Auction 56. Post offices abroad 1919-1939

30068

1930 Port Gdańsk, polskie znaczki opłaty bez przedruku użyte w Gdańsku, widokówka wysłana 16.VIII z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Lwowa; znaczek unieważniony kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZT-TEL." z wyróżnikiem "c"; minimalne punktowe przebarwienia na końcach części ząbków; gwarancja Schmutz.

Fi.240
Mi.259
250 PLN
30069

1931 Port Gdańsk, frankatura mieszana różnych wydań przedrukowych i znaczek polski bez przedruku, w parce pionowej znaczków za 1 gr dolny z błędem nadruku "prawa dolna nóżka K ścięta"; prawidłowo opłacony lotniczy list polecony wysłany 4.V z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Poznania; znaczki unieważnione kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZT.-TEL"; na odwrocie kasownik odbiorczy Poznań 3 z 4.5; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.1, 3, 14, 17, 222
Mi.1,3, 17, 20, 230
1 000 PLN
30070

1932 Port Gdańsk, prezydent Mościcki, znaczek za 1 zł. z nadrukiem pionowym PORT GDAŃSK (Fi.320.-), piękny stan, gwarancja Kalinowski.

Fi.22
Mi.25
300 PLN
30071

1933 Port Gdańsk, gwarancja Danowski,.

Fi.20v
80 PLN
30072

Fi.22
Mi.25
400 PLN
30073

Fi.22
Mi.25
700 PLN
30074

1933 Port Gdańsk, gwarancja Danowski.

Fi.24
120 PLN
30075

1933 Port Gdańsk, polska karta pocztowa (Henryk Sienkiewicz) o sygnaturze (I.1932) z hasłem propagandowym F, bez przedruku użyta w Gdańsku, wysłana 27.II z Polskiego Urzędu Gdańsk 2 do Katowic; znak opłaty unieważniony kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWY", ciekawa treść; całostki polskie prawidłowo użyte w polskich urzędach w Gdańsku, należą do wyjątkowo rzadkich walorów; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp48I
800 PLN
30076

1933 PRZESYŁKA URZĘDOWA - polskie znaczki urzędowe użyte w Gdańsku, list z Wydziału Wojskowego Komisarza Generalnego Rzplitej Polskiej na wolne miasto Gdańsk wysłany 28.XI z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Magistratu miasta Tczew; znaczek unieważniony kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWO-TEL." z wyróżnikiem "u"; kasownik odbiorczy na odwrocie; zachowana korespondencja urzędowa wysyłana za pośrednictwem polskich urzędów pocztowych w Gdańsku jest wyjątkowo rzadko spotykana i należy do prawdziwych filatelistycznych rarytasów; walor w dobrym stanie zachowania (minimalne punktowe przebarwienia); gwarancja.

Fi.U17
Mi.D17
2 500 PLN
30077

1934 Port Gdańsk, POSYŁKA MIESZANA, przesyłka pocztowa, składająca się z druków, próbek towarów lub papierów handlowych, opłacona jako polecona przesyłka pobraniowa - 1,30 zł (przesyłka mieszana 50 gr + polecenie 30 gr + pobranie 50 gr); wysłana 8.V z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Stanisławowa; znaczki unieważnione kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZT-TEL" z wyróżnikiem "c"; czarny stempelek polecenia; opaska firmowa "Silvikrin-Vertrieb"; kompletne przesyłki są unikalne (banderolę przy otwieraniu rozrywano i wyrzucano); bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.19, 21
Mi.22, 24
6 000 PLN
30078

1934 Port Gdańsk, godło państwa tzw. małe doniczki, seria czysta pojedyncza i w czworoblokach w idealnym stanie zachowania; znaczek za 5 gr. na liście poleconym - frankatura mieszana, wysłanym 23.IV z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do miejscowości Horochów; znaczki unieważnione kasownikiem "POLSKI URZĄD P.-T.No.1" z wyróżnikiem "e"; stempelek polecenia z automatycznym numeratorem i wyróżnikiem "1s"; koperta firmowa "THE ANGLO-ASIATIC COMPANY LTD."; na odwrocie kasownik odbiorczy; walory na karcie wystawowej z opisem; gwarancja znaczki - Schmutz, list -.

Fi.23-25, 19
Mi.26-28, 22
900 PLN
30079

1934 Port Gdańsk, seria wydania obiegowego, gwarancja Kalinowski.

Fi.23-5
120 PLN
30080

1934 Port Gdańsk, czworoblok znaczka za 10 gr., gwarancja Mikulski.

Fi.24
480 PLN
30081

1934 Port Gdańsk, polska karta pocztowa (Kolumna Zygmunta) z przedrukiem typu II: cyfra "1" z małym szeryfem, cyfra "5" pochyła; błąd w sygnaturze nakładu "brak kropki po Z"; po za lekkim zmatowieniem wzdłuż dolnej krawędzi - bardzo dobry stan zachowania; bardzo trudno dostępna karta, nie znaleziono nawet czystego egzemplarza do reprodukcji w katalogu Fischera; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp1II
Mi.P1b
1 350 PLN
30082

1935 Port Gdańsk, polskie znaczki opłaty bez przedruku użyte w Gdańsku, list wysłany 19.VI z Polskiego Urzędu Gdańsk 2 do Tczewa; znaczek unieważniony kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWY"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.275I
Mi.296I
400 PLN
30083

Fi.11, 280
450 PLN
30084

1936 Port Gdańsk, seria "widokowa" z przedrukiem, 15 gr - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 5.VI.37 z Polskiego Urzędu Gdańsk 2 do Krakowa; znaczek unieważniony kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWY No2"; dobry stan zachowania (prawy górny narożnik znaczka lekko zaokrąglony); gwarancja.

