Auction 60. WW2 PoW and internment camps

24325

1945 Libertas, znaczek na papierze x, gwarancja i oznaczenie.

Fi.3x
150 PLN
24326

1945 Helmstedt - I wydanie, ząbkowany znaczek za 1 Mk. w kolorze czerwonym, ten nakład był wprowadzony do obiegu, rzadki, gwarancja.

Fi.4B
500 PLN
24327

1945 Helmstedt - II wydanie, cięty znaczek za 1 Mk. w kolorze fioletowolila, gwarancja.

Fi.5A
200 PLN
24328

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Lubeka - Syrena, arkusik (w zasadzie bloczek) 4 znaczków za 20 f., ładny stan zachowania.

Fi.Ark.1
200 PLN
24329

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Lubeka - Syrena, bloczek 4 znaczków za 20 f. pięknie kasowany 1.9 datownikiem MURNAU w 6 rocznicę wybuchu wojny; doskonały stan zachowania.

Fi.Ark.1
500 PLN
24330

1945 Dachau Allach, cięty blok z dopłatą na PCK 3+7 mk., na papierze ze znakiem wodnym "kwadraty w prawo".

Fi.Bl.3xA
80 PLN
24331

1945 Dachau Allach, ząbkowany blok z dopłatą na PCK 3+7 mk., na papierze bez znaku wodnego.

Fi.bl.3B
60 PLN
24332

1945 Dachau Allach, cięty blok z dopłatą na PCK 3+7 mk., bez znaku wodnego.

Fi.bl.4yA
200 PLN
24333

Fi.Bl.5xA
40 PLN
24334

Fi.Bl.5xA
60 PLN
24335

Fi.Bl.5xB
50 PLN
24336

1945 Dachau Allach, ząbkowany blok z dopłatą na PCK 2,85+7,25 mk. na papierze bez znaku wodnego (Fi.200.-), na marginesie sucho tłoczona pieczęć PCK.

Fi.Bl.5yB
60 PLN
24337

1945 Dachau Allach, ząbkowany blok z dopłatą na PCK 2,85+7,25 mk. na papierze bez znaku wodnego, z odwróconym znakiem opłaty za 25 f., na marginesie suchotłoczona pieczęć PCK.

Fi.bl.5yAu
400 PLN
24338

Fi.Bl.5zB
60 PLN
24339

Fi.Ck1
40 PLN
24340

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech - Lubeka, "Syrena", karty pocztowe znacznie różniące się kolorem znaku opłaty, jedna ze znakiem opłaty pomarańczowoczerwonym, druga z czerwonym i z dodatkowym błędem "uszkodzone 0 w sygnaturze E/0281"; doskonały stan zachowania.

150 PLN
24341

1945 kartka miejscowa z obozu w Lubece, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp1c
350 PLN
24342

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech - Lubeka, "Syrena", karty pocztowe na kartonie białym i kremowym znacznie różniące się kolorem i rysunkiem znaku opłaty, sygnatura L.Z.6.45.25000(1008); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp2a
150 PLN
24343

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Lubeka - "Syrena", karta pocztowa, sygnatura L.Z.6.45.25000(1008); ostemplowana grzecznościowo 18.Sep w Urzędzie Pocztowym Obozu Wojskowego w Niemczech w RÜMPEL; przesyłki z obiegu katalog wycenia wysoko (Fi.800.-); walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.Cp2a
100 PLN
24344

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Lubeka - "Syrena", karta pocztowa z sygnaturą L.Z.7.45.25000(1591); nakład 58.000 szt.; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp2b
140 PLN
24345

1945 Dachau Allach, blok z dopłatą na PCK, blok na papierze ze znakiem wodnym.

Fi.bl.3B
40 PLN
24346

1945 Dachau Allach, blok z dopłatą na PCK.

Fi.bl.5A
40 PLN
24347

Fi.bl.5A Zw
80 PLN
24348

Fi.bl.5A Zw
60 PLN
24349

Fi.bl.5A Zw
40 PLN
24350

Fi.bl.5A Zw
40 PLN
24351

Fi.bl.5B
60 PLN
24352

Fi.bl.5B
40 PLN
24353

Fi.bl.5B
40 PLN
24354

Fi.bl.5B
40 PLN
24355

Fi.bl.5B
40 PLN
24356

Fi.bl.5B Zw
40 PLN
24357

Fi.bl.5B Zw DM
100 PLN
24358

1945 Dachau Allach, blok z dopłatą na PCK, odwrócony druk znaczka za 25 Pf.

Fi.bl.5Bu
60 PLN
24359

Fi.bl.5Bu
80 PLN
24360

1945 Dachau - Allach, arkusz poczty międzyobozowej na papierze białym średnim niegumowanym.

250 PLN
24361

1945 arkusz znaczka za 25 pf. poczty między obozowej w Dachau - Allach.

150 PLN
24362

800 PLN
24363

1945 kartka z Lubeki nadana 15.V.45 do polskiego obozu w Derden, adnotacja rodziny na froncie koperty. Gwarancja.

3 700 PLN
24364

1945 Helmstedt, odbitka nalepki charytatywnej w kolorze czarnym.

280 PLN