Auction 58. Danzig

13134

1930 10. rocznica powstania Wolnego Miasta Gdańska, luzak.

Fi.222
250 PLN
13135

1930 znaczek z serii z okazji 10. rocznicy powstania Wolnego Miasta Gdańska, gwarancja Schmutz.

Fi.222
198 PLN
13136

1932 FDC - wydanie przedrukowe, Międzynarodowa Wystawa Poczty Lotniczej - LUPOSTA, seria znaczków na liście poleconym wysłanym 23.7 - w pierwszym dniu ich obiegu - do Torunia, znaczki skasowane datownikiem okolicznościowym.

Fi.225-29
Mi.231-35
400 PLN
13137

1932 wydanie przedrukowe, Międzynarodowa Wystawa Poczty Lotniczej - LUPOSTA, seria czysta w pięknym stanie (Fi.750.-).

Fi.225-29
Mi.231-35
700 PLN
13138

1932 wydanie z dopłatą na rzecz Wystawy Poczty Lotniczej LUPOSTA, seria.

Fi.225-9
600 PLN
13139

1932 seria wydania przedrukowego z dopłatą na rzecz Wystawy Poczty Lotniczej LUFPOSTA w Gdańsku.

Fi.225-9
450 PLN
13140

1932 wydanie z dopłatą na rzecz wystawy filatelistycznej w Gdańsku, luzak z serii.

Fi.228
80 PLN
13141

1932 karta prywatna wykonana na zlecenie komitetu organizacyjnego Międzynarodowej Wystawa Poczty Lotniczej LUPOSTA, pęknięta gruba linia adresowa; karta czysta, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cpp2
Mi.PP1
400 PLN
13142

1934 wydanie przedrukowe, luzak z serii w parce.

Fi.137
15 PLN
13143

1934 wydanie przedrukowe, luzaki z serii.

Fi.235, 236
80 PLN
13144

1934 40 Zjazd Filatelistów Niemieckich i 11 Zjazd Związku Filatelistów Niemieckich, ilustrowana karta z portretem Jana Heweliusza, ostemplowana okolicznościowo 5.VIII; minimalnie słabszy stan zachowania.

Fi.Cp47
350 PLN
13145

1934 Heweliusz - 40 Zjazd Filatelistów Niemieckich i 11 Zjazd Związku Filatelistów Niemieckich, ilustrowana karta czysta; bardzo dobry stan zachowania; temat - ASTRONOMIA, PIWO.

Fi.Cp47
500 PLN
13146

1934 ilustrowana karta prywatna wykonana na zlecenie organizatorów Zjazdu Filatelistów Niemieckich i 11 Zjazdu Związku Filatelistów Niemieckich; ostemplowana okolicznościowo 5.VIII, dobry stan zachowania; temat - ŻAGLOWCE.

UWAGA - zamieniono ilustracje w katalogu Fischer 2010.

Fi.Cpp3
Mi.PP2
250 PLN
13147

1934 ilustrowana karta prywatna wykonana na zlecenie organizatorów Zjazdu Filatelistów Niemieckich i 11 Zjazdu Związku Filatelistów Niemieckich; karta czysta, bardzo dobry stan zachowania; temat - ŻAGLOWCE.

Fi.Cpp3
Mi.PP2
300 PLN
13148

1934 ilustrowana karta prywatna wykonana na zlecenie organizatorów Zjazdu Filatelistów Niemieckich i 11 Zjazdu Związku Filatelistów Niemieckich; wysłana 20.5 z urzędu Gdańsk Nowy Port (Danzig Neufahrwasser), bardzo dobry stan zachowania; temat - ŻAGLOWCE.

Fi.Cpp3/I
Mi.PP2
400 PLN
13149

1935 znaczek z automatu za 5 fen (odmiana na papierze białym) i zwykły za 10 fen (na papierze bladożółtym) na liście wysłanym 16.4 do Łodzi, znaczki unieważnione kasownikiem propagandowym "Danzig Dein Reiseziel!" (Gdańsk Twoim celem podroży).

Fi.187Rw, 188az
Mi.193Dx, 194y
70 PLN
13150

1935 znaczek wydania na przesyłki lotnicze.

Fi.247
10 PLN
13151

1935 wydanie na przesyłki lotnicze.

Fi.251
20 PLN
13152

1936 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, luzak z serii.

Fi.258
10 PLN
13153

1936 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, seria z odmianami.

Fi.258-62
350 PLN
13155

1937 Gdański Związek Przeciwlotniczy, dwie serie.

Fi.263-4
40 PLN
13156

1937 Gdański Związek Przeciwlotniczy, seria.

Fi.263-4
20 PLN
13157

Fi.263-4
20 PLN
13158

1937 wydanie obiegowe.

Fi.265
30 PLN
13159

1937 STUDJUJ W GDAŃSKU, ilustrowana karta pocztowa wydana nakładem Bratniej Pomocy Zrzeszenia Studentów Polaków Politechniki Gdańskiej propagująca studia w Wolnym Mieście Gdańsk, sygnowana "KMIECIK H.LEWACZ", wysłana 11.10 z Gdańska do Warszawy, znaczek unieważniony kasownikiem propagandowym "Danzig Dein Reiseziel!" (Gdańsk Twoim celem podroży); bardzo rzadki walor w słabym stanie zachowania.

Fi.268
Mi.272
300 PLN
13160

1937 wydanie z dopłatą na rzecz rozwoju gospodarki gdańskiej, wycinek z bloku.

Fi.272, 3
150 PLN
13161

1937 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, seria.

Fi.274-8
90 PLN
13162

1937 Wystawa Filatelistyczna DAPOPSTA 1937, blok.

Fi.bl.1
90 PLN
13163

1937 Wystawa Filatelistyczna DAPOSTA 1937 komplet 4 bloków (odmiany kolorów) z kasownikami okolicznościowymi; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Bl.1-2a-b
500 PLN
13164

Fi.bl.1a
150 PLN
13165

1937 Wystawa Filatelistyczna DAPOPSTA 1937, bloki w dwóch odmianach.

Fi.bl.1a, b
200 PLN
13166

Fi.bl.1b
60 PLN
13167

1937 Wystawa Filatelistyczna DAPOSTA, blok.

Fi.bl.1b
20 PLN
13168

1937 wystawa filatelistyczna DAPOSTA, blok.

Fi.bl.2a
50 PLN
13169

Fi.bl.2a
50 PLN
13170

Fi.bl.2a, b
180 PLN
13171

Fi.bl.2b
20 PLN
13172

1937 blok z wystawy filatelistycznej DAPOSTA.

Fi.bl.2b
20 PLN
13173

1937 wydanie z dopłatą na rzecz rozwoju gospodarki gdańskiej, blok.

Fi.bl.3
240 PLN
13174

1937 Sławni gdańszczanie - Artur Schopenhauer karta ilustrowana z niebieskozielonym znakiem opłaty, wysłana 25.2.1938 do Berlina, skasowana stemplem okolicznościowym poświęconym filozofowi; karta delikatnie naddarta i sklejona z lewej strony u dołu (Fi.360.-).

Fi.Cp48IIIb
Mi.P59/03
240 PLN