Auction 60. Town postage 1914-1918

21469

1917 Warszawa, list z Niemiec 26.3.17 do Warszawy, stempel poznańskiej cenzury wojskowej i stempel warszawskiej poczty miejskiej za 6 gr.

Fi.2b
80 PLN
21470

1917 Warszawa, "6 GROSZY" - czerwony stempelek opłaty doręczeniowej I wydania, druki przesłane 12.1 miejscowo; dobry stan zachowania.

Fi.2b
80 PLN
21471

Fi.2m
1 000 PLN
21472

180 PLN
21473

1917 Warszawa, kartka z Koła 23.9.17 do Warszawy, stempel warszawskiej poczty miejskiej za 7 fen.

Fi.9a
80 PLN
21474

Fi.9a
80 PLN
21475

Fi.9b
60 PLN
21476

1917 Warszawa, "7 FENYGÓW" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej III wydania, karta pocztowa wysłana 7.7 z Sosnowca; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.9b
100 PLN
21477

Fi.13b, 31a, 35a
150 PLN
21478

40 PLN
21479

450 PLN
21480

40 PLN
21481

200 PLN
21482

1917 Warszawa, kartka na ziemniaki i zupę ważna w okresie 5.II-18; bardzo dobry stan zachowania.

40 PLN
21483

1917 Warszawa, kartka na ziemniaki i zupę ważna w okresie 22.I-4.II; bardzo dobry stan zachowania.

40 PLN
21484

50 PLN
21485

80 PLN
21486

1918 Żarki, znaczek pierwszego wydania, gwarancja Schmutz.

30 PLN
21487

1918 Wilno, karta pocztowa wysłana 13.10 z Wilna do Warszawy, gdzie poczta miejska próbowała doręczyć przesyłkę - stempelek opłaty doręczeniowej za 10 fen. VI wydanie z orzełkiem, niestety nieskutecznie - adnotacja doręczyciela z jego podpisem i datą "Nie mieszka 24.X"; po opatrzeniu karty stosownymi stempelkami: "NICHT ZU ERMITTELN/ WARSCHAUER BURGERPOST" i "ZURÜCK" zwrócono ją 27.X poczcie niemieckiej; poczta miejska w Wilnie naliczyła przy zwrocie 10 fen. opłatę - bardzo późno użyty okrągły stempelek "GEBÜHR 10 PF." w rzadko stosowanym kolorze czarnoniebieskim; dodatkowy stempelek "Entlastet" zwalniający odbiorcę od naliczonej opłaty, okrągła pieczątka "B" cenzury w Białymstoku; niepowtarzalny walor o wspaniale udokumentowanym obiegu pocztowym; wszystkie elementy starannie i wyraźnie odbite, doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.1, 21a, 31a, 35a
4 800 PLN
21488

Fi.1-3
240 PLN
21489

Fi.1-3
200 PLN
21490

1918 Luboml, nieząbkowana marginesowa seria czysta.

Fi.1-5A
Mi.I-V
120 PLN
21491

Fi.1-5A, B
Mi.I-V
200 PLN
21492

Fi.2l
500 PLN
21493

30 PLN
21494

1918 Otwock, karta pocztowa wysłana 20.7 z Częstochowy, fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej "Poststelle Otwock Zustellungsgebühr 10 Pfg."; przesyłki doręczone przez otwocką pocztę miejską należą do najrzadszych walorów tego działu; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; co ciekawe jest to dalszy ciąg kartki sprzedanej na zeszłorocznej aukcji; nowa gwarancja.

8 000 PLN
21495

1918 Przedbórz, II wydanie, seria bardzo rzadkich prób o zmienionych kolorach tła, gumowana - tak wydano małą część nakładu; 2 gr. - typ 2 (niekatalogowana), 4 gr. - typ 3, 6 gr. - typ 2, 10 gr. - typ 1; to najrzadsze próby wydań Poczty Miejskiej w Przedborzu; nikły cień śladu po podlepkach, piękny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.3-6 P2
3 600 PLN
21496

1918 Przedbórz, II wydanie, czysta seria cięta, jeden znaczek sygnowany splecione WR - Rachmonow, wszystkie gwarancja Schmutz.

Fi.3-6A
Mi.3-6C
1 000 PLN
21497

Fi.3-6B
Mi.3-6B
160 PLN
21498

1918 Przedbórz, seria ząbkowana znaczków II wydania.

Fi.3-6B
25 PLN
21499

1918 Przedbórz, seria drugiego wydania, gwarancja Schmutz lub Krawczyk.

Fi.3-6B
50 PLN
21500

1918 Przedbórz, seria drugiego wydania, gwarancja Schmutz lub Mikstein.

Fi.3-6B
50 PLN
21501

1918 Przedbórz, seria drugiego wydania, gwarancja Schmutz.

Fi.3-6B
50 PLN
21502

1918 Przedbórz, seria znaczków drugiego wydania, gwarancja Schmutz.

Fi.3-6B
50 PLN
21503

1918 Przedbórz, seria znaczków II wydania, gwarancja Mikstein.

Fi.3-6B
40 PLN
21504

1918 Częstochowa, widokówka wysłana 25.III za pośrednictwem urzędu etapowego Hrubieszów do Częstochowy, ponieważ przesyłki wojskowe były zwolnione od opłaty pocztowej, dlatego odciśnięto tylko datownik poczty miejskiej "MIEJSKI URZĄD PRZESYŁKOWY" (Fi.700,-); pieczęć formacyjna "K.u.k. Heimkehr-Station/Hrubieszów"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.3a
500 PLN
21505

Fi.4-6
360 PLN
21506

1918 Przedbórz, znaczki drugiego wydania, gwarancja Schmutz.

Fi.4B
20 PLN
21507

Fi.4aNo, 5aNo
1 500 PLN
21508

1918 Żarki, znaczek z podwójnym nadrukiem, podniesiona gwarancja Schmutz.

Fi.4aNp
70 PLN