Fi.27
Mi.30
200 PLN
30085

1936 pasek prób z perforacją WZÓR, gwarancja Wiatrowski.

Fi.31P
2 000 PLN
30086

1936 Port Gdańsk, list wartościowy z polskiego urzędu pocztowego w Gdańsku 15.II.36 do Nowego Miasta nad Drwęcą.

400 PLN
30087

1936 Port Gdańsk, list wartościowy z polskiego urzędu pocztowego w Gdańsku 2.XI.36 do Nowego Miasta nad Drwęcą.

400 PLN
30088

1936 Port Gdańsk, polska karta pocztowa (M/S Piłsudski) z przedrukiem, hasło propagandowe - "TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA!"; niewielki nakład, przedruku dokonano na zaledwie 50.000 kart z 3 różnymi hasłami; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp2b
700 PLN
30089

1937 Port Gdańsk, frankatura mieszana - znaczki wydania przedrukowego i znaczek polski bez przedruku, list polecony wysłany 30.X z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Brodów; znaczki unieważnione kasownikiem "POLSKI URZĄD P.-T." z wyróżnikiem "k"; stempelek polecenia z automatycznym numeratorem, z wyróżnikiem "1k"; koperta firmowa "The Anglo-Asiatic Company Ltd.London oddział w Gdańsku", na odwrocie kasownik odbiorczy 1.XI; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.28, 280
Mi.31I, 301
600 PLN
30090

1937 Port Gdańsk, wydanie obiegowe - widoki (II), seria czysta (Mi.36 euro), gwarancja Kalinowski.

Fi.29-31
Mi.31II-33
50 PLN
30091

1937 Port Gdańsk, polska karta pocztowa (Lwów Uniwersytet) z przedrukiem, hasło propagandowe - "TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA!"; niewielki nakład, przedruku dokonano na zaledwie 50.000 kart z 3 różnymi hasłami, gwarancja.

Fi.Cp3b
500 PLN
30092

Fi.Cp3c
500 PLN
30093

1938 Port Gdańsk, seria "widokowa" z przedrukiem, 15 gr. - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 29.VII z Polskiego Urzędu Gdańsk 2 do miejscowości Pysznica; znaczek unieważniony kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWY" z wyróżnikiem "a"; doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.30
Mi.33
250 PLN
30094

1938 Port Gdańsk, FDC - 20 rocznica odzyskania niepodległości, 5 gr znaczek na kopercie ostemplowany grzecznościowo 11.XI w pierwszym dniu obiegu kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWY"; gwarancja Krawczyk.

Fi.32
Mi.34
40 PLN
30095

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, makulatura znaczka za 25 gr, gwarancja Wiatrowski.

Fi.34MK
150 PLN
30096

1938 Port Gdańsk, przesyłka do Gdańska przechodząca przez Polski Urząd Pocztowy nr.1 - ładnie frankowany list polecony wysłany 20.12 z Krakowa, m.in. znaczkiem z bloku nr.3, nalepka kontroli dewizowej; na odwrocie kasownik odbiorczy z 21.XII - "POLSKI URZĄD. P.-T." z wyróżnikiem "a"; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.294, 296, 301
Mi.315, 317, 322&nbs
100 PLN
30097

1938 Port Gdańsk, polski znaczek opłaty bez przedruku użyty w Gdańsku, fragment dokumentu pocztowego, znaczek unieważniony kasownikiem "POLSKI URZĄD P.-T. No 1" z wyróżnikiem "l"; walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.299
Mi.320
250 PLN
30098

1938 Port Gdańsk, znaczek cegiełka Stowarzyszenia Szkolnego sprzedawany w okienkach pocztowych.

160 PLN
30099

1938 Port Gdańsk, 20 rocznica odzyskania niepodległości, czysta karta wydania definitywnego, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp4
160 PLN
30100

1939 Port Gdańsk, 20 rocznica odzyskania niepodległości, 5 gr. - frankatura mieszana ze znaczkiem polskim bez przedruku, list polecony (druki II klasy) wysłany 21.VI z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Gdyni; znaczki unieważnione kasownikiem "POLSKI URZĄD P.-T." z wyróżnikiem "n", stempelek polecenia, na odwrocie kasownik odbiorczy; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (zaczernione nazwisko adresata); gwarancja Krawczyk.

Fi.32, 279
Mi.34, 300
300 PLN
30101

1939 list polecony z Warszawy 30.V.39 opłacony znaczkiem dla polskiej poczty w Gdańsku, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.35
220 PLN