The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 59. Inter-war Poland 1919-1939

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
15995

1939 Marszałek E.Rydz-Śmigły - WZÓR, parka wzorów z dziurkowaniem: ÓR na lewym i WZ na prawym; w latach dwudziestych w PWPW do oznaczania znaczków przeznaczonych do celów instruktarzowych i okazowych stosowano różne formy stempli WZÓR, SKASOWANO, nadruku "Bez wartości obiegowej" lub okrągłej pieczęci PWPW; w latach trzydziestych zakupiono do tego celu maszynę perforującą i oznaczanie wzorów zunifikowano, perforację WZÓR sporadycznie stosowano także po wojnie, gwarancja Schmutz.

Fi.298 P2
Mi.319 
2 400 PLN
15996

1939 "15.I.1939 ZJAZD ZWIĄZKU STOWARZYSZEŃ FILATELISTYCZNYCH" Warszawa 30, znaczek ostemplowany kasownikiem okolicznościowym na specjalnej karcie, na odwrocie niewielkie przebarwienia po taśmie klejącej (Myślicki 39 001).

Fi.295
Mi.316 
25 PLN
15997

1939 "NARCIARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA 11-19.II.1939 ZAKOPANE" Katowice 1, czytelnie odciśnięty wirnik okolicznościowy (według Myślickiego, stopień rzadkości C) na liście wysłanym 3.II do Stanisławowa; walor w dobrym stanie zachowania (Myślicki 39 101).

Fi.298II
Mi.319 
80 PLN
15998

1939 S/S "LWÓW" - zagraniczny list lotniczy wysłany 27.VIII z Gdyni do Hull, adresowany do kapitana Adama Andrzejewskiego dowódcy polskiego frachtowca s/s "Lwów", jednostki, która w czasie wojny pływała w konwojach Anglia-Afryka-Włochy, na jej pokładzie uruchomiono agencję pocztową Polskiej Marynarki Handlowej nr.7; statek został zatopiony 2 grudnia 1943 roku w wyniku wielkiego niemieckiego nalotu na port w Bari.

Fi.304, 317
Mi.325, 338 
900 PLN
15999

1939 "Opłata ulgowa /Rozp. M.P.i T. Nr.P.W. 501/70 - r. 1933" stempelek uprawniający żołnierzy do obniżonej opłaty za korespondencję na ofrankowanym formularzu poczty polowej wysłanym 5.VI do Zambrowa za pośrednictwem poczty polowej nr.184 - urząd ten został uruchomiony 1.IV w ramach tzw. "cichej" mobilizacji, obsługiwał 30DP wchodzącą w skład Armii "Łódź" - jedyną wielką jednostkę, która zajęła wyznaczony odcinek obrony już w marcu 1939; rzadki walor ogólnie w dobrym stanie zachowania (karta pionowo zgięta, niewielkie rozerwanie brzegu).

Fi.310
Mi.331 
300 PLN
16000

1939 druk z Wilna do Czerniejewa ze stemplem propagandowym Targów Północnych w Wilnie.

Fi.310
45 PLN
16001

1939 "DNI LUBLINA ZAMOŚCIA I LUBELSZCZYZNY" Lublin 2, znaczek na kopercie ostemplowany kasownikiem okolicznościowym, obok dodatkowo idealna odbitka kasownika (Myślicki 39 012).

Fi.311
Mi.332 
30 PLN
16002

1939 "1919-1939 XX LECIE POLSKIEJ KOMUNIKACJI LOTNICZEJ 14-16.VI.1939 LWÓW", znaczek na kopercie lotniczej ostemplowany 17.VII we Lwowie z dodatkowym stemplem okolicznościowym o stopniu rzadkości C (Myślicki 39 229).

Fi.311
Mi.332 
120 PLN
16003

1939 WILEŃSZCZYZNA - DRUJA - list wysłany 30.III z granicznej, małej miejscowości Druja (powiat brasławski) do Wilna, znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "b"; delikatne ślady archiwizacji, dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.

