Auction 59. PoW Woldenberg camp

16987

Fi.34
1 000 PLN
16988

1943 XX rocznica powstania polskiej YMCA, znaczek na dużym wycinku ostemplowany 19.4.44 kasownikiem okolicznościowym "RACŁAWICE"; gwarancja.

Fi.34
40 PLN
16989

1943 kartka z obiegu pocztowego 24.XII.43 ze znaczkiem Polska YMCA.

Fi.34
70 PLN
16990

1943 I.Paderewski - 25 rocznica Powstania Wielkopolskiego, znaczek za 20 f. kasowany na wycinku czerwonym kasownikiem obiegowym, gwarancja.

Fi.35
20 PLN
16991

1943 25 rocznica Powstania Wielkopolskiego, znaczek skasowany 27.XII datownikiem w kolorze czerwonym w karnecie ozdobionym rzadziej spotykanym drzeworytem sygnowanym Z.S.; karnet i znaczek ukośnie zgięte; gwarancja.

Fi.35
200 PLN
16992

4 000 PLN
16993

1943 (?) Matka Boska z małym Jezusem na rękach, autorska odbitka drzeworytu sztorcowego sporządzona przez Stefana Michalskiego według projektu Jana Knothe, praca sygnowana przez obu twórców ołówkiem u dołu; autorzy ci stanowili najlepszy zespół, który wykonał w obozie bardzo wiele grafik, zarówno artystycznych jak i użytkowych (znaczki, ilustracje, zaproszenia, wizytówki, exlibrisy, etc.), ich prace mogą stanowić ozdobę niejednego zbioru czy galerii; piękny walor w minimalnie słabszym stanie zachowania (papier w kilku miejscach lekko sfałdowany).

2 000 PLN
16994

2 500 PLN
16995

80 PLN
16996

1943 pocztówka ozdobiona rzadko spotykaną patriotyczną grafiką z okazji 80 rocznicy Powstania Styczniowego 1863-1943 z wplecionym w ramkę napisem BIWAK POMORZE.

200 PLN
16997

1943 pocztówka ozdobiona drzeworytem z motywem harcerskiej lilijki, którego autorem jest Stefan Płatkowski; temat - HARCERSTWO.

150 PLN
16998

100 PLN
16999

80 PLN
17000

1943 karnet - zaproszenie na otwarcie wystawy "DOM MIESZKALNY" w dniu 14.VIII organizowanej przez Koło Techników Budowlanych i Drogowo-Wodnych, wykonane drzeworytem, efektowne wydawnictwo w dobrym stanie zachowania (na okładkach niewielkie przebarwienia).

500 PLN
17001

80 PLN
17002

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, odbitka górnej części bloku.

20 PLN
17003

1943 Merkury, rzadka winietka obozowa.

140 PLN
17004

1943 grafika autorstwa Mariana Puchalskiego z okazji 440 rocznicy powołania przez Sejm Rzeczypospolitej Wojsk Pancernych - Husarii, bardzo dobry stan zachowania.

1 200 PLN
17005

1943 ZADUSZKI okolicznościowa grafika ozdobiona drzeworytem z motywem harcerskiej lilijki, odbita na cienkiej bibułce; walor w dobrym stanie zachowania (ukośne zagięcia); temat - HARCERSTWO.

150 PLN
17006

1943 80 rocznica powstania styczniowego, blok czysty, gwarancja Schmutz.

Fi.Bl.3
320 PLN
17007

Fi.Bl.3
280 PLN
17008

1943 80 rocznica powstania styczniowego, odbitka z oryginalnej unieważnionej matrycy, co unikalne w rozmiarze i na papierze definitywnego bloku, gwarancja Krawczyk.

Fi.bl.3
1 200 PLN
17009

Fi.Bl.4
320 PLN
17010

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, blok czysty, gwarancja Schmutz.

Fi.Bl.4
408 PLN
17011

1943 całostka z ilustracją.

Fi.Cp19
40 PLN
17012

1943 znaczek na przesyłki urzędowe, kasowany znaczek za 20 f. na małym wycinku, gwarancja.

Fi.U1
10 PLN
17013

Fi.24, 29
30 PLN
17014

Fi.27
120 PLN
17015

Fi.28
200 PLN
17016

1944 Hetmani, znaczek ze Stefanem Czarneckim na karcie skasowany 22.VIII czerwonym stemplem okolicznościowym; temat - CZERWONY KRZYŻ; gwarancja.

Fi.29
40 PLN
17017

1944 karta pocztowa, frankowana znaczkami opłaty i dopłaty, grzecznościowo skasowanymi 18.III; dodatkowo stempel okolicznościowy "Wystawa Konkursu Na Zagrodę"; gwarancja.

Fi.36a, D2c
60 PLN
17018

Fi.36
30 PLN
17019

Fi.36a
150 PLN
17020

1944 znaczek wydania obiegowego na kartce nadanej 8.4.44.

Fi.36
70 PLN
17021

1944 grafika, na froncie napis POCZTÓWKA.

Fi.36
35 PLN
17022

Fi.36a
1 200 PLN
17023

Fi.36a
20 PLN
17024

Fi.36a
45 PLN
17025

1944 wydanie obiegowe, parka pionowa znaczków w kolorze brązowoczerwonym na świątecznej pocztówce wysłanej 8.IV, na odwrocie stempelek "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF.IIC" i dwa podpisy; dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.36a
120 PLN
17026

1944 wydanie obiegowe, czworoblok kasowanych znaczków za 5 f. w kolorze ciemnoczerwonym, gwarancja.

Fi.36b
17 PLN