Auction 59. WW2 PoW and internment camps

17406

800 PLN
17407

1948 Lager 7315/1 - obóz jeniecki w ZSRR dla jeńców niemieckich, przesyłka z obozu - formularz Sowieckiego Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca datowany 27.VII, wysłany 31.VII z Moskwy (?) do Lengsdorf, stempelek cenzury sowieckiej; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ, CZERWONY PÓŁKSIĘŻYC.

160 PLN
17775

1945 cenzura wojskowa nr.1561, karta pocztowa wysłana 14.8 drogą lotniczą z Doverstorp w Szwecji do Nałęczowa, numer cenzury częściowo uzupełniony ręcznie.

100 PLN
17785

1945 cenzura wojskowa nr.1257, karta pocztowa "Syrena" z sygn. L.Z.7.45.25000(1591), wysłana 28.VII ze Zgrupowania byłych jeńców Oflagu XC do Włoch koło Warszawy, na odwrocie kasownik odbiorczy Warszawa 16.IX; rzadki walor w doskonałym stanie zachowania (Fi.850.-).

Fi.Cp2b
700 PLN