14783 |
1917 Warszawa, miejscowy list z Warszawy 27.1.17, na odwrocie stempel warszawskiej poczty miejskiej za 6 gr. | Fi.2a |
| 80 PLN | |
14784 |
1917 Warszawa, "6 GROSZY" - czerwony stempelek opłaty doręczeniowej I wydania na karcie pocztowej wysłanej 3.4 z miejscowości Szubin (Schubin), stempelek cenzury poznańskiej; dobry stan zachowania; sygnowano na odwrocie B.W.Trzeciecki i litery "B.T." w kółku. | Fi.2a |
| 80 PLN | |
14785 |
1917 Warszawa, list z Niemiec 26.3.17 do Warszawy, stempel poznańskiej cenzury wojskowej i stempel warszawskiej poczty miejskiej za 6 gr. | Fi.2b |
| 80 PLN | |
14786 |
1917 Warszawa, "20 GROSZY" - czerwony stempelek opłaty doręczeniowej I wydania, przesyłka ekspresowa - karta pocztowa "Russich Polen" za 5 fen dofrankowana 3 znaczkami "Russich Polen" za 10 fen, wysłana 10.1 z Łodzi, dobrej jakości odbitka rzadkiego stempelka doręczeniowego "20 GROSZY" Poczty Miejskiej (w 1917 roku Poczta Miejska dostarczała zaledwie około 10 przesyłek ekspresowych dziennie); nalepka "Durch Eilboten. Expres"; stempelek - najprawdopodobniej doręczyciela - Dziedzicki; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.4b |
| 4 000 PLN | |
14787 |
1917 Warszawa, kartka z Koła 23.9.17 do Warszawy, stempel warszawskiej poczty miejskiej za 7 fen. | Fi.9a |
| 80 PLN | |
14788 |
1917 Warszawa, list z Niemiec 6.5.17 do Warszawy, stempel poznańskiej cenzury wojskowej i stempel warszawskiej poczty miejskiej za 7 fen. | Fi.9a |
| 80 PLN | |
14789 |
1917 Warszawa, kartka z Siedlec 4.8.17 do Warszawy, stempel warszawskiej poczty miejskiej za 7 fen. | Fi.9b |
| 60 PLN | |
14790 |
1917 Warszawa, karta pocztowa wysłana 30.VIII z Budapesztu do Warszawy, fioletowy stempelek "7 FENYGÓW", przesyłka niedoręczona i 2.X opatrzona adnotacją "Adresat siedzi w czytadeli", dodatkowy stempelek informacyjny Poczty Miejskiej z dopiskiem "verzogen nach Cytadela", po pewnym czasie kartę ponownie przekazano Poczcie Miejskiej, która 16.X zwróciła ją (stempelek ZURÜCK) do nadawcy, gdzie dotarła 23.X, stempelek cenzury; minimalnie słabszy stan zachowania: poziome i pionowe zgięcia; dekoracyjna całość o bardzo ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym; z kolekcji S.Rosińskiego. W cytadeli warszawskiej mieściło się jedno z najcięższych rosyjskich więzień dla Polaków, niesławny X Pawilon, po ucieczce Rosjan, Niemcy również wykorzystywali cytadelę, jako więzienie, a pod jej murami dokonywano egzekucji Polaków. | Fi.9b, 33a, 35a |
| 400 PLN | |
14791 |
1917 Warszawa, list do Warszawy nie doręczony ze względu na nie znalezieniu odbiorcy, stepeml warszawskiej poczty miejskiej za 10 fen. i stemple poczty miejskiej. | Fi.13b, 31a, 35a |
| 150 PLN | |
14792 |
| 450 PLN | |
14793 |
1917 Warszawa, kartka na chleb i cukier ważna w okresie 5-18.III, dekoracyjne w formie wydanie na papierze ze znakiem wodnym (wzory geometryczne), sporządzono w drukarni Bolesława Wirtza; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 50 PLN | |
14794 |
1917 Warszawa, kartka na chleb, mąkę, ziemniaki i cukier ważna w okresie 8-21.I, wydawnictwo ukazujące królów polskich i godło Rzeczpospolitej, dekoracyjne w formie wydanie na papierze ze znakiem wodnym (wzory geometryczne), sporządzono w drukarni Bolesława Wirtza; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 80 PLN | |
14795 |
1917 Warszawa, kartka na chleb, mąkę i cukier ważna w okresie 5-18.II, wydawnictwo ukazujące herby miast polskich i godło Rzeczpospolitej, dekoracyjne w formie wydanie na papierze ze znakiem wodnym (linie faliste), sporządzono w drukarni Bolesława Wirtza; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 80 PLN | |
14796 |
1917 Warszawa, kartka na chleb, mąkę i cukier ważna w okresie 19.II-4.III, dekoracyjne w formie wydanie na papierze ze znakiem wodnym (linie faliste), sporządzono w drukarni Bolesława Wirtza; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 50 PLN | |
14797 |
1918 Częstochowa, kartka wysłana z Częstochowy 4.3.18 do Berlina, w Berlinie nie odebrana i zwrócona do Częstochowy, stemple opłaty doręczeniowej z 10.3.18 do nadawcy. | Fi.2l |
| 800 PLN | |
14798 |
