Auction 56. Central Lithuania

29975

1921 różne rysunki, czworoblok prób znaczka za 1 mk. w kolorze czarnoniebieskim bez tła, gumowany, górne próby skośnie załamane - lekko jak widać na skanie, nieliczone, gwarancja Berbeka.

Fi.34 P2
160 PLN
29976

1921 różne rysunki - katedra Św.Stanisława w Wilnie, arkusz ząbkowanych znaczków za 2 mk. z kilkoma błędami perforacji - trzecie pionowe przesunięte w prawo, czwarte i i szóste lekko przesunięte, co spowodowało na końcach grzebienia powstanie podwójnej perforacji poziomej, bardzo ciekawe.

Fi.35B Mk
Mi.35A
500 PLN
29977

1921 różne rysunki, znaczek za 4 mk. z przesuniętym drukiem tła, gwarancja Krawczyk.

Fi.37A
Mi.37B
30 PLN
29978

1921 różne rysunki, makulatura znaczka za 4 mk., niespotykany druk na stronie gumowanej, guma pod rysunkiem i papier zachowane w bardzo ładnym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.37A MK
Mi.37B
400 PLN
29979

1921 różne rysunki, znaczek za 5 mk. o podwójnym druku, gwarancja Krawczyk.

Fi.38A Dp
Mi.38B
80 PLN
29980

1921 różne rysunki, makulatura znaczka za 6 mk., z podwójnym - normalnym i odwróconym tłem, gwarancja Schmutz.

Fi.39A Mk
Mi.39B
240 PLN
29981

1921 różne rysunki, próba znaczka za 6 mk., gwarancja Miszczak.

Fi.39P
80 PLN
29982

1921 różne rysunki, czworoblok prób znaczka za 6 mk., gwarancja Schmutz.

Fi.39P
320 PLN
29983

Fi.39P
80 PLN
29984

1921 różne rysunki, próba znaczka za 10 mk., gwarancja Miszczak.

Fi.40P
80 PLN
29985

1921 różne rysunki, czworoblok próby znaczka za 10 mk., w kolorze lila, bez tła, gwarancja Schmutz.

Fi.40 P2
240 PLN
29986

1921 różne rysunki, znaczek za 20 mk. ze znacznym przesunięciem tła, gwarancja.

Fi.41A
Mi.41B
30 PLN
29987

1921 różne rysunki, znaczek za 20 mk. z podwójnym - lekko przesuniętym i odwróconym, tłem; gwarancja Krawczyk.

Fi.41A MK
Mi.41B
60 PLN
29988

1921 różne rysunki, czworoblok niekatalogowanych prób znaczka za 20 mk. w kolorze ciemnobrązowym na papierze żółtopomarańczowym, gwarancja.

Fi.41 P2
240 PLN
29989

1921 1. rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, parka prób znaczka za 100 mk., gwarancja Schmutz.

Fi.42P
240 PLN
29990

1921 1. rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, parka prób znaczka za 100 mk.

Fi.42P3
450 PLN
29991

1921 1 rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, marginesowa próba znaczka za 100 mk., w kolorze czerwonym z tłem piaskowym (nakład 150 szt.), lekki abklatsch, gwarancja Schmutz.

Fi.42 P3
450 PLN
29992

Fi.43P
350 PLN
29993

Fi.43P
350 PLN
29994

Fi.43P
350 PLN
29995

Fi.43P
700 PLN
29996

Fi.43P
700 PLN
29997

Fi.43P
350 PLN
29998

1921 1 rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, bardzo rzadka niekatalogowana próba znaczka za 150 mk. w kolorach oliwkowym i czerwonym (inne próby z czerwoną ramką mają nakłady 30 i 50 szt.), sygnowana gwarancja Schmutz.

Fi.43 P22
1 000 PLN
29999

1921 1 rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, próba znaczka za 150 mk. w kolorach ciemnobrązowym i szarooliwkowym na papierze kredowym ! (część z nakładu 200 szt.), gwarancja.

