Poz# | Photos | Description | Catalog | Features | Actual price |
---|---|---|---|---|---|
15995 |
1939 Marszałek E.Rydz-Śmigły - WZÓR, parka wzorów z dziurkowaniem: ÓR na lewym i WZ na prawym; w latach dwudziestych w PWPW do oznaczania znaczków przeznaczonych do celów instruktarzowych i okazowych stosowano różne formy stempli WZÓR, SKASOWANO, nadruku "Bez wartości obiegowej" lub okrągłej pieczęci PWPW; w latach trzydziestych zakupiono do tego celu maszynę perforującą i oznaczanie wzorów zunifikowano, perforację WZÓR sporadycznie stosowano także po wojnie, gwarancja Schmutz. | Fi.298 P2 Mi.319 |
| 2 400 PLN | |
15996 |
1939 "15.I.1939 ZJAZD ZWIĄZKU STOWARZYSZEŃ FILATELISTYCZNYCH" Warszawa 30, znaczek ostemplowany kasownikiem okolicznościowym na specjalnej karcie, na odwrocie niewielkie przebarwienia po taśmie klejącej (Myślicki 39 001). | Fi.295 Mi.316 |
| 25 PLN | |
15997 |
1939 "NARCIARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA 11-19.II.1939 ZAKOPANE" Katowice 1, czytelnie odciśnięty wirnik okolicznościowy (według Myślickiego, stopień rzadkości C) na liście wysłanym 3.II do Stanisławowa; walor w dobrym stanie zachowania (Myślicki 39 101). | Fi.298II Mi.319 |
| 80 PLN | |
15998 |
1939 S/S "LWÓW" - zagraniczny list lotniczy wysłany 27.VIII z Gdyni do Hull, adresowany do kapitana Adama Andrzejewskiego dowódcy polskiego frachtowca s/s "Lwów", jednostki, która w czasie wojny pływała w konwojach Anglia-Afryka-Włochy, na jej pokładzie uruchomiono agencję pocztową Polskiej Marynarki Handlowej nr.7; statek został zatopiony 2 grudnia 1943 roku w wyniku wielkiego niemieckiego nalotu na port w Bari. | Fi.304, 317 Mi.325, 338 |
| 900 PLN | |
15999 |
1939 "Opłata ulgowa /Rozp. M.P.i T. Nr.P.W. 501/70 - r. 1933" stempelek uprawniający żołnierzy do obniżonej opłaty za korespondencję na ofrankowanym formularzu poczty polowej wysłanym 5.VI do Zambrowa za pośrednictwem poczty polowej nr.184 - urząd ten został uruchomiony 1.IV w ramach tzw. "cichej" mobilizacji, obsługiwał 30DP wchodzącą w skład Armii "Łódź" - jedyną wielką jednostkę, która zajęła wyznaczony odcinek obrony już w marcu 1939; rzadki walor ogólnie w dobrym stanie zachowania (karta pionowo zgięta, niewielkie rozerwanie brzegu). | Fi.310 Mi.331 |
| 300 PLN | |
16000 |
1939 druk z Wilna do Czerniejewa ze stemplem propagandowym Targów Północnych w Wilnie. | Fi.310 |
| 45 PLN | |
16001 |
1939 "DNI LUBLINA ZAMOŚCIA I LUBELSZCZYZNY" Lublin 2, znaczek na kopercie ostemplowany kasownikiem okolicznościowym, obok dodatkowo idealna odbitka kasownika (Myślicki 39 012). | Fi.311 Mi.332 |
| 30 PLN | |
16002 |
1939 "1919-1939 XX LECIE POLSKIEJ KOMUNIKACJI LOTNICZEJ 14-16.VI.1939 LWÓW", znaczek na kopercie lotniczej ostemplowany 17.VII we Lwowie z dodatkowym stemplem okolicznościowym o stopniu rzadkości C (Myślicki 39 229). | Fi.311 Mi.332 |
| 120 PLN | |
16003 |
1939 WILEŃSZCZYZNA - DRUJA - list wysłany 30.III z granicznej, małej miejscowości Druja (powiat brasławski) do Wilna, znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "b"; delikatne ślady archiwizacji, dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne. | Fi.314 Mi.335 |
| 150 PLN | |
16004 |
1939 list polecony z Nowego 29.2.39 do Torunia,na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.315, 317 Mi.336, 338 |
| 30 PLN | |
16005 |
