The auction will start on 19.04.2024

Auction 58. WW1 occupation postage

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
7268

1914 I okupacja austro-węgierska, list (opłata zgodna z taryfą) ofrankowany znaczkami Austrii nadany 10.IX w Wolbromiu - jednym z trzech uruchomionych urzędów pocztowych; po zaledwie kilku dniach funkcjonowania (8-14.IX), na skutek kontrofensywy rosyjskiej, placówkę zlikwidowano; na odwrocie sygnatura własnościowa.


Mi.140, 141, 142
450 PLN
7269

1914 okupacja austro-węgierska, wydanie dla Serbii, I wydanie seria kasowana na wycinkach (Mi.750 euro).


Mi.1-21 
500 PLN
7270

1914 duży list polecony z Warszawy 14.11.14 do Maastricht w Holandii, warszawska erka na listy zagraniczne, na odwrocie zalepki cenzury wojskowej, najprawdopodobniej holenderskiej.


300 PLN
7271

1915 okupacja austro-węgierska, znaczki Bośni i Hercegowiny z nadrukiem K.U.K. FELDPOST (Fi.2600.-), piękny stan, trzy ostatnie wartości gwarancja H.Fischer Wien, Schmutz.

Fi.1-21
Mi.0 
2 000 PLN
7272

1915 seria znaczków obiegowych z podobizną cesarza Franciszka Józefa z nadrukiem austro - węgierskiej poczty polowej, gwarancja Schmutz.

Fi.1-21
1 800 PLN
7273

1915 wydanie dla terenów byłego Królestwa Polskiego - znaczki z nadrukiem Russisch-Polen, seria czysta w pięknym stanie.

Fi.1-5
120 PLN
7274

1915 okupacja niemiecka - "Russisch Polen", seria znaczków na ozdobnej kopercie hotelu Bristol wysłanej 15.2.1916 jako poleconej z Warszawy do Bremy; stempelek cenzury poznańskiej; kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - SECESJA.

Fi.1-5
80 PLN
7275

1915 okupacja austro-węgierska, wydanie obiegowe z podobizną cesarza Franciszka Józefa, 1 + 3 + 50 hal - frankatura trójkolorowa, list pieniężny wysłany 8.VIII.1916 za pośrednictwem urzędu etapowego w Kielcach (kasownik z wyróżnikiem "b") do niemieckiego obozu jeńców rosyjskich w Orzyszu (Arys), adresowany do Polaka; na odwrocie idealnie zachowane pieczęcie lakowe "K.u.K. ETAPPENPOST und TELERAPHENAMT KIELCE"; stempel cenzury obozowej "Postprüfnungsstelle des Gefangenelagers Arys Geprüft."; na odwrocie kasownik odbiorczy; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.22, 24, 38
1 000 PLN
7276

1915 okupacja austro-węgierska, wydanie obiegowe z podobizną cesarza Franciszka Józefa, seria czysta na podlepkach.

Fi.22-48
400 PLN
7277

1915 okupacja austro-węgierska, wydanie obiegowe z podobizną cesarza Franciszka Józefa, seria kasowana na wycinkach.

Fi.22-48
700 PLN
7278

1915 seria znaczków obiegowych z podobizną cesarza Franciszka Józefa.

Fi.22-48
650 PLN
7279

1915 okupacja niemiecka Belgii, podwójna (nierozerwana) karta pocztowa, wysłana 14.IV z Brukseli do Wrocławia, cenzura w Akwizgranie.


Mi.P3 
80 PLN
7280

1915 (?) okupacja niemiecka - "Gen.- Gouv. Warschau", bilet wstępu na Zamek Królewski w Warszawie, bardzo dobrej jakości odbitka pieczęci "Kais.Deutsches General.Gouvernement Warschau"; doskonały stan zachowania.


120 PLN
7281

1915 okupacja niemiecka Belgii, I wydanie przedrukowe, 1F 25C - frankatura pojedyncza, list polecony wysłany 17.IV z Brukseli do Monachium; cenzury, kasownik odbiorczy (Mi 220 euro).


Mi.8 
350 PLN
7282

1915 list polecony z Ryglic Niemiec, stempel cenzury wojskowej w Tarnowie.


60 PLN
7283

1915 okupacja austro-węgierska, karta Bośni i Hercegowiny z nadrukiem, słabszy stan zachowania.

Fi.Cp1
25 PLN
7284

1915 okupacja niemiecka - "Russich Polen", karta pocztowa, czysta.

