Auction 59. Overprint editions 1918-1919

15144

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 50 hal. z nadrukiem odwróconym i z zaawansowanym błędem na poz.50 "brak liter TA (a nawet ZTA), litery POC uszkodzone i zniekształcony orzeł", na odwróconym nadruku bardzo rzadkie, sygnowany, gwarancja i opis Mikstein, podwójna Berbeka.

Fi.28 No B10
Mi.27
500 PLN
15145

Fi.28No B11
Mi.27K
1 000 PLN
15146

Fi.29
Mi.28
20 PLN
15147

Fi.29 B10
Mi.28
30 PLN
15148

Fi.29 B11
30 PLN
15149

Fi.29 B9
Mi.28
35 PLN
15150

Fi.29No
Mi.28K
650 PLN
15151

Fi.29No
Mi.28K
250 PLN
15152

1918 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 71, gwarancja Schmutz.

Fi.54b
Mi.53
45 PLN
15153

1919 wydanie PP/GGW, filatelistyczny miejscowy list polecony z Praszki 29.3.19, list przefrakowany, prowizoryczna erka.

Fi.14II, 15I, 86B, 8
180 PLN
15154

1919 wydanie krakowskie, czworoblok znaczków z nadrukiem formy pierwszej z poz. 26/37, wszystkie znaczki posiadają typowe uszkodzenia liter PP, w czworobloku znaczki te są bardzo rzadkie, piękny stan, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.30
Mi.29
11 000 PLN
15155

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 3 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.4 "cienkie Z", w bardzo ładnym stanie, prawie niewidoczny lekki ślad po podlepce, gwarancja Sutclife, z opisem Schmutz.

Fi.30 B1
Mi.29
2 200 PLN
15156

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 86 z charakterystycznie złamanym rombem, prawie nie widoczny ślad po zdjętej podlepce, piękny stan, gwarancja i oznaczenie Mikstein, Schmutz.

Fi.31
Mi.30
2 000 PLN
15157

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 5 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.87, poza widoczną na skanie lekką fałdą w papierze w pięknym stanie, sygnatura SM i gwarancja z opisem Mikstein, Ryblewski, Mikulski.

Fi.31
Mi.30
3 600 PLN
15158

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 5 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.15 "cienkie Z", piękny stan, gwarancja i opis Mikstein.

Fi.31 B1
Mi.30
6 000 PLN
15159

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 27 z usterką "uszkodzone litery P", gwarancja i opis usterki Schmutz.

Fi.32I
Mi.31
600 PLN
15160

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 47 z usterką "uszkodzone litery P", gwarancja i opis usterki Schmutz.

Fi.32I
Mi.31
600 PLN
15161

1919 wydanie krakowskie, wieloblok z nadrukami pierwszej formy z poz. 16-18/46-47, znaczki z 6 i 7 pionowego rzędu z charakterystycznymi uszkodzeniami liter PP, piękny stan, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.32I
Mi.31
6 000 PLN
15162

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 17 z charakterystycznie uszkodzonymi literami PP, piękny stan, gwarancja i opis usterki Schmutz.

Fi.32I
Mi.31
700 PLN
15163

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 3, piękny stan, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.32I
Mi.31
500 PLN
15164

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 6 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.60, minimalny ślad podlepki, gwarancja Mikstein, z opisem Schmutz.

Fi.32I
Mi.31
200 PLN
15165

Fi.32I
Mi.31
160 PLN
15166

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy pierwszej z poz. 8, stan idealny, gwarancja Schmutz.

Fi.32I
Mi.31
360 PLN
15167

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 6 hal. z nadrukiem pierwszą formą z błędem na poz.71 "uszkodzone obie litery P, szczególnie ta w POLSKA", piękny stan, gwarancja i opis Mikulski.

Fi.32I B
Mi.31
600 PLN
15168

1919 wydanie krakowskie, znaczek z przesuniętym nadrukiem pierwszej formy z błędem "cienkie Z", gwarancja Mikstein.

Fi.32IB1
Mi.31
475 PLN
15169

1919 wydanie krakowskie, wieloblok z nadrukami pierwszej formy z poz. 13-15/43-45, osiem znaczków z błędem "cienkie Z", piękny stan, w takim fragmencie arkusza bardzo rzadkie.

Fi.32IB1
Mi.31
6 000 PLN
15170

Fi.32I B1
Mi.31
700 PLN
15171

Fi.32II
Mi.31
800 PLN
15172

Fi.32II
Mi.31
800 PLN
15173

Fi.32II
Mi.31
450 PLN
15174

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 16, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.32II
Mi.31
700 PLN
15175

Fi.32II
Mi.31
380 PLN
15176

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 29, z błędem "O jak Q w POLSKA", rzadki błąd, gwarancja i opis błędu Schmutz.

Fi.32IIB
Mi.31
2 000 PLN
15177

1919 wydanie krakowskie, parka znaczków z nadrukiem formy IIE z poz. 36-37, prawy znaczek z błędem "ścięte C", rzadki błąd, gwarancja Ryblewski.

Fi.32IIB5
Mi.31
3 200 PLN
15178

Fi.33 B
Mi.32
2 000 PLN
15179

Fi.34
Mi.33
500 PLN
15180

Fi.34
Mi.33
480 PLN
15181

Fi.34 B
Mi.33
2 500 PLN
15182

Fi.34B1
Mi.33
750 PLN
15183

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 5 z błędem "cienkie Z", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.34B1
Mi.33
200 PLN