Auction 57. Polish People's Republic 1952-1989

5307

1978 Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Argentynie, nowodruk.

Fi.2410-11ND
Mi.2557-58ND
200 PLN
5308

1978 Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Argentynie, numerowany nowodruk.

Fi.2410-11ND
Mi.2557-8 ND
140 PLN
5309

1978 Międzynarodowe Biennale Plakatu, arkusz sprzedażny.

Fi.2412
Mi.2559
20 PLN
5310

1978 motoryzacja polska -Polonez, kompletny arkusz sprzedażny złożony w połowie z pustopolami na górnym marginesie, uszkodzony prawy górny narożnik.

Fi.2414
Mi.2562
50 PLN
5311

1978 motoryzacja polska - Polonez, pasek z góry arkusza z pustopolami na marginesie.

Fi.2414
Mi.2556
35 PLN
5312

1978 20-lecie Organizacji Współpracy Łączności, arkusz sprzedażny.

Fi.2429
Mi.2576
13 PLN
5313

1978 arcydzieła sztuki - rzeźba "Pokój", znaczek za 1 zł. z narożem przeperforowanym końcówką grzebienia, z trzech stron cięty, z czwartej nie do końca ząbkowany; wspaniała ilustracja sposobu powstania tego błędu, gwarancja Krawczyk.

Fi.2430 MK2
Mi.2577Udr
400 PLN
5314

1978 arcydzieła dramaturgii polskiej, seria w arkuszach sprzedażnych,

Fi.2444-49
Mi.2591-96
50 PLN
5315

1978-1979 TOM XIII JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to 170 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

110 PLN
5316

1978 Światowa Wystawa Filatelistyczna "Praga 1978", oryginalna paczka zawierająca 100 sztuk bloku nie rozpieczętowana.

Fi.bl.60
Mi.Bl.73
60 PLN
5317

1978 "100 LECIE ZAWODOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W POZNANIU", całostka o sygnaturze VII.78 ostemplowana okolicznościowo 29.I w Poznaniu; temat - STRAŻ POŻARNA.

Fi.Cp664
20 PLN
5318

1979 Międzynarodowy Rok Dziecka, znaczek z pustopolem.

Fi.2458
Mi.2605
10 PLN
5319

1979 polska grafika współczesna, czworoblok znaczków ciętych.

Fi.2463nz
Mi.2610U
1 600 PLN
5320

1979 60-lecie PKOl, czworoblok bez druku barwy karminowej, gwarancja Kalinowski.

Fi.2466s
Mi.2613F
1 200 PLN
5321

1979 100 lat wędkarstwa polskiego, parka marginesowa bez druku barwy szarej - brak napisu POLSKA, gwarancja Kalinowski.

Fi.2471s
Mi.2617F
1 000 PLN
5322

1979 wizyta papieża Jana Pawła II w Polsce, kompletna seria w 35 znaczkowych arkuszach sprzedażnych zagiętych w połowie.

Fi.2482-3
Mi.2629-30
85 PLN
5323

1979 żegluga parowa na Wiśle, znaczek za 4.50 zł. z rzadkim błędem na 3 zn. tylko w 3 sektorze "latawiec nad dachem", gwarancja.

Fi.2487 B1
Mi.2635
80 PLN
5324

1979 kopalnia w Wieliczce. Wystawione na licytację są dwa nierozdzielone paski z sąsiednich rolek, wzmocniona punktowo perforacja między paskami. Rolki dostarczane były w "kolumnach" złożonych z 10 rolek. Dwie takie rolki z kolumny pokazuje górne zdjęcie (znaczka 2083).Perforacja między rolkami była nadcinana aby łatwiej było oderwać rolkę z kolumny. W otwartej rolce paski "rozjeżdżają się" prawie same i stad unikalność wystawionego obiektu. Kolumny oryginalnej 10-ciu rolek nie posiada dziś nawet Muzeum we Wrocławiu. Znana jest "kolumna" 4 rolek która posłużyła A.Kiełbasie i S Fołcie do opracowania opisu w ich podręczniku.

