLN
30989

1944 stempel okolicznościowy z Krakowa.

Fi.37
10 PLN
30990

1944 przekaz paczkowy z Warszawy do Tomaszowa.

Fi.77, 113
180 PLN
30991

Fi.80; 38
50 PLN
30992

Fi.86, 110
170 PLN
30993

1944 55 urodziny Hitlera, seria na kopercie skasowana 15.VII w Warszawie.

Fi.117-19
10 PLN
30994

1944 55 urodziny A.Hitlera, seria znaczków w arkusikach ozdobnych, czyste bez podlepek; bardzo dobry stan zachowania (arkusze lekko przesuszone).

Fi.117-119
250 PLN
30995

Fi.117-119; 37
40 PLN
30996

1944 wydanie z dopłatą na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, seria ostemplowana 26.X, na białym kartonie, kasownikiem okolicznościowym z okazji 5 rocznicy powstania GG; na końcach ząbków minimalne przebarwienia.

Fi.120-124; 38
30 PLN
30997

Fi.125; 38
120 PLN
30998

Fi.125a,126b nz
150 PLN
30999

Fi.125a, b
250 PLN
31000

1944 kartka nadana z agencji pocztowej w Czarnocinie Piotrowskim przez Miechów do Skierniewic.

Fi.Cp9
80 PLN
31001

Fi.Cp9b, 80; 36
40 PLN
31002

Fi.Cp9c
Mi.P12/03
60 PLN
31003

1944 kartka z Polskiego Komitetu Opiekuńczego w Miechowie wysłana z Krakowa do Polskiego Czerwonego Krzyża, rzadsza sygnatura I.44.

Fi.Cp9c
100 PLN
31004

Fi.Cp9c z
Mi.P12/03
80 PLN
31005

Fi.Cp10
Mi.P13
40 PLN
31006

Fi.Cp10
Mi.P13
140 PLN
31007

1944 portret A.Hitlera, karta pocztowa wysłana 25.10 z Łowicza do Poznania (Mi.36 euro).

Fi.Cp10
Mi.P13
60 PLN
31008

1944 portret A.Hitlera, karta pocztowa wysłana 27.10 z Nowego Targu do Częstochowy.

Fi.Cp10
Mi.P13
50 PLN
31009

1944 portret Hitlera, karta pocztowa wysłana 20.12 z miejscowości Sanka do Milanówka, znak opłaty unieważniony w Krakowie stemplem wirnikowym; słabszy stan zachowania (Mi. 36 euro).

Fi.Cp10
Mi.P13
30 PLN
31010

1944 całostka z sygnaturą II.44.

Fi.Cp10
10 PLN
31011

Fi.I P1
Mi.I PIV
7 800 PLN
31012

1944 znaczki urzędowe II i III wydanie, 10 + 50 + 24 gr - frankatura mieszana, ładnie frankowany list polecony wysłany 13.3 z urzędu Kraków 11 do Berlina; pieczęć nagłówkowa nadawcy; kasownik odbiorczy na odwrocie 15.3; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.U18, U24, U31
140 PLN
31013

1944 "Jugend auf Meer!" (młodzież na morze!), efektowny kasownik propagandowy na widokówce wysłanej 23.2 z Królewca do Częstochowy; bardzo dobry stan zachowania; temat - OKRĘTY.

Mi.785
200 PLN
31014

1944 kartka polecona z Miechowa 19.V.44, dziury.

20 PLN
31015

1944 kartka polecona z Ciężkowic 13.IV.44, dziury.

20 PLN
31016

1944 znaczek ze stemplem okolicznościowym 5. rocznicy utworzenia GG.

10 PLN
31017

10 PLN
31018

1945 kasownik okolicznościowy z Krakowa na widokówce propagandowej.

Fi.32
15 PLN
31019

1945 ORGANIZACJA TODT - Oberbauleitung Merkur (Kraków), list Polki przymusowo pracującej w tej paramilitarnej formacji zajmującej się budową obiektów wojskowych, zarówno na terenach okupowanych jak i III Rzeszy, ofrankowana koperta listu do Wieliczki wysłana 8.I za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej 47874, która po opatrzeniu jej datownikiem przekazała przesyłkę do najbliższego urzędu pocztowego GG w Nowym Sączu, skąd 9.1 wysłano ją do adresata zwykłą drogą pocztową; czerwona pieczęć listowa poczty polowej; niezwykle ciekawy, bardzo rzadko spotykany walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.78
600 PLN
31020

Mi.P314II
120 PLN
31589

1940 Oflag IIC - listownik część na odpowiedź, przesłana 7.X z Krakowa.

20 PLN