Auction 55. Central Lithuania

23193

1921 różne rysunki, znaczek za 20 mk. ze znacznym przesunięciem tła, gwarancja.

Fi.41A
Mi.41B
30 PLN
23194

1921 wydanie obiegowe - różne rysunki, czworoblok.

Fi.41A
20 PLN
23195

1921 różne rysunki, odmiany.

Fi.41A
20 PLN
23196

1921 różne rysunki, czworoblok niekatalogowanych prób znaczka za 20 mk. w kolorze ciemnobrązowym bez tła, na papierze żółtopomarańczowym, gwarancja.

Fi.41 P
240 PLN
23197

1921 1 rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, litografia drukarni "Lux", projektant nieznany; planowano wydanie sześciu wartości, do realizacji przyjęto dwie; spotyka się ich próby arkuszowe, odbitki z pramatrycy na kredowym papierze są unikalne; jednen egzemplarz opisał J.Falkowski w "Filateliscie" 7/2000; drugi oferowany na tej aukcji pochodzi ze słynnej kolekcji G.Hahne, fotoopinia Schmutz.

Fi.42-43 P
8 000 PLN
23198

1921 1. rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, parka prób znaczka za 100 mk., gwarancja Schmutz.

Fi.42P
250 PLN
23199

1921 1. rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, parka prób znaczka za 100 mk.

Fi.42P3
500 PLN
23200

1921 1 rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, próba znaczka za 100 mk., w kolorze zielonym z tłem piaskowym (nakład 50 szt.), gwarancja Schmutz.

Fi.42 P7
500 PLN
23201

1921 1 rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, makulatura unikalnej próby znaczka za 100 mk. w kolorze czerwonym bez tła, z częściowym brakiem rysunku po lewej (nakład 5 szt.), sygnowana, gwarancja Schmutz.

Fi.42 P9
1 200 PLN
23202

Fi.43P
400 PLN
23203

Fi.43P
800 PLN
23204

Fi.43P
800 PLN
23205

Fi.43P
400 PLN
23206

Fi.43P
400 PLN
23207

Fi.43P
400 PLN
23208

1921 1 rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, unikalna parka prób znaczków za 100 mk., lewa w kolorze granatowym bez tła (nakład 5 szt., Fi.800.-), prawa ugrowym tłem; istnienie takiej parki tłumaczy istnienie tak znikomej ilości prób bez tła, gwarancja Schmutz.

Fi.43 P8+P2
2 400 PLN
23209

200 PLN
23210

1921 karta pocztowa - nadruk litograficzny 2 mk. na niemieckim formularzu pocztowym sygnowanym C154/(10.16); bez treści, przygotowana do wysyłki (zaadresowana), dofrankowana znaczkiem za 2(+1)mk., ale ostatecznie ostemplowana grzecznościowo w dniu 16.4.21; nawet takie karty należą do wielkich rzadkości poczty Litwy Środkowej, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp3
2 500 PLN
23211

Fi.D1, 3-5 P
400 PLN
23212

Fi.D1, 3-5 P Dp
320 PLN
23213

1921 znaczki dopłaty, dwie serie z odmianami.

Fi.D1-6A
30 PLN
23214

1921 znaczki dopłaty, odmiany.

Fi.D1B
10 PLN
23215

1921 znaczki dopłaty, próba znaczka za 50 f. w kolorze lilabrązowym, niekatalogowana na białym gładkim średnim papierze, gwarancja Schmutz.

Fi.D1 P
250 PLN
23216

1921 znaczki dopłaty, próba znaczka za 50 f. w kolorze granatowoczarnym na białym prążkowanym poziomo papierze (nakład 100 szt.), gwarancja Schmutz.

Fi.D1 P4
250 PLN
23217

1921 znaczki dopłaty, próba znaczka za 2 mk. w kolorze ciemnobrązowym, niekatalogowana na kremowoszarym papierze gazetowym, gwarancja Schmutz.

Fi.D3 P
250 PLN
23218

1921 znaczki dopłaty, próba znaczka za 2 mk. w kolorze lilabrązowym, niekatalogowana na białym prążkowanym poziomo papierze, sygnowana, gwarancja Schmutz.

Fi.D3 P
250 PLN
23219

1921 znaczki dopłaty, próba znaczka za 2 mk. w kolorze czarnym na białym prążkowanym poziomo papierze (nakład 100 szt.), sygnowana, gwarancja Schmutz.

Fi.D3 P3
250 PLN
23220

1921 znaczki dopłaty, próba znaczka za 3 mk. w kolorze ciemnobrązowym, niekatalogowana na kremowoszarym papierze gazetowym, sygnowana, gwarancja Schmutz.

Fi.D4 P
250 PLN
23221

1921 znaczki dopłaty, rzadka próba znaczka za 3 mk. w kolorze czarnym na papierze białym prążkowanym pionowo (nakład 50 szt.), sygnowana, gwarancja Schmutz.

Fi.D4 P5
400 PLN
23222

1921 znaczki dopłaty, czworoblok prób znaczków dopłaty za 3 mk. w kolorze lilabrązowym, niekatalogowana na kremowoszarym papierze gazetowym, o poczwórnym druku, gwarancja Krawczyk.

Fi.D4 P Dptc.
400 PLN
23223

1921 znaczki dopłaty, znaczek na wycinku.

Fi.D5A
40 PLN
23224

1921 znaczki dopłaty, próba znaczka za 5 mk. w kolorze lilabrązowym, niekatalogowana na białym prążkowanym pionowo papierze, gwarancja Schmutz.

Fi.D5 P
250 PLN
23225

1921 próba znaczka dopłaty w kolorze ciemnobrązowym z drukiem podwójnym.

Fi.D5 P
70 PLN
23226

1921 znaczki dopłaty, czworoblok prób znaczków dopłaty za 5 mk. w kolorze lilabrązowym na kremowoszarym papierze gazetowym (Fi.600.-), o poczwórnym druku, gwarancja Krawczyk.

Fi.D5 P14 Dptc.
400 PLN
23227

1921 znaczki dopłaty, lewostronnie ząbkowana i ze śladem perforacji pionowej na środku, próba znaczka za 5 mk. w kolorze granatowoczarnym na białym papierze (nakład 50 szt.), gwarancja Schmutz.

Fi.D5 P3
400 PLN
23228

1921 znaczki dopłaty, znaczek makulaturowy z drukiem podwójnym.

Fi.D6Dp
90 PLN
23229

Fi.D6Dp
120 PLN
23230

Fi.D6 P1
300 PLN
23231

1922 list z Wilna 30.I.22 do Warszawy, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.40
360 PLN
23232

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, luzak z serii.

Fi.44A
30 PLN