Fi.43 P9
400 PLN
30000

1921 zawiadomienie o nadejściu "listu rek(omendowanego). amerykańskiego", nadane 27.XII jako przesyłka polecona z poczty polowej nr.23 przydzielonej do Dowództwa Wojsk Litwy Środkowej w Wilnie, wysłane do Dowództwa 23 pułku ułanów Grodzieńskich, ponieważ jednak adresat został detaszowany do Warszawy, przesyłkę po opatrzeniu stosownymi adnotacjami: "Zwrot" i "Kursa w Warszawie" wraz ze stempelkiem "Szw(adron). Gosp(odarczy). 23 p. ułanów Grodzieńskich" zwrócono na pocztę polową, skąd 24.I.1922 przesyłkę dosłano do Warszawy; bardzo rzadka całość z praktycznie niedostępnego (być może nie zachowanego) wewnętrznego obiegu pocztowego instytucji wojskowych Litwy Środkowej; bardzo dobry stan zachowania.

400 PLN
30001

Fi.D1, 3-5 P
400 PLN
30002

1921 znaczki dopłaty, komplet prób w kolorze lilabrązowym, na kremowoszarym papierze gazetowym, w czworoblokach, wszystkie o podwójnym druku, gwarancja.

Fi.D1,3-5 P Dp
320 PLN
30003

1921 znaczki dopłaty, makulatura, próba znaczka za 50 f., na podwójnym druku próby znaczka za 1 mk., obie niekatalogowane w kolorze czerwonym na szarym gąbczastym papierze gazetowym, sygnowane, gwarancja Schmutz.

Fi.D1/D2 P Dp
400 PLN
30004

1921 znaczki dopłaty, podwójny druk próby znaczka za 1 mk. w kolorze ciemnozielonym na białym papierze (część z nakładu 50 szt.), sygnowana, podwójna gwarancja Schmutz.

Fi.D2 P5 Dp
400 PLN
30005

1921 znaczki dopłaty, niekatalogowana marginesowa próba znaczka za 2 mk. w kolorze ciemnobrązowym na białym gładkim papierze, sygnowana, gwarancja Schmutz.

Fi.D3 P
250 PLN
30006

1921 znaczek dopłaty za 3 mk. w czworobloku, po lewej z błędem perforacja przez środek znaczka, podlepka na marginesie.

Fi.D4B
Mi.P4A
60 PLN
30007

1921 znaczki dopłaty, próba znaczka za 3 mk. w kolorze czarnobrązowym na białym prążkowanym pionowo papierze (nakład 100 szt.), sygnowana, gwarancja Schmutz.

Fi.D4 P7
250 PLN
30008

1921 znaczki dopłaty, makulatura, podwójny druk znaczka za 5 mk. na podwójnym druku znaczka za 2 mk. na białym średnim prążkowanym papierze., gwarancja.

Fi.D5/D3 P Dp
120 PLN
30009

1921 znaczki dopłaty, makulatura, podwójny druk próby znaczka za 5 mk. na podwójnym druku próby znaczka za 2 mk., obie niekatalogowane w kolorze lilabrązowym na białym średnim gładkim obustronnie kratkowanym papierze, gwarancja.

Fi.D5/D3 P Dp
250 PLN
30010

1921 próba znaczka dopłaty w kolorze ciemnobrązowym z drukiem podwójnym.

Fi.D5 P
70 PLN
30011

1921 znaczek dopłaty, druk obustronny znaczka za 20 mk.

Fi.D6B Dp
Mi.P6A
60 PLN
30012

1922 kartka pocztowa wysłana z Litwy Środkowej z Wilna 13.4.22 do Warszawy, ciekawy walor mimo słabego stanu.

Fi.37
180 PLN
30013

1922 kartka z Wilna 21.12.22 do Krakowa.

Fi.40
500 PLN
30014

1922 list z Wilna 30.I.22 do Warszawy, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.40
400 PLN