490 |
1915-16 Warszawa, pamiątkowa koperta ofrankowana serią znaczków okupacji niemieckiej "Russich Polen" i wszystkim znaczkami Poczty Miejskiej, które były w obiegu pocztowym od początku jej funkcjonowania - w tym rzadkiej parki z dwoma typami nadruku "6", do skasowania znaczków użyto 3 rodzajów stempli: okrągłego i owalnego datownika i kasownika z syrenką; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania. | Fi.1-10 |
| 600 PLN | |
491 |
1915 Warszawa "Orzeł", znaczek za 10 gr. drukowany farbą anilinową (Mi.80 euro), piękny stan, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.2b |
| 60 PLN | |
492 |
1915 Warszawa, znaczek z ręcznym nadrukiem nowej wartości 6 groszy/5 gr. w kolorze lilaczerwonym - typ II, niedokładnie skatalogowany, gwarancja Krawczyk. | Fi.3IIb (a) Mi.3aa (II) |
| 80 PLN | |
493 |
1915 Warszawa, znaczek z ręcznym nadrukiem nowej wartości 6 groszy/5 gr. - typ II, w kolorze lilaczerwonym i znaczek z ręcznym nadrukiem nowej wartości 6 GROSZY/5 gr. - typ II, w kolorze lilaczerwonym, na dużym wycinku strony adresowej listu poleconego wysłanego z Wiednia, stempelek cenzury warszawskiej; słabszy stan zachowania. | Fi.3IIba, 4IIaa Mi.3IIaa, 4IIaa  |
| 250 PLN | |
494 |
1915 Warszawa, znaczek z ręcznym nadrukiem nowej wartości 6 GROSZY/5 gr., w kolorze czerwonym, klarowny nadruk, sygnowany, gwarancja Krawczyk. | Fi.4Iaa Mi.4ba |
| 73 PLN SOLD | |
495 |
1915 Warszawa, znaczek z podwójnym nadrukiem nowej wartości, podwójna gwarancja Schmutz. | Fi.4IaaNp |
| 550 PLN | |
496 |
1915 Warszawa, znaczek z ręcznym nadrukiem nowej wartości 6 GROSZY/5 gr. w kolorze lilaczerwonym, na wycinku, gwarancja Schmutz. | Fi.4Iba Mi.4aa |
| 90 PLN | |
497 |
1915 Warszawa, miejscowy list wysłany 22.XII, na odwrocie znaczek poczty miejskiej wydania przedrukowego, skasowany stempelkiem z syreną. | Fi.7 Mi.8 |
| 100 PLN | |
498 |
1915 Warszawa, połówka znaczka przedrukowego za 6/5 gr. pięknie kasowana na wycinku, gwarancja Krawczyk. | Fi.7 Mi.8 |
| 25 PLN | |
499 |
1915 Warszawa, kartka z Łodzi do Warszawy, stempel cenzury wojskowej i znaczek poczty miejskiej, ciekawa widokówka promująca dobroczynność "Dla głodnych". | Fi.7 |
| 60 PLN | |
500 |
1915 Warszawa, miejscowy list wysłany 29.12, na odwrocie znaczek poczty miejskiej wydania przedrukowego za 6/5 gr skasowany stemplem z syrenką. | Fi.7 Mi.8 |
| 120 PLN | |
501 |
1915 Warszawa, miejscowy list opłacony wysłany 21.12, opłatę doręczeniową udokumentowano trzema znaczkami poczty miejskiej wydania przedrukowego 2/10 gr, dodatkowo stempelek WRĘCZENIE OPŁACONE;sygnowane P.S.Shubert gwarancja Bojanowicz. | Fi.8a, 27IIa |
| 200 PLN | |
502 |
1915 Warszawa, połówka znaczka przedrukowego za 6/5 gr. pięknie kasowana na wycinku, gwarancja Krawczyk. | Fi.10 |
| 25 PLN | |
503 |
1915 Warszawa, znaczek nie wprowadzony do obiegu, gwarancja Schmutz. | Fi.IIb |
| 300 PLN | |
504 |
1915 Warszawa, seria nie wprowadzona do obiegu, oba znaczki z tłem jasnobrązowawożółtym i pełną oryginalną gumą bez podlepki, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.I-IIb |
| 800 PLN | |
505 |
1915 Warszawa, próby w kolorach za 5 gr. w ciemnoszarozielonym i za 10 gr. w czarnym bez tła, piękny stan (Fi.2000.-), gwarancja Krawczyk. | Fi.I-II P |
| 1 200 PLN | |
506 |
1916 Białystok, znaczek pierwszego wydania, gwarancja. | Fi.1I |
| 1 100 PLN | |
507 |
1916 Częstochowa, list miejscowy, przesłany 11.II, stempelek poczty miejskiej i dodatkowy określający wysokość opłaty 10 (fenigów). | Fi.1c |
| 80 PLN | |
508 |
1916 Częstochowa, list wysłany miejscowo 26.8., datownik doręczeniowy poczty miejskiej i stempelek opłaty 10 (fenigów). | Fi.1c |
| 150 PLN | |
509 |
1916 Częstochowa, list firmowy z Łodzi, stempel cenzury wojskowej w Warszawie i stempel poczty miejskiej w Częstochowie, brak klapy koperty. | Fi.2a |
| 250 PLN | |
510 |
