Auction 57. Inter-war Poland 1919-1939

2098

1939 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Brześć - Warszawa nr 118 z wyróżnikiem b.

Fi.Cp81
70 PLN
2099

2011 monografia Bogusława Brzozowskiego "Wileńska Dyrekcja Poczt i Telegrafów w latach 1919 - 1939" nakładem Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu, 313 stron, w tym streszczenie w języku angielskim.

70 PLN
2380

1938 Port Gdańsk, znaczki z przedrukiem użyte na terenie Polski!!! znaczek za 5 gr skasowany na dużym wycinku stemplem okolicznościowym "I OGÓLNOPOLSKI/ KONGRES DZIECKA/ 3-4 październik 1938" (Myślicki 38 248).

Fi.29
Mi.32
40 PLN
6055

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 128 (obie litery O pogrubione i ozdobnik uszkodzony z lewej strony), dofrankowana znaczkiem za 25 hal wydania Komisji Rządzącej i jako polecona wysłana 27.II z Krakowa do Warszawy, kasownik odbiorczy na froncie; walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.62, Cp16IIx
350 PLN
6872

1929 widokówka Czarnohora, z obiegu.

Fi.240
Mi.259
35 PLN
6900

1937 widokówka Organizacji Przysposobienia Kobiet do Obrony Kraju, - litografia sygnowana, czysta.

150 PLN
6918

1927 Koperta "Z dalekich mórz i lądów" No 24.

20 PLN