Auction 56. Inter-war Poland 1919-1939

29645

1934 wydanie przedrukowe, rzadki wieloblok znaczka z nadrukiem offsetowym w idealnym stanie, gwarancja Wiatrowski.

Fi.270Ib
Mi.291A
1 400 PLN
29646

1934 wydanie przedrukowe, znaczek za 25/80 gr. z nadrukiem offsetowym w kolorze niebieskoczarnym, gwarancja i opis.

Fi.270Ic
Mi.291Ia
577 PLN
29647

1934 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja.

Fi.270IIaNo
Mi.291K
700 PLN
29648

1934 wydanie przedrukowe, znaczek za 25/80 gr. z odwróconym nadrukiem typograficznym typu II, piękny stan, gwarancja i Schmutz.

Fi.270IIa No
Mi.291IB
1 000 PLN
29649

1934 wydanie przedrukowe, znaczek za 25/80 gr. z nadrukiem typograficznym typu III, lekki ślad podlepki, bardzo ładny stan, gwarancja i opis Schmutz..

Fi.270III
Mi.291II
450 PLN
29650

1934 wydanie prowizoryczne, znaczek z nadrukiem typu III - gr w jednej linii z 25, gwarancja Petriuk.

Fi.270III
Mi.291II
40 PLN
29651

1934 wydanie prowizoryczne, znaczek z błędem "przecinek zamiast kropki po gr".

Fi.271B1
Mi.292II
80 PLN
29652

Fi.271B1
Mi.292II
30 PLN
29653

1934 wydanie przedrukowe, gwarancja Petriuk.

Fi.272I
Mi.293I
120 PLN
29654

1934 wydanie przedrukowe, znaczek za 1/1,20 zł - frankatura mieszana, ekspresowy list polecony wysłany 11.VI.1937 z Lublina do Lwowa, fioletowy stempelek polecenia, na odwrocie kasowniki odbiorcze z 12.VI w tym niecodzienny "TELF.-TELEG. LWOW" z wyróżnikiem "j"; walor w minimalnie słabszym stanie zachowania.

Fi.272II
Mi.293II
60 PLN
29655

1934 zwrotne poświadczenie odbioru do listu wysłanego 3.III z Lublina do Krasnegostawu.

30 PLN
29656

1934 Telegram wspaniale ozdobiony patriotycznymi motywami, wewnątrz, na tle sztandarów, portrety w miniaturach marszałków Józefa Poniatowskiego i Józefa Piłsudskiego, na tylnej okładce ukazane przełomowe wydarzenia z dziejów oręża polskiego; piękne pamiątkowe wydawnictwo w minimalnie słabszym stanie zachowania (niewielkie rozdarcia na dolnej krawędzi i kilka zagnieceń) ilustracje nieuszkodzone.

200 PLN
29657

85 PLN
29658

1934 kartka nadana w ambulansie pocztowym Krynica - Tarnów nr 144.

Fi.Cp55
60 PLN
29659

1934 "Szkoła Podchor. Rez. Artylerii/ Opłata ulgowa (rozp. M.P.i T./ Nr.P.W. 501/70 z r. 1933" - stempel uprawniający niezawodowych podoficerów i żołnierzy służby czynnej do obniżonej opłaty za korespondencję, karta wydania przedrukowego wysłana 12.XI z Włodzimierza Wołyńskiego do Warszawy; karta podstawowa z usterką: "brak kropki po P w sygnaturze"; karta pionowo zgięta.

Fi.Cp58
150 PLN
29660

1934 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zebrzydowice - Warszawa nr 12 z wyróżnikiem a.

Fi.Cp63
50 PLN
29661

1934 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zakopane - Kraków nr 39.

Fi.Cp63
65 PLN
29662

1934 kartka nadana w ambulansie pocztowym Zakopane - Kraków nr 89.

Fi.Cp76
50 PLN
29663

Fi.224
Mi.232
40 PLN
29664

1935 list polecony z Janowca 2.12.35 opłacony znaczkiem na przesyłki lotnicze.

Fi.224, 252
Mi.232, 273
50 PLN
29665

1935 firmowy list z Warszawy do Anglii, wirnik propagandowy "ZAPISZ SIĘ NA CZŁONKA L.O.P.P.", znaczek za 50 gr w kolorze ciemnozielonym.

Fi.238d, 251
Mi.257, 272
25 PLN
29666

1935 całostka z obiegu z Lwowa z wirnikiem propagandowym poczty.

Fi.251, 252, Cp58
30 PLN
29667

1935 firmowy list polecony z Przeworska do Tarnowa.

Fi.251, 255
15 PLN
29668

1935 "POLSKI CZERWONY KRZYŻ/ CHRONI - RATUJE/ CZY JESTEŚ JUŻ CZŁONKIEM/ P.C.K." Warszawa 2, okolicznościowy wirnik na widokówce wysłanej 15.V do Otwocka (Myślicki 35 104).

Fi.251a, 252
Mi.272, 273
40 PLN
29669

1935 kartka z Krakowa do Torunia.

Fi.253
10 PLN
29670

1935 kartka z Staniątki 17.7.35 do Jutrosina.

Fi.253
Mi.274
10 PLN
29671

1935 WILEŃSZCZYZNA - WILNO - list wysłany 8.IV z Wilna do Hanoweru; duży kasownik nadawczy Wilno 2 z wyróżnikiem "l"; dobry stan zachowania.

Fi.257
Mi.278
50 PLN
29672

1935 wydanie żałobne po śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego, 5 gr - znaczek na drukach wysłanych 23.IX z Radomia do Jasła.

Fi.273
Mi.294
25 PLN
29673

1935 list z Komitetu Budowy Kopca marszałka Józefa Piłsudskiego na Węgry.

Fi.273, 278, 279
Mi.294, 299, 300&nbs
30 PLN
29674

1935 wydanie żałobne po śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego, seria w czworoblokach rozdzielonych pustopolem.

Fi.273-5
Mi.294-6
500 PLN
29675

1935 wydanie żałobne po śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego, komplet parek rozdzielonych pustopolem.

Fi.273-5I
Mi.294-6
140 PLN
29676

1935 wydanie żałobne po śmierci Józefa Piłsudskiego.

Fi.273-7
Mi.294-8
200 PLN
29677

1935 wydanie żałobne po śmierci Józefa Piłsudskiego, znaczki stemplowane.

Fi.273-7
Mi.294-8
20 PLN
29678

1935 wydanie żałobne po śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego, podstawowa seria w czworoblokach.

Fi.273-7
Mi.294-8
260 PLN
29679

1935 wydanie żałobne po śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego, czworoblok rozdzielony pustopolem.

Fi.274
Mi.294
100 PLN
29680

1935 wydanie żałobne po śmierci Józefa Piłsudskiego, narożny czworoblok.

Fi.275
Mi.291
10 PLN
29681

1935 kartka z Sosnowca 1.9.35 do Czechosłowacji.

Fi.275
Mi.296
10 PLN
29682

1935 AMBULANS NR.144 relacji KRYNICA - TARNÓW, list z Krynicy do miejscowości Pewel Mała przewieziony 11.VIII ambulansem nr.144; bardzo dobry stan zachowania; wewnątrz koperty list.

Fi.275I
Mi.296I
200 PLN
29683

1935 list z Bydgoszczy do Torunia.

Fi.275I
Mi.296I
10 PLN
29684

Fi.275I
Mi.296
200 PLN