Fi.314
Mi.335 
150 PLN
16004

1939 list polecony z Nowego 29.2.39 do Torunia,na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.315, 317
Mi.336, 338 
30 PLN
16005

1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, seria.

Fi.330-3
Mi.351-4 
40 PLN
SOLD
16006

1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, seria czysta.

Fi.330-33
Mi.351-54 
50 PLN
16007

1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, seria.

Fi.330-33
Mi.361-4 
40 PLN
16008

1939 seria historyczna, 15 gr (bez mieczy grunwaldzkich) - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 1.VI.1939 z urzędu Warszawa 2 - Kiosk do Częstochowy; rysunek znaczka przypominający polskie zwycięstwo pod Grunwaldem, został zmieniony po protestach strony nienieckiej.

Fi.334
Mi.355 
15 PLN
16009

1939 mieszana frankatura ze znaczkiem radzieckim na liście poleconym z Sambora 4.XII.39 do Lwowa, przesyłka o charakterze filatelistycznym.

Fi.334
100 PLN
16010

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, czworoblok.

Fi.335
Mi.356 
10 PLN
16011

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, znaczek z bloku.

Fi.336
Mi.357 
10 PLN
SOLD
16012

1939 25 rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, znaczki w trójbloku (Fi.90.-).

Fi.336-38
Mi.357-59 
60 PLN
16013

1939 20 rocznica wymarszu Legionów, blok, lekko ścięty lewy dolny róg.

Fi.336-8
Mi.357-9 
50 PLN
16014

1939 25. rocznica wymarszu Legionów, znaczki z bloku, prześwitka na marginesie.

Fi.336-8
Mi.357-9 
50 PLN
16015

1939 polska całostka wysłana z Rastenburga (Kętrzyn) 25.9.39 do Niemiec z dopiskiem adresata "Feldpost".


100 PLN
16016

1939 kompletny arkusz nalepek dobroczynnych Polskiego Czerwonego Krzyża w Paryżu.


90 PLN
16017

1939 25. rocznica wymarszu Legionów, blok w idealnym stanie.

Fi.bl.8
Mi.Bl.8 
80 PLN
SOLD
16018

1939 25 rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, blok czysty.

Fi.Bl.8
100 PLN
16019

1939 25 rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, blok kasowany okolicznościowo.

Fi.Bl.8
80 PLN
16020

1939 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Bogumin - Kraków nr 134 z wyróżnikiem a, ambulans na tej trasie chodził tylko w roku 1939.

Fi.Ck10
300 PLN
16021

1939 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Bogumin - Kraków nr 134, ambulans kursował na tej trasie tylko w 1939 roku, rzadkie.

Fi.Ck10
240 PLN
SOLD
16022

1939 HARCERSTWO - "X JUBILEUSZOWE TARGI WOŁYŃSKIE 15-25.IX.1939" Równe Wołyńskie, doskonała odbitka jednego z rzadszych przedwojennych kasowników okolicznościowych na ilustrowanej karcie pocztowej, wysłanej 16.VIII do obozu drużynowych wołyńskich w miejscowości Pieszczanka poczta Smyga; dobry stan zachowania, karta pionowo zgięta (Myślicki 39 030); gwarancja.

Fi.Cp88
400 PLN
16251

1923 wydanie dla Górnego Śląska, wysoka frankatura - 450 mk (dopłata +50% do ceny znaczka na całości) - prawidłowo opłacony list II klasy (koperta firmowa) wysłany 22.IV z Katowic do Berlina, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.159, 161, 162
Mi.16, 18, 19 
1 200 PLN
20843

1924 ZSRR, list polecony frankowany parką znaczków za 20 kop. wysłany 20.V z Leningradu do Warszawy, stemple leningradzkich urzędów pośrednich, kasownik odbiorczy Warszawa 24.V; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.241III 
120 PLN