Auction 58. PoW Woldenberg camp

10333

1944 święto 3Maja.

Fi.38
10 PLN
10334

Fi.39
200 PLN
10335

1944 Święto Morza, znaczek unieważniony 29.VI kasownikiem okolicznościowym "ŚWIĘTO MORZA" na karcie ozdobionej drzeworytem autorstwa Zygmunta Pazdy, przedstawiającą polski niszczyciel ORP "Błyskawica", na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja Schmutz.

Fi.40
100 PLN
10336

1944 odbitka z unieważnionej matrycy.

Fi.40
35 PLN
10337

1944 kartka z grafiką obozową.

Fi.40
80 PLN
10338

1944 Woldenberg - Oflag IIC, Rok Olimpijski, znaczek za 10 f. w kolorze czerwonym o ciemnym odcieniu, gwarancja Krawczyk.

Fi.41
25 PLN
10339

1944 Woldenberg - Oflag IIC, Rok Olimpijski, kasowany znaczek za 10 f. w kolorze czerwonym o jasnym odcieniu, gwarancja.

Fi.41
25 PLN
10340

Fi.41
50 PLN
10341

1944 Rok Olimpijski, dekoracyjna pocztówka ozdobiona odbitką drzeworytu w kolorze zielonym, ofrankowana i ostemplowana czerwonym kasownikiem okolicznościowym "MIŁUJ BLIŹNIEGO SWEGO" w dniu 22.VIII; słabszy stan zachowania; temat - OLIMPIADA; gwarancja.

Fi.41
500 PLN
10342

Fi.41
120 PLN
10343

1944 Woldenberg - Oflag IIC, Rok Olimpijski, rzadkie fałszerstwo próby znaczka za 10 f. w kolorze brunatnoczerwonym.

Fi.41 P FFi
150 PLN
10344

1944 Tydzień Ziem Wschodnich - seria znaczków skasowanych okolicznościowo 20.VIII w pierwszym dniu obiegu na karcie z ozdobną, dekoracyjną ramką kolorze szarym; słabszy stan zachowania; gwarancja.

Fi.42-44
200 PLN
10345

1944 Tydzień Ziem Wschodnich - seria znaczków skasowanych okolicznościowo 20.VIII w pierwszym dniu obiegu na karcie z pamiątkowym suchym tłoczeniem; dekoracyjne wydawnictwo, gwarancja.

Fi.42-44
250 PLN
10346

1944 80 rocznica powstania Czerwonego Krzyża, znaczek skasowany 2.X w dniu zakończenia Powstania Warszawskiego na kopercie ozdobionej drzeworytem przedstawiającym figurę Chrystusa dźwigającego krzyż z warszawskiego kościoła św.Krzyża, z napisem "SVRSVM CORDA"; dekoracyjny walor w idealnym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.45
500 PLN
10347

1944 80 rocznica powstania Czerwonego Krzyża, znaczek kasowany luzem i znaczek skasowany 28.IX w pierwszym dniu obiegu, na specjalnej karcie ozdobionej suchym tłoczeniem;na karcie albumowej z medalowej kolekcji Oivinda Bohna z Norwegii; gwarancja Krawczyk,; temat - CZERWONY KRZYŻ.

Fi.45
250 PLN
10348

Fi.45
180 PLN
10349

1944 80 rocznica powstania Czerwonego Krzyża, znaczek na wycinku, skasowany 10.XI stemplem okolicznościowym z okazji 500 rocznicy bitwy pod Warną ofrankowana, gwarancja.

Fi.45
40 PLN
10350

1944 80. rocznica Konwencji Genewskich, odbitka z unieważnionej matrycy.

Fi.45
30 PLN
10351

Fi.45
30 PLN
10352

1944 odrastający dąb, znaczek za 10 fen. na wycinku, skasowany 10.XI stemplem okolicznościowym z okazji 500 rocznicy bitwy pod Warną ofrankowana, gwarancja.

Fi.47
20 PLN
10353

1944 odrastający dąb, zestaw siedmiu prób w różnych kolorach, na odwrocie stempelek "Próba", wszystkie znaczki gwarancja Schmutz.

Fi.47-48P
1 900 PLN
10354

Fi.47-50
30 PLN
10355

1944 odrastający dąb, seria z kasownikiem okolicznościowym, na wycinkach.

Fi.47-50
50 PLN
10356

1944 odrastający dąb, seria, gwarancja Ryblewski.

Fi.47-50
20 PLN
10357

1944 odrastający dąb, próba w kolorze czarnym bez nominału, gwarancja.

Fi.47P2
250 PLN
10358

Fi.48
200 PLN
10359

1944 zestaw banknotów oflagu II.C wydany przez Kasę Samopomocy Obozowej nominały 10 f., 50 f. i 2 Mk. w kolorze czarnym, a wysoki nominał 5 Mk. w rzadkim kolorze niebieskim; wartości markowe sygnowane przez najstarszego oficera obozu (płk.W.Szalewicza) i kierownika kasy z lekkimi śladami złożenia.

2 000 PLN
10360

1944 karta pocztowa z ilustracją Krzyża Legionów Polskich wydana z okazji 30 rocznicy wymarszu 1 Kompani Kadrowej Józefa Piłsudskiego z krakowskich Oleandrów; dobry stan zachowania (ślady podlepek na odwrocie).

300 PLN
10361

1944 pocztówka ozdobiona drzeworytem, autorstwa Zygmunta Pazdy, przygotowanym z okazji XXV rocznicy powrotu Śląska Cieszyńskiego do Polski.

80 PLN
10362

300 PLN
10363

1944 500 rocznica bitwy pod Warną - pocztówka ozdobiona artystycznym drzeworytem autorstwa Janusza Łonickiego, karta z prawej strony skrócona, słabszy stan zachowania.

50 PLN
10364

1944 winietka (exlibris?) "Klubu angielskiego", grafika z napisem THE ENGLISH CLUB OF BRETHREN IN LINGUAPHONE, sygnowane "SH", rzadkie wydawnictwo w bardzo dobrym stanie zachowania.

300 PLN
10365

1944 "Ciemna plama pod orłem" błąd na karcie pocztowej, ozdobionej drzeworytem, autorstwa Zygmunta Pazdy, przygotowanym z okazji XXV rocznicy powrotu Śląska Cieszyńskiego do Polski; karta w rzadziej spotykanym niebieskim kolorze, na odwrocie napis POCZTÓWKA; bardzo dobry stan zachowania.

200 PLN
10366

1944 grafika obozowa.

80 PLN
10367

1944 zestaw 3 pocztówek wielkanocnych ozdobionych drzeworytami sygnowanymi Z.S. (Zygmunt Szatkowski), na odwrocie napis POCZTÓWKA.

270 PLN
10368

200 PLN
10369

35 PLN
10370

1944 "Tancerka" artystyczny akt (120x77 mm) wykonany techniką suchej igły - techniką nieczęsto stosowaną w obozie, sygnowany ołówkiem "Tancerka" i "Jackiewicz 44" (patrz lot 10371 tej aukcji); bardzo rzadki w grafice obozowej temat, dobry stan zachowania.

2 880 PLN
10371

1944 legitymacja Wojskowego Klubu Sportowego "Skra" (jednego z sześciu istniejących w obozie) o numerze 157, wystawiona na nazwisko kpr. Klemensa Jackiewicza (patrz lot 10370 tej aukcji); podpisy prezesa i sekretarza; rzadko spotykany dokument w bardzo dobrym stanie zachowania.

1 200 PLN
10372

1944 odbitka autorska ilustracji do karty świątecznej wykonana na cienkim, zielonkawym papierze.

250 PLN