Auction 56. Pre-stamp period

27806

1862 około, koszulka listu wysłanego 30.9 z miejscowości Pniewy do Łowicza, czerwony dwuwierszowy rosyjsko-polski stempel nadawczy PNIEWO typu VIIIB w ramce z dopisaną ręcznie w formie ułamka datą; stempelek "Interes Rządowy" (Czernik typ.IIIA) zwalniający korespondencję urzędową od opłaty pocztowej, na odwrocie urzędowa pieczęć z godłem; doskonały stan zachowania; gwarancja Gryżewski.

300 PLN
27807

1865-6 dwa listy z Gniezna i Poznania ze stemplem "Ogólny interes kościelny" w kolorze czarnym i niebieskim.

80 PLN
27808

1868 list z Lubicza do Rosji, stempel nadawczy typ IIA.

70 PLN
27809

1880 list składany z Limanowej do Krynicy.

50 PLN
27810

1993 znakomity reprint w twardej oprawie wydanej 1935 roku monografii autorstwa W.Polańskiego i W.Rachmanowa "Marki i stemple pocztowe w Polsce XVIII i XIX wieku", podstawowa pozycja dla zbieraczy przedfilatelistyki i Królestwa Polskiego. Zawiera cięty blok Legenda o Orle Białym, nakład 2000 egzemplarzy.

90 PLN