1918 Częstochowa, kartka z Częstochowy 30.4.18 do Niemiec, stempel poznańskiej cenzury wojskowej, kartkę nie udało się doręczy i wróciła do Częstochowy gdzie odbito dwa stemple poczty miejskiej. | Fi.2l |
| 500 PLN | |
14799 |
1918 Częstochowa, widokówka wysłana 7.IV z Hrubieszowa, jako przesyłka wojskowa doręczona bezpłatnie przez pocztę miejską w Częstochowie, czytelnie odciśnięty datownik poczty miejskiej (Fi.700.-), kasownik nadawczy urzędu etapowego w Hrubieszowie z wyróżnikiem "c", stempelek formacyjny "K.u.k. Heimkehr-Station HRUBIESZÓW"; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.3a |
| 600 PLN | |
14800 |
1918 Lublin, karta żywnościowa Wydziału Aprowizacyjnego Magistratu miasta Lublina. | |
| 40 PLN | |
14801 |
1918 Luboml, nieząbkowana marginesowa seria czysta. | Fi.1-5A Mi.1-5 |
| 120 PLN | |
14802 |
1918 Przedbórz, II wydanie, niegumowane (tak jak je wydano) cięte próby bez tła znaczków poczty miejskiej za 2, 6 i 10 gr.(wszystkie typu 2), sygnatura Rachmanow, Czer.Broda, gwarancja Schmutz. | Fi.3, 5, 6A P1 |
| 1 800 PLN | |
14803 |
1918 Przedbórz, II wydanie, czysta seria cięta, jeden znaczek sygnowany splecione WR - Rachmonow, wszystkie gwarancja Schmutz. | Fi.3-6A Mi.3-6C |
| 1 000 PLN | |
14804 |
| 160 PLN | |
14805 |
| 100 PLN | |
14806 |
1918 Przedbórz, III wydanie, czysta seria ząbkowana, gwarancja. | Fi.7-10B Mi.7-10A |
| 160 PLN SOLD | |
14807 |
1918 Przedbórz, seria znaczków czwartego wydania, gwarancja Schmutz. | Fi.11-4B |
| 70 PLN | |
14808 |
1918 Przedbórz, V wydanie, seria cięta, niegumowana - tak wydano część nakładu, gwarancja Brajer, Gryżewski. | Fi.15-18A Mi.15-18B |
| 30 PLN | |
14809 |
1918 Przedbórz, V wydanie, kasowana seria ząbkowana, sygnowana i gumowana, gwarancja Krawczyk. | Fi.15-18B Mi.15-18A |
| 50 PLN | |
14810 |
1918 Przedbórz, VIII wydanie, seria znaczków opłaty skarbowej, od znaczków opłaty odróżniają się krzyżykami zamiast kropek - przy dacie (5,10 i 15 hal.) lub po bokach nad napisem MIASTA PRZEDBORZA (20 hal.), lekkie ślady podlepek. | |
| 200 PLN | |
14811 |
1918 Przedbórz, VIII wydanie, znaczek opłaty skarbowej za 5 hal., od znaczków opłaty odróżnia się krzyżykami zamiast kropek przy dacie. | |
| 50 PLN | |
14812 |
1918 Przedbórz, VIII wydanie, znaczek opłaty skarbowej za 15 hal., od znaczków opłaty odróżnia się krzyżykami zamiast kropek przy dacie. | |
| 70 PLN | |
14813 |
1918 Warszawa, miejscowy list firmowy z Warszawy 7.4.18, stempel warszawskiej poczty miejskiej za 10 fen. | Fi.13a |
| 80 PLN | |
14814 |
1918 Warszawa, list firmowy z Berlina 31.8.18 do Warszawy, stempel poznańskiej cenzury wojskowej i stempel warszawskiej poczty miejskiej za 10 fen. | Fi.13a |
| 100 PLN | |
14815 |
1918 Warszawa, "10 FENYGÓW" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej IV wydania, karta pocztowa wysłana 9.2 z Łodzi; doskonały stan zachowania. | Fi.13b |
| 50 PLN SOLD | |
14816 |
1918 Warszawa, list z Niemiec 12.4.18 do Warszawy, stempel poznańskiej cenzury wojskowej i stempel warszawskiej poczty miejskiej za 10 fen. | Fi.13b |
| 100 PLN | |
14817 |
1918 Warszawa, "10 FEN." - fioletowy stempelek z orzełkiem opłaty doręczeniowej VI wydania na liście wysłanym 7.IX z Tuttlingen do Warszawy, na froncie stempelek cenzury poznańskiej; znaczek poczty Rzeszy z perforacją firmową JS - Jetter & Scheerer; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.21b |
| 350 PLN | |
14818 |
1918 Warszawa, miejscowa kartka z Warszawy 29.9.18, stempel warszawskiej poczty miejskiej za 10 fen. | Fi.21b |
| 100 PLN | |
14819 |
1918 Warszawa, zezwolenie na zakup ziemniaków ważne w okresie 28.X.1918-31.III.1919 !!! wydanie na papierze ze znakiem wodnym (wzory geometryczne); bardzo dobry stan zachowania. | |
| 60 PLN | |
14820 |
1918 Żarki, I wydanie, znaczek za 3 hal. na kompletnej opasce gazetowej jako potwierdzenie opłaty doręczeniowej, skasowany pieczątką z orłem i napisem "ŻARKI KRÓL.POLSKIE" w otoku; niefilatelistyczne całości ofrankowane znaczkami poczty miejskiej Żarek, należą do prawdziwych rarytasów; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.1 |
| 3 000 PLN | |
14821 |
1918 Żarki, I wydanie, seria czysta z jedną podlepką, bardzo ładny stan, gwarancja Mikstein, Ryblewski. | Fi.1-3 |
| 200 PLN | |
14822 |
| 240 PLN | |