Fi.Cp1
30 PLN
7285

1915 okupacja austro-węgierska, karta Bośni i Hercegowiny z nadrukiem, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp1
60 PLN
7286

1915 całostka wysłana z poczty polowej z Wierzbnika do Lublina, stempel cenzury wojskowej.

Fi.Cp2
30 PLN
7287

1916 frankatura wielokrotna (14 znaczków) na liście poleconym z Grodna 23.11.16 do Berlina, stemple cenzury wojskowej i odbiorczy na odwrocie.

Fi.1
120 PLN
7288

1916 okupacja niemiecka - "Russich Polen", 5 fen - frankatura pojedyncza, widokówka (Kościół Kalwiński na Lesznej) wysłana 21.VII z Warszawy do Augsburga, cenzura poznańska.

Fi.2
40 PLN
7289

1916 Białystok - poczta doręczeniowa, znaczek wydania przedrukowego za 1 Mk./25 Pf., z ledwo widocznym cieniem śladu po podlepce, w bardzo ładnym stanie.

Fi.2II
Mi.2I 
2 000 PLN
7290

1916 okupacja niemiecka - "Russich Polen", list wysłany 24.VI z Warszawy do Friedenshütte (Strzybnica), stempelek cenzury, znaczek uszkodzony, nie zakwestionowany przez Pocztę.

Fi.3
20 PLN
7291

1916 list firmowy z Libau 7.8.16 do Niemiec, stempel niemieckiej cenzury wojskowej z Königsbergu.

Fi.4
90 PLN
7292

1916 wydanie dla Generalnego Gubernatorstwa Warszawskiego - znaczki z nadrukiem Gen.-Gouv. Warschau, seria czysta w pięknym stanie.

Fi.6-16
240 PLN
7293

1916 znaczki serii wydania dla Generalnego Gubernatorstwa.

Fi.6-16
100 PLN
7294

1916 list polecony z Grodna 4.12.16 do Alekszyc, stempel cenzury wojskowej i na odwrocie odbiorczy z Brzostowic.

Fi.6, 8
200 PLN
7295

1916 wydanie dla Generalnego Gubernatorstwa Warszawskiego, znaczek za 7,5 Pf. w kolorze czerwonopomarańczowym ze smolistym nadrukiem GGW, piękny stan, gwarancja z oznaczeniem według KSZP i opis Schmutz.

Fi.9f
60 PLN
7296

1916 firmowy list z Sosnowca 30.11.16 do Niemiec.

Fi.11
35 PLN
7297

1916 wydanie przedrukowe dla obszaru etapów głównodowodzącego Armii Wschód, list polecony z Suwałk 17.8.16 do Norymbergi, stempel cenzury wojskowej i odbiorczy na odwrocie.

Fi.11, 12b
150 PLN
7298

1916 wydanie dla terenów wschodnich, znaczek za 1 Mk. z perforacją 26:17 otworów (Fi.450.-), gwarancja z opisem Schmutz.

Fi.28a
Mi.12A 
360 PLN
7299

1916 okupacja austro-węgierska, znaczki gazetowe - głowa Merkurego, seria czysta.

Fi.49-52
50 PLN
7300

1916 seria znaczków gazetowych w czworoblokach.

Fi.49-52
180 PLN
7301

1916 okupacja austro-węgierska, formularz poczty polowej wysłany 20.VIII ze szpitala oficerskiego za pośrednictwem urzędu etapowego w Chełmie (kasownik z wyróżnikiem "c"), adresowany na pocztę polową 291; pieczęć formacyjna.


40 PLN
7302

1916 okupacja austro-węgierska, formularz poczty polowej wysłany 20.VIII za pośrednictwem urzędu etapowego w Lublinie do miejscowości Brück; efektowna pieczęć z godłem Austro-Węgier.


60 PLN
7303

1916 kartka z Lwowa 7.XI.16 do Krakowa, stempel cenzury wojskowej we Lwowie.


25 PLN
7304

1916 kartka z Łodzi do Niemiec przez Poznań, stempel cenzury z Poznania.


130 PLN
7305

1916 kartka z Kalisza do Psar, stempel cenzury z Poznania.


90 PLN
7306

1916 list prywatny z Wilna 21.9.16 z okresu okupacji niemieckiej przez Armię Wschód, znaczki z nadrukiem Postgebiet Ob. Ost.


180 PLN
7307

1916 list firmowy nadany w poczcie etapowej w Lublinie 31.VII.16 do Wiednia, stempel cenzury wojskowej z Lublina.


60 PLN