The auction will start on 19.04.2024

Auction 57. PoW Gross Born camp

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
3329

1943 gołąbek, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.1ay1
90 PLN
3330

1943 Święto Artylerii, znaczek w kolorze ciemnobrązowym na papierze szarym gładkim, gwarancja Schmutz.

Fi.2ay
300 PLN
3331

1943 gołąbek, całostka (68 x 96 mm) grzecznościowo stemplowana, gwarancja na odwrocie Schmutz.

Fi.Cp5x2
40 PLN
3332

1943 gołąbek, kartka (65 x 98 mm) z obiegu nie stemplowana, gwarancja na odwrocie.

Fi.Cp5x2
50 PLN
3333

1943 karta obiegowa o nominale 10 f. na kartonie szarym gładkim, czysta w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp8yII
100 PLN
3334

1944 81 rocznica powstania styczniowego - Langiewicz, Traugutt, kasowana seria cięta, gwarancja Schmutz.

Fi.3-4A
120 PLN
3335

1944 81. rocznica Powstania Styczniowego, gwarancja Schmutz.

Fi.4Ad
240 PLN
3336

1944 81 rocznica powstania styczniowego - Traugutt, znaczek za 20 f. w kolorze ciemnoniebieskim na papierze białym gładkim cienkim, (nakład 100 szt.), skasowany 18.VII na całostce "gołąbek" ze znakiem opłaty w kolorze czarnym na kartonie szarym szorstkim; dobry stan zachowania (nieznaczne przebarwienia); gwarancja i opis.

Fi.4bx1A, Cp5x2
1 000 PLN
3337

1944 81 rocznica powstania styczniowego - Traugutt, znaczek za 20 f. w kolorze ciemnoultramarynowym na papierze szarym szorstkim grubym, z błędem "połączone TT", gwarancja Schmutz.

Fi.4dy2A
120 PLN
3338

1944 wydanie z nadrukiem dla obozu Gross-Born, gwarancja i oznaczenie.

Fi.6IIbx
100 PLN
3339

1944 Święto Morza, seria kasowana, gwarancja.

Fi.9-11
220 PLN
3340

1944 Rok Olimpijski, marginesowa seria kasowana w ładnym stanie, gwarancja Schmutz,.

Fi.12-14
320 PLN
3341

1944 Rok Olimpijski, podstawowa seria, gwarancja.

Fi.12-14
350 PLN
3342

1944 Święto Gór, znaczek za 30 f. w bardzo ciemnym odcieniu, gwarancja Krawczyk.

Fi.15
80 PLN
3343

1944 Święto Gór, marginesowy znaczek za 30 f., gwarancja.

Fi.15
50 PLN
3344

1944 Święto Gór, znaczek za 30 f. z podlepką na dole, gwarancja.

Fi.15
30 PLN
3345

1944 Święto Gór, czworoblok ze stemplem okolicznościowym Rocznicy Poczty Obozowej.

Fi.15
240 PLN
3346

1944 Święto Żołnierza - husarz, znaczek kasowany stemplem ozdobnym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA DZIEŃ 4" na wycinku; 1944 rocznica obrony Warszawy, blok czysty z kasownikiem na marginesie, przy użyciu pocztowym dodatkowo kasowano znaczki; na karcie albumowej z medalowej kolekcji Oivinda Bohna z Norwegii; gwarancja Krawczyk.

Fi.16, bl.7
280 PLN
3347

1944 Herby miast, marginesowa seria czysta, gwarancja.

Fi.17-21
70 PLN
3348

1944 Herby miast, marginesowa seria kasowana, gwarancja.

Fi.17-21
70 PLN
3349

1944 herby miast, dwie serie.

Fi.17-21
60 PLN
3350

1944 Herby miast - Kraków, do 31.X.1944 opłaty pocztowe były określane w walucie niemieckiej, a od 1.XI - wskutek wstrzymania przez niemiecką komendę obozu wypłat żołdu dla jeńców w bonach opiewających na walutę niemiecką - w walucie obozowej 1Piast=100gr, a jej kurs w stosunku do marki niemieckiej wynosił 1Mk=2Piasty; karta pocztowa z pełną treścią wysłana 24.XII.1944, ofrankowana znaczkiem w starej walucie za 10 fen (20 gr), co odpowiadało taryfie za kartę pocztową do 10 słów; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.18
400 PLN
3351

1944 herby miast, cztery luzaki z serii, dwa znaczki gwarancja Schmutz.

Fi.21
40 PLN
3352

1944 całostka grzecznościowo stemplowana, gwarancja na odwrocie Schmutz.

Fi.22, Cp26
80 PLN
3353

1944 Puławski i Kościuszko, czworobloki w pięknym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.23-4
650 PLN
3354

1944 26 rocznica odzyskania niepodległości, znaczek za 25 gr.,

Fi.25
60 PLN
3355

1944 26-rocznica Odzyskania Niepodległości, znaczek na wycinku, skasowany 11.XI w dniu wejścia do obiegu; gwarancja.

Fi.25
80 PLN
3356

1944 26. rocznica odzyskania niepodległości, gwarancja Schmutz.

Fi.25
200 PLN
3357

1944 całostka ((61 x 100 mm) grzecznościowo stemplowana, gwarancja na odwrocie Schmutz.

Fi.25, Cp26
80 PLN
3358

1944 25-lecie Akademii Górniczo-Hutniczej, kasowany znaczek za 50 gr., gwarancja Krawczyk.

Fi.26
50 PLN
3359

1944 25-lecie Akademii Górniczo-Hutniczej, czysty znaczek za 50 gr., gwarancja.

Fi.26
50 PLN
3360

1944 Święto Artylerii, narożny znaczek za 20 gr., gwarancja.

Fi.27
50 PLN
3361

1944 Święto Artylerii, narożny znaczek za 20 gr., gwarancja Schmutz.

Fi.27
60 PLN
3362

1944 Powstanie Wielkopolskie, czysty znaczek za 20 gr., gwarancja.

Fi.28
50 PLN
3363

1944 Święto Morza, grafika obozowa sygnowana EW (Eugeniusz Wierzbicki); bardzo dobry stan zachowania.


600 PLN
3364

1944 pocztówka z grafiką świąteczną.


180 PLN
3365

1944 Rocznica śmierci gen.W.Sikorskiego, bloki w obozie sprzedawano przeważnie z kasownikiem na marginesie, przy użyciu pocztowym dodatkowo kasowano znaczek, gwarancja Schmutz.

Fi.Bl.1
600 PLN
3366

1944 wymarsz Legionów - marszałek Józef Piłsudski, bloki w obozie sprzedawano przeważnie z kasownikiem na marginesie, przy użyciu pocztowym dodatkowo kasowano znaczek, gwarancja Schmutz.

Fi.Bl.2
260 PLN
3367

1944 wymarsz Legionów - marszałek Józef Piłsudski, dwie odmiany papieru; biała i kremowa; bloki w obozie sprzedawano przeważnie z kasownikiem na marginesie, przy użyciu pocztowym dodatkowo kasowano znaczek, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.2
600 PLN
3368

1944 wymarsz Legionów - marszałek Józef Piłsudski, blok pognieciony na marginesie, liczony jako czysty znaczek i tak zagwarantowany, sam znaczek w bardzo ładnym stanie, gwarancja.

Fi.(bl.2)
150 PLN