270 |
1918 list polecony z Schlock 12.10.18 do Niemiec, stempel cenzorski z Rygi plus niemiecki z Königsbergu, prowizoryczna erka, na odwrocie stempel cenzorski plus odbiorczy. | Fi.4, 8 |
| 350 PLN | |
271 |
1918 Poczta Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej na Pokuciu, wydanie przedrukowe dla rejonu Kołomyi, znaczki za 5/15 i 10/3 h. (Fi.900.-) w pięknym stanie z pełną oryginalną gumą bez podlepek, gwarancja Krawczyk. | Fi.5, 6 Mi.1, 2 |
| 400 PLN | |
272 |
1918 okupacja niemiecka - "Postgebiet Ob. Ost", polecona podwójna karta pocztowa, wysłana 19.XII z Rygi do Würzburga, cenzurowana w Królewcu; do opłacenia polecenia użyto dwóch odmian znaczka 10 fen; niespotykany walor (karta z niewielkimi przebarwieniami). | Fi.5, Cp6 |
| 200 PLN | |
273 |
1918 wydanie poczty Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej, gwarancja Sztaba. | Fi.6 |
| 80 PLN | |
274 |
1918 list firmowy - druk z Warszawy 12.8.18 do Berlina, stempel poznańskiej cenzury wojskowej. | Fi.8a |
| 20 PLN | |
275 |
1918 list polecony z Hapsal 29.6.18 do Niemiec, stemple cenzury wojskowej (jeden na odwrocie). | Fi.11 |
| 240 PLN | |
276 |
1918 list polecony z Schaulen (Szawle) 8.12.18 do Niemiec, stemple niemieckiej cenzury wojskowej (jeden na odwrocie), stempel odbiorczy na odwrocie. | Fi.12 |
| 300 PLN | |
277 |
1918 list firmowy z Warszawy 18.8. do Niemiec, stempel poznańskiej cenzury wojskowej. | Fi.12a |
| 50 PLN | |
278 |
1918 list polecony z Majohrenhof 28.9.18 do Niemiec, stemple cenzury i odbiorczy na odwrocie. | Fi.27 |
| 50 PLN | |
279 |
1918 okupacja austro-węgierska, adres przesyłkowy wysłany 25.III z urzędu etapowego Čačak (Serbia) do Mielca; zwraca uwagę użycie dwóch znaczków administracji wojskowej w Serbii; dla skartów opłaconych znaczkami poczty polowej katalog przewiduje wysokie dopłaty do ceny znaczków na liście !!! całość w bardzo dobrym stanie zachowania; sygn. "Esperantista Filatelejo". | Fi.69 Mi.P47B |
| 200 PLN | |
280 |
1918 okupacja niemiecka Rumunii, karta podwójna z opłaconą odpowiedzią. | Mi.P6 |
| 20 PLN | |
281 |
1918 okupacja niemiecka Rumunii, wydanie dla obszarów zajmowanego przez 9 Armię, podwójna karta czysta z przedrukiem, długość napisu Postkarte 28 mm (Mi.160 euro); bardzo dobry stan zachowania. | Mi.P3 |
| 200 PLN | |
282 |
1918 okupacja niemiecka Rumunii, wydanie dla obszarów zajmowanego przez 9 Armię, karta czysta z przedrukiem, długość napisu Postkarte 23 mm; usterka nadruku - brak lewej kropki w literze "ü" wyrazu "Gültig"; dobry stan zachowania. | Mi.P1 |
| 50 PLN | |
283 |
1918 okupacja niemiecka Rumunii, miejscowy list, przesłany 21.VIII w Bukareszcie; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.11 |
| 50 PLN | |
284 |
1918 okupacja niemiecka Belgii, list ofrankowany znaczkiem II wydania, wysłany za pośrednictwem poczty polowej nr.33 do Ressaix, listowa pieczęć formacyjna; niewielkie przebarwienia. | Mi.18 |
| 30 PLN | |
285 |
1918 okupacja niemiecka - "Etappengebiete West", list ofrankowany znaczkiem za 25C/20Pf wysłany 16.IV do miejscowości Weissenburg, znaczek unieważniony stemplem cenzury!!! dodatkowo dwa inne stemple cenzury; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.6a |
| 100 PLN | |
286 |
1918 list z Warszawy do Łask, mieszana frankatura znaczka GGW ze znaczkiem niemieckim. | |
| 40 PLN | |
287 |
1918 firmowy list polecony z Borysławia do Szwajcarii. | |
| 60 PLN | |
288 |
1918 list z Leżajska 13.04.18 do Szwecji, list został otwarty i po cenzurze zaklejony dwoma zalepkami urzędu cenzury w Děčinie (Tetschen) leżącym na granicy z Niemcami, również stempel z numerem cenzora 161 i jego parafką, drogą przez Niemcy przesyłka dotarła już po pięciu dniach do Sztokholmu, piękna dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania. | |
| 700 PLN | |
289 |
1918 przekaz paczkowy z Jodłowej 10.11.18 do Pragi opłacony znaczkami dopłaty zamiast opłaty. | |
| 80 PLN | |
290 |
1918 okupacja austro-węgierska, ENKLAWA JASNA GÓRA - widokówka wysłana 27.IV na Jasną Górę z austriackiej poczty etapowej w Hrubieszowie - kasownik z wyróżnikiem "c", stempelek formacyjny "K.u.k. Heimkehr-Station HRUBIESZÓW"; jak pisze A.Klamut "Filatelista" 5/2000: "Oryginalną korespondencję z Enklawy spotyka się bardzo rzadko. Jeszcze rzadziej można spotkać przesyłki adresowane do Enklawy."; walor na karcie albumowej w dobrym stanie zachowania (karta minimalnie naderwana); gwarancja Krawczyk. | |
| 800 PLN | |
291 |
1919 Rumuńska Poczta Okupacyjna na Pokuciu, znaczek prowizorycznego wydania przedrukowego za 60/30h, użyty w małej miejscowości Horodenka w dniu 19.VII.19 (Fi.800.-), gwarancja Krawczyk. | Fi.20 |
| 800 PLN | |
1220 |
1918 kartka z Lublina 28.X.19 do Kijowa, kartka pisana w języku rosyjskim, rzadki z tego okresu kierunek korespondencji. | |
| 150 PLN | |