Auction 57. WW1 occupation postage

270

1918 list polecony z Schlock 12.10.18 do Niemiec, stempel cenzorski z Rygi plus niemiecki z Königsbergu, prowizoryczna erka, na odwrocie stempel cenzorski plus odbiorczy.

Fi.4, 8
350 PLN
271

1918 Poczta Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej na Pokuciu, wydanie przedrukowe dla rejonu Kołomyi, znaczki za 5/15 i 10/3 h. (Fi.900.-) w pięknym stanie z pełną oryginalną gumą bez podlepek, gwarancja Krawczyk.

Fi.5, 6
Mi.1, 2
400 PLN
272

1918 okupacja niemiecka - "Postgebiet Ob. Ost", polecona podwójna karta pocztowa, wysłana 19.XII z Rygi do Würzburga, cenzurowana w Królewcu; do opłacenia polecenia użyto dwóch odmian znaczka 10 fen; niespotykany walor (karta z niewielkimi przebarwieniami).

Fi.5, Cp6
200 PLN
273

1918 wydanie poczty Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej, gwarancja Sztaba.

80 PLN
274

1918 list firmowy - druk z Warszawy 12.8.18 do Berlina, stempel poznańskiej cenzury wojskowej.

Fi.8a
20 PLN
275

1918 list polecony z Hapsal 29.6.18 do Niemiec, stemple cenzury wojskowej (jeden na odwrocie).

Fi.11
240 PLN
276

1918 list polecony z Schaulen (Szawle) 8.12.18 do Niemiec, stemple niemieckiej cenzury wojskowej (jeden na odwrocie), stempel odbiorczy na odwrocie.

Fi.12
300 PLN
277

1918 list firmowy z Warszawy 18.8. do Niemiec, stempel poznańskiej cenzury wojskowej.

Fi.12a
50 PLN
278

1918 list polecony z Majohrenhof 28.9.18 do Niemiec, stemple cenzury i odbiorczy na odwrocie.

Fi.27
50 PLN
279

1918 okupacja austro-węgierska, adres przesyłkowy wysłany 25.III z urzędu etapowego Čačak (Serbia) do Mielca; zwraca uwagę użycie dwóch znaczków administracji wojskowej w Serbii; dla skartów opłaconych znaczkami poczty polowej katalog przewiduje wysokie dopłaty do ceny znaczków na liście !!! całość w bardzo dobrym stanie zachowania; sygn. "Esperantista Filatelejo".

Fi.69
Mi.P47B
200 PLN
280

1918 okupacja niemiecka Rumunii, karta podwójna z opłaconą odpowiedzią.

Mi.P6
20 PLN
281

1918 okupacja niemiecka Rumunii, wydanie dla obszarów zajmowanego przez 9 Armię, podwójna karta czysta z przedrukiem, długość napisu Postkarte 28 mm (Mi.160 euro); bardzo dobry stan zachowania.

Mi.P3
200 PLN
282

1918 okupacja niemiecka Rumunii, wydanie dla obszarów zajmowanego przez 9 Armię, karta czysta z przedrukiem, długość napisu Postkarte 23 mm; usterka nadruku - brak lewej kropki w literze "ü" wyrazu "Gültig"; dobry stan zachowania.

Mi.P1
50 PLN
283

1918 okupacja niemiecka Rumunii, miejscowy list, przesłany 21.VIII w Bukareszcie; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.11
50 PLN
284

1918 okupacja niemiecka Belgii, list ofrankowany znaczkiem II wydania, wysłany za pośrednictwem poczty polowej nr.33 do Ressaix, listowa pieczęć formacyjna; niewielkie przebarwienia.

Mi.18
30 PLN
285

1918 okupacja niemiecka - "Etappengebiete West", list ofrankowany znaczkiem za 25C/20Pf wysłany 16.IV do miejscowości Weissenburg, znaczek unieważniony stemplem cenzury!!! dodatkowo dwa inne stemple cenzury; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.6a
100 PLN
286

1918 list z Warszawy do Łask, mieszana frankatura znaczka GGW ze znaczkiem niemieckim.

40 PLN
287

1918 firmowy list polecony z Borysławia do Szwajcarii.

60 PLN
288

1918 list z Leżajska 13.04.18 do Szwecji, list został otwarty i po cenzurze zaklejony dwoma zalepkami urzędu cenzury w Děčinie (Tetschen) leżącym na granicy z Niemcami, również stempel z numerem cenzora 161 i jego parafką, drogą przez Niemcy przesyłka dotarła już po pięciu dniach do Sztokholmu, piękna dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania.

700 PLN
289

1918 przekaz paczkowy z Jodłowej 10.11.18 do Pragi opłacony znaczkami dopłaty zamiast opłaty.

80 PLN
290

1918 okupacja austro-węgierska, ENKLAWA JASNA GÓRA - widokówka wysłana 27.IV na Jasną Górę z austriackiej poczty etapowej w Hrubieszowie - kasownik z wyróżnikiem "c", stempelek formacyjny "K.u.k. Heimkehr-Station HRUBIESZÓW"; jak pisze A.Klamut "Filatelista" 5/2000: "Oryginalną korespondencję z Enklawy spotyka się bardzo rzadko. Jeszcze rzadziej można spotkać przesyłki adresowane do Enklawy."; walor na karcie albumowej w dobrym stanie zachowania (karta minimalnie naderwana); gwarancja Krawczyk.

800 PLN
291

1919 Rumuńska Poczta Okupacyjna na Pokuciu, znaczek prowizorycznego wydania przedrukowego za 60/30h, użyty w małej miejscowości Horodenka w dniu 19.VII.19 (Fi.800.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.20
800 PLN
1220

1918 kartka z Lublina 28.X.19 do Kijowa, kartka pisana w języku rosyjskim, rzadki z tego okresu kierunek korespondencji.

150 PLN