Auction 58. Foreign Postage on Polish territory

7135

1832 kompletny list z Poznania do Głogowa.

70 PLN
7136

1850 unikalny niemy kasownik ozdobny Krakowa, na pięknym wycinku, ze znaczkiem pierwszego wydania austriackiego za 9 Kr. typu I, bardzo wysoka wycena w katalogu stempli Mullera 1367c/2100 punktów, na zachodnich aukcjach sprzedawany za około 1500 euro, tu w bardzo atrakcyjnej cenie, nowa - 13.XII.2004 - fotoopinia austriackiego eksperta Uwe Steinera.

Mi.5
4 000 PLN
7137

1859 list urzędowy z Śmigiel.

40 PLN
7138

100 PLN
7139

1862 kompletny list urzędowy z Głuchowa przez Pogürzell (Pogorzel).

30 PLN
7140

1867 kompletny list urzędowy z Punitz (Poniec).

30 PLN
7141

1869 kompletny list urzędowy z Bojanowa.

25 PLN
7142

45 PLN
7143

1877 list urzędowy z Kroeben do Gostynia.

40 PLN
7144

1880 list urzędowy z Kriewen (Krzywiń pow. Kościan).

20 PLN
7145

1881 makulatura - wadliwie przycięta karta pocztowa, wysłana 26(15).I z Warszawy do Hamburga; bardzo ciekawy i rzadko spotykany walor, ponieważ kontrola jakości była wtedy niezwykle dokładna i wychwytywała wszelkiego rodzaju usterki.

Mi.P5
150 PLN
7146

40 PLN
7147

80 PLN
7148

1883 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 5 kop., rozmiar: 146x60mm; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.U29E
300 PLN
7149

1885 karta pocztowa wysłana z Łodzi przez Rygę do Walk (Wałk), przesłana 6.I ambulansem nr.72 relacji Warszawa-Mława, kasownik "POCZTOWY WAGON No.72" z wyróżnikiem "1" (OTOB BAOH No.22), a następnie 7.I ambulansem nr.4 relacji Warszawa-Petersburg rzadki ośmiokątny kasownik "PRZEDZIAŁ POCZTOWY WAGONU N4"( I 4)" z wyróżnikiem "6", kasownik tranzytowy Rygi z 9.I; dobry stan zachowania.

Mi.30
300 PLN
7150

1886 pocztowy list urzędowy z Pońca koło Leszna.

35 PLN
7151

1888 list z Deutsch Neukirch (Nowa Cerekwia) do Niemiec.

45 PLN
7152

1889 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop., rozmiar: 145x81mm; bardzo dobry stan zachowania (na odwrocie minimalny ślad po podlepce).

Mi.U33A
60 PLN
7153

1889 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, podwójna karta pocztowa za 4+4 kop.; bardzo dobry stan zachowania (na odwrocie minimalne ślady po podlepkach).

Mi.P12
120 PLN
7154

1889 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, podwójna karta pocztowa za 3+3 kop.; bardzo dobry stan zachowania (na odwrocie praktycznie niewidoczne ślady po podlepkach).

Mi.P15
120 PLN
7155

1890 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, opaska gazetowa za 1 kop., rozmiar: 88x376mm; dobry stan zachowania (niewielkie przybrudzenia, opaska nieznacznie krótsza).

Mi.S1
50 PLN
7156

1890 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, sekretnik za 5 kop.; bardzo dobry stan zachowania (boki sklejone, dół otwarty z pełną oryginalną gumą).

Mi.K1
50 PLN
7157

Mi.65
150 PLN
7158

1894 kompletny list z Niska do Leżajska.

30 PLN
7159

Mi.E9
200 PLN
7160

1897 sądowy dowód doręczenia nadany w urzędzie pocztowym w Leżajsku z stemplem odbiorczym z Sarzyny.

20 PLN
7161

1898 kompletny list z Jarosławia do Leżajska.

30 PLN
7162

1898 austriackie sądowe znaczki doręczeniowe - 17 1/2 Kr. niebiesko/czarne - parka pionowa o ząbkowaniu ZL 12 1/2 na dowodzie doręczenia wysłanym 23.II z Jarosławia; wielokrotności na kompletnych przesyłkach są bardzo rzadko spotykane - wysoka wycena katalogowa; walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.Iax
Mi.1aB
600 PLN
7163

120 PLN
7164

1901 KORESPONDENCJA ZAMORSKA, list wysłany 6.III z Monachium do Aleksandrowa Pogranicznego, omyłkowo skierowany najpierw do Aleksandrii w Egipcie (13.III), stamtąd przesłany do Aleksandrii w Rumunii (23.III), a stamtąd zwrócony do Monachium (26.III); niespotykany walor o ładnie udokumentowany obieg pocztowy w bardzo dobrym stanie zachowania.

400 PLN
7165

1901 miejscowa kartka z Krakowa.

20 PLN
7166

1902 KORESPONDENCJA ZAMORSKA, widokówka wysłana 4.7 z Funchal na Maderze do Warszawy, kasownik przejściowy Lisbona z 7.8 i odbiorczy Warszawa 30.VII; zwraca uwagę dopisanie w trzech narożnikach znaczka wartości nominału "25", oryginalnie został on wydrukowany tylko w jednym narożniku; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.28
400 PLN
7167

1903 widokówka (piękna litografia) wysłana 2.VI z Ostrowca do Rygi, przesłana ambulansem nr 110 relacji Ostrowiec-Koluszki - kasownik "POCZTOWY WAGON No110" ( 110); kasownik odbiorczy 4.VI.

Mi.43y
120 PLN
7168

80 PLN
7169

1904 kartka nadana w wagonie pocztowym 208 do Warszawy.

30 PLN
7170

1904 karta pocztowa wysłana ze stacji Miatlewo do Lublina przesłana 6.XII ambulansem nr.61 relacji Rażsk-Samara, kasownik "POCZTOWY WAGON No.61" z wyróżnikiem "1" (OTOB BAOH No.61), na froncie kasownik tranzytowy odbiorczy Lublin 9.12; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.P13
60 PLN
7171

1905 REWOLUCJA, karta pocztowa ozdobiona ręcznie malowanymi symbolami wolnościowo-patriotycznymi, datowana "9/XI 905" wysłana z Warszawy do Krakowa w okresie trwającej w Królestwie Polskim Rewolucji 1905 roku, fragment tekstu "Z kraju wolnych obywateli na których oczy całego świata patrzą za wywalczone swobody, ślę Ci...", rusztowy kasownik urzędu Warszawa 3, datownik odbiorczy Kraków; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

250 PLN
7172

1909 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta pocztowa za 3 kop.; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.P21
40 PLN
7173

200 PLN
7174

80 PLN