Fi.2491
Mi.2639
200 PLN
5325

1979 badanie kosmosu, dolny prawy znaczek z błędem "trzy gwiazdki".

Fi.2511s
Mi.2659
25 PLN
5326

1979 100 lat wędkarstwa polskiego, parka marginesowa bez druku barwy brązowej - brak napisu POLSKA, gwarancja Kalinowski.

Fi.2777s
Mi.2623F
1 000 PLN
5327

1979 rocznik kopert FDC (Fi. ponad 100.-).

90 PLN
5328

Fi.Bl.61ND
Mi.Bl.74ND
220 PLN
5329

1979 Wizyta papieża Jana Pawła II w Polsce, blok "złoty" z błędem "obcięty szeryf litery T w ŚWIĘTEGO" na kopercie FDC, gwarancja.

Fi.Bl.62a B1
Mi.Bl.75
25 PLN
5330

1979 Wizyta Papieża Jana Pawła II w Polsce, srebrny blok kasowany.

Fi.bl.106b (62)
Mi.Bl.76
25 PLN
5331

1979 Wizyta papieża Jana Pawła II w Polsce, blok "srebrny" z błędem "obcięty szeryf litery T w ŚWIĘTEGO" na kopercie FDC; gwarancja (Mi.50,- euro).

Fi.Bl.62b B1
Mi.Bl.76
50 PLN
5332

Fi.bl.65
Mi.Bl.79
70 PLN
5333

1979 "100 LECIE OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ", całostka ostemplowana okolicznościowo 23.VIII w Nieszawie; temat - STRAŻ POŻARNA.

Fi.Cp724
20 PLN
5334

1980-1989 komplet 10 czystych roczników obejmujący wszystkie podstawowe znaczki i bloki, nie zawierający: odmian, znaczków z przywieszkami, arkusików (Fi. ponad 740.-).

Fi.2516-3104
Mi.2664-3252
500 PLN
5335

1980 35. rocznica układu PRL - ZSRR, znaczek z uskokiem ząbkowania.

Fi.2533
Mi.2681
40 PLN
5336

1980 110 rocznica urodzin W.I.Lenina, marginesowa parka znaczków za 2,50 zł., prawy z błędem na poz.16 "krótszy przecinek", gwarancja.

Fi.2534+2534 B3
Mi.2682
15 PLN
5337

1980 110 rocznica urodzin W.I. Lenina, parka znaczka za 2,50 zł. z błędami: lewy z poz.34 "krótsze I w ROCZNICA", prawy z poz.35 "brak kropki po W i krótszy przecinek", gwarancja.

Fi.2534 B1+B2
Mi.2682 I+II
25 PLN
5338

1980 800-lecie Szkoły Płockiej - Małachowianki, znaczek bez druku barwy czarnej, lewy znaczek normalny dla porównania, gwarancja Schmutz. Katalog Fischera wycenia ten błąd na 600 PLN.

Fi.2544s
Mi.2692
460 PLN
5339

1980 Pablo Picasso, nowodruk w pięknym stanie.

Fi.2580ND
Mi.Bl.74ND
220 PLN
5340

40 PLN
5341

1980-1981 TOM XIV JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to 90 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

70 PLN
5342

1981 100 rocznica urodzin Pabla Picassa, arkusz sprzedażny zgięty w połowie.

Fi.2580
Mi.2728
34 PLN
5343

Fi.2608-12
Mi.2764-8
30 PLN
5344

1981 Międzynarodowe Konkursy im. Henryka Wieniawskiego, kompletny arkusz sprzedażny złożony w połowie.

Fi.2623
Mi.2771
36 PLN
5345

Fi.2631
Mi.2779
50 PLN
5346

1981 pomniki Ofiarom Grudnia 1970 roku, seria w arkuszach sprzedażnych.

Fi.2634-35
Mi.2782-83
40 PLN