1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, seria. | Fi.330-3 Mi.351-4 |
| 40 PLN SOLD | |
16006 |
1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, seria czysta. | Fi.330-33 Mi.351-54 |
| 50 PLN | |
16007 |
1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, seria. | Fi.330-33 Mi.361-4 |
| 40 PLN | |
16008 |
1939 seria historyczna, 15 gr (bez mieczy grunwaldzkich) - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 1.VI.1939 z urzędu Warszawa 2 - Kiosk do Częstochowy; rysunek znaczka przypominający polskie zwycięstwo pod Grunwaldem, został zmieniony po protestach strony nienieckiej. | Fi.334 Mi.355 |
| 15 PLN | |
16009 |
1939 mieszana frankatura ze znaczkiem radzieckim na liście poleconym z Sambora 4.XII.39 do Lwowa, przesyłka o charakterze filatelistycznym. | Fi.334 |
| 100 PLN | |
16010 |
1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, czworoblok. | Fi.335 Mi.356 |
| 10 PLN | |
16011 |
1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, znaczek z bloku. | Fi.336 Mi.357 |
| 10 PLN SOLD | |
16012 |
1939 25 rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, znaczki w trójbloku (Fi.90.-). | Fi.336-38 Mi.357-59 |
| 60 PLN | |
16013 |
1939 20 rocznica wymarszu Legionów, blok, lekko ścięty lewy dolny róg. | Fi.336-8 Mi.357-9 |
| 50 PLN | |
16014 |
1939 25. rocznica wymarszu Legionów, znaczki z bloku, prześwitka na marginesie. | Fi.336-8 Mi.357-9 |
| 50 PLN | |
16015 |
1939 polska całostka wysłana z Rastenburga (Kętrzyn) 25.9.39 do Niemiec z dopiskiem adresata "Feldpost". | |
| 100 PLN | |
16016 |
1939 kompletny arkusz nalepek dobroczynnych Polskiego Czerwonego Krzyża w Paryżu. | |
| 90 PLN | |
16017 |
1939 25. rocznica wymarszu Legionów, blok w idealnym stanie. | Fi.bl.8 Mi.Bl.8 |
| 80 PLN SOLD | |
16018 |
1939 25 rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, blok czysty. | Fi.Bl.8 |
| 100 PLN | |
16019 |
1939 25 rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, blok kasowany okolicznościowo. | Fi.Bl.8 |
| 80 PLN | |
16020 |
1939 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Bogumin - Kraków nr 134 z wyróżnikiem a, ambulans na tej trasie chodził tylko w roku 1939. | Fi.Ck10 |
| 300 PLN | |
16021 |
1939 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Bogumin - Kraków nr 134, ambulans kursował na tej trasie tylko w 1939 roku, rzadkie. | Fi.Ck10 |
| 240 PLN SOLD | |
16022 |
1939 HARCERSTWO - "X JUBILEUSZOWE TARGI WOŁYŃSKIE 15-25.IX.1939" Równe Wołyńskie, doskonała odbitka jednego z rzadszych przedwojennych kasowników okolicznościowych na ilustrowanej karcie pocztowej, wysłanej 16.VIII do obozu drużynowych wołyńskich w miejscowości Pieszczanka poczta Smyga; dobry stan zachowania, karta pionowo zgięta (Myślicki 39 030); gwarancja. | Fi.Cp88 |
| 400 PLN | |
16251 |
1923 wydanie dla Górnego Śląska, wysoka frankatura - 450 mk (dopłata +50% do ceny znaczka na całości) - prawidłowo opłacony list II klasy (koperta firmowa) wysłany 22.IV z Katowic do Berlina, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.159, 161, 162 Mi.16, 18, 19 |
| 1 200 PLN | |
20843 |
1924 ZSRR, list polecony frankowany parką znaczków za 20 kop. wysłany 20.V z Leningradu do Warszawy, stemple leningradzkich urzędów pośrednich, kasownik odbiorczy Warszawa 24.V; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.241III |
| 120 PLN | |