Auction 59. PoW Gross Born camp

17169

1944 500 rocznica bitwy pod Warną, czysty blok typu I z kasownikiem na marginesie (Fi.350.-), przy użyciu pocztowym dodatkowo unieważniano znaczek, gwarancja.

Fi.Bl.8I
210 PLN
17170

1944 ilustrowana karta obiegowa (Mickiewicz) o nominale 20 f., czysta (z wpisanym nazwiskiem); gwarancja Krawczyk.

Fi.Cp10y
50 PLN
17171

1944 Warszawa walczy, całostka czysta; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp21
80 PLN
17172

1944 Warszawa walczy, całostka z doklejonymi znaczkami z serii herby miast za 20 f - Kraków i za 30 f - Lwów, ostemplowane grzecznościowo 15.IX; gwarancja.

Fi.Cp21, 19, 20
50 PLN
17173

1944 Herby miast - Wilno, całostka, czysta, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp22a
100 PLN
17174

1944 Herby miast - Wilno, całostka z wydrukowanymi na odwrocie życzeniami z okazji Bożego Narodzenia, wysłana 24.XII, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.Cp22a
150 PLN
17175

1944 Herby miast - Kraków, całostka o oliwkowym znaku opłaty, czysta, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp25
100 PLN
17176

1944 Herby miast - Kraków, całostka o oliwkowym znaku opłaty, wysłana 24.XII; niewielkie przebarwienia; gwarancja.

Fi.Cp25
100 PLN
17177

Fi.Cp26
100 PLN
17178

1944 Święto artylerii, karta pocztowa - zaproszenie na obchody Barbarki, przesłana 3.XII, znak opłaty skasowany stemplem okolicznościowym z okazji rocznicy uruchomienia poczty obozowej; minimalnie słabszy stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.Cp27
200 PLN
17179

1944 "PŁONĄCA ŚWIECZKA U STÓP KOŁYSKI" błąd w rysunku karty świątecznej z ilustracją w kolorze czerwonym; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp28d
500 PLN
17180

1944 "Niebieski lis" na karcie pocztowej wysłanej 28.XI; znaczki-nalepki przygotowano na znak protestu przeciwko podawaniu jeńcom posiłków z mięsa niewiadomego pochodzenia (prawdopodobnie lisiego z pobliskiej fermy) i doklejano wyłącznie na przesyłkach doręcznych tego dnia, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Ib
700 PLN
17181

1945 Tydzień Ziemi Czerwieńskiej, znaczek za 20 gr., lekkie przebarwienia, gwarancja.

Fi.29
70 PLN
17182

1945 Tydzień Ziemi Czerwieńskiej, znaczek za 20 gr., gwarancja.

Fi.29
50 PLN
17183

1945 Tydzień Ziemi Czerwieńskiej, parka pionowa znaczków na wycinku skasowana 13.1, dodatkowo stempel okolicznościowy "TYDZIEŃ ZIEMI CZERWIEŃSKIEJ"; gwarancja.

Fi.29
150 PLN
17184

Fi.D1
700 PLN
17185

1945 500 rocznica bitwy pod Warną, nie wprowadzony do obiegu - większość nakładu zniszczono, znaczek za 50 gr., bez gumy, prawy narożnik załamany, niska cena wywoławcza, sygnowany Kronenberg.

Fi.I
300 PLN
17186

1945 500 rocznica bitwy pod Warną, znaczka za 50 gr. nie wprowadzono do obiegu, a większość nakładu zniszczono; w kilku arkuszach skasowano dolne znaczki - świetnie widoczne na tym narożnikowym egzemplarzu; tak powstały unikalne kasowane, gwarancja Schmutz.

Fi.I
1 500 PLN
20612

1941 widokówka Lipka Krajeńska (Linde), z obiegu.

80 PLN