1916 Częstochowa, kartka na zwrotna odpowiedź wysłana z Wiednia 11.4.16 do Częstochowy, najpierw ocenzurowana w Wiedniu, a następnie we Wrocławiu, w Częstochowie otrzymała stempel doręczeniowy poczty miejskiej, ponieważ nie ustalono adresata - rzadki stempel pomocniczy "Mit Hilfe des Meldeamtes / nicht ermittelt" zwrócona do nadawcy w Wiedniu 19.4.16, dekoracyjny i ciekawy obieg. | Fi.2a, 5 |
| 800 PLN | |
511 |
1916 Częstochowa, druki przesyłane miejscowo 14.IX, doręczone 16.IX, datownik poczty miejskiej i stempelek opłaty 5 (fenigów). | Fi.2b |
| 80 PLN | |
512 |
1916 Częstochowa, druk wysłany miejscowo 27.6., datownik doręczeniowy poczty miejskiej i stempelek opłaty 5 (fenigów). | Fi.2b |
| 80 PLN | |
513 |
1916 Częstochowa, druk wysłany miejscowo 23.6., datownik doręczeniowy poczty miejskiej i stempelek opłaty 5 (fenigów). | Fi.2b |
| 80 PLN | |
514 |
1916 Jan III Sobieski, projekt polskiego znaczka autorstwa Edwarda Trojanowskiego, znany z katalogu prac konkursowych "POLSKIE MARKI POCZTOWE" str.3; odbity w kolorze czarnym na grubym kredowym papierze, miejscami ubytki kredy; w zmienionej formie zrealizowany jako znaczek poczty miejskiej Warszawy, wykorzystany pod pierwsze wydanie przedrukowe, takie projekty zakupiło Muzeum Poczty od wdowy L.Trojanowskiej w 1935 roku, gwarancja Mikulski. | Fi.VI E |
| 600 PLN | |
515 |
1916 Łódź, karta pocztowa wysłana 23.II z Warszawy, wyraźna odbitka stempla doręczeniowego Straży Pożarnej w kolorze lila, cenzura, stempelek nadawcy; efektowna całość w idealnym stanie zachowania, gwarancja Schmutz. | Fi.2b |
| 900 PLN | |
516 |
1916 Sosnowiec, seria kasowana (Mi.120 euro), sygnowany T, gwarancja. | Fi.1-2 |
| 100 PLN | |
517 |
1916 Sosnowiec, seria czysta (Mi.150 euro), znaczek za 3 kop. z prawym marginesem; piękny stan, gwarancja Mikstein,. | Fi.1-2 |
| 220 PLN | |
518 |
1916 Sosnowiec, seria czysta (Mi.130 euro), wyższy nominał 10 f. bez śladu podlepki, a jedynie z minimalnym ubytkiem gumy po pęcherzyku powietrza - liczony jak podlepkowy, bardzo ładny stan, gwarancja Krawczyk. | Fi.3-4 |
| 120 PLN | |
519 |
1916 Sosnowiec, seria kasowana z pełną gumą (Mi.400 euro), piękny stan, gwarancja Schmutz. | Fi.3-4 |
| 320 PLN | |
520 |
1916 Sosnowiec, seria kasowana z błędami w znaczku za 3 kop. na poz.4 "uszkodzone litery STO w MIASTO po prawej stronie", w znaczku za 10 kop. na poz.9 "biała kreska przecinająca rysunek na ukos" - oba błędy opisane w PZP str.1096, gwarancja Schmutz, Franz i. | Fi.3-4 B |
| 800 PLN | |
521 |
1916 Sosnowiec, herb miasta, znaczek za (3 kop.) w kolorze lilaczerwonym, gwarancja Schmutz. | Fi.5a |
| 150 PLN SOLD | |
522 |
1916 Sosnowiec, herb miasta, znaczek za (3 kop.) w kolorze lilaczerwonym, w nietypowej parce tete-beche, z przeperforowanym w wymiarze znaczka marginesem, w bardzo dobrym stanie, gwarancja Schmutz. | Fi.5a |
| 600 PLN | |
523 |
1916 Sosnowiec, herb miasta, marginesowa parka znaczków za (3 kop.) w kolorze różowawoczerwonym w położeniu tete-beche i z prawie całym pustopolem, gwarancja Schmutz. | Fi.5b |
| 500 PLN | |
524 |
1916 Sosnowiec, karta pocztowa, wydanie z przedrukiem, czysta, stan bardzo dobry. | Fi.Cp2 |
| 300 PLN | |
525 |
1916 Warszawa, miejscowy list firmowy ze znaczkiem i stemplem poczty miejskiej w Warszawie, gwarancja Landre. | Fi.1 |
| 100 PLN | |
526 |
1916 Warszawa, znaczki poczty miejskiej na kopercie listu miejscowego, ostemplowane grzecznościowo 23.V kasownikiem z wyróżnikiem "b". | Fi.2, 9, 10 |
| 50 PLN | |
527 |
1916 Warszaw, list miejscowy z Warszawy, stempel "WRĘCZENIE OPŁACONE" i znaczek poczty miejskiej na odwrocie, gwarancja. | Fi.7 |
| 160 PLN | |
528 |
1916 Warszawa, widokówka przesłana miejscowo 22.2, opłacona jako druki, opłatę doręczeniową udokumentowano znaczkiem poczty miejskiej wydania przedrukowego 2/10 gr, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.9 |
| 60 PLN | |
529 |
1916 Warszawa, miejscowa przesyłka ekspresowa (opłata zasadnicza niezgodna z taryfą) nadana 9.7, opłatę doręczeniową udokumentowano znaczkami poczty miejskiej wydań przedrukowych, dodatkowo stempelek WRĘCZENIE OPŁACONE; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.9, 10, 27Ic |
| 120 PLN | |