Auction 55. Town postage 1914-1918

21522

1916 Zawiercie, znaczki za 10 f. bez nadruku kontrolnego, z ramką w kolorze szarolila, o różnych odcieniach: jedna bardziej lila, druga bardziej szara, bez gumy, oba gwarancja Mikstein.

Fi.1III
120 PLN
21523

1917 Częstochowa, kartka z Warszawy 24.1.17 do Częstochowy, pojedynczy stempel poczty miejskiej w Częstochowie.

Fi.2a
250 PLN
21524

Fi.2l+IVa
1 000 PLN
21525

270 PLN
21526

40 PLN
21527

40 PLN
21528

1917 miejscowa kartka z Częstochowy nadana 24.I.17, adresata poszukiwano przez biuro meldunkowe - stempel "Mit hilfe des meldeamtes nicht ermittelt", niedoręczona i zwrócona do najprawdopodobniej nieskutecznie do nadawcy, stemple urzędu doręczeniowego i stempel opłaty za 3 kop, dekoracyjny walor z śladami po oryginalnym obiegu.

Fi.2h
1 000 PLN
21529

Fi.1-2A
Mi.1-2B
800 PLN
21530

1917 Przedbórz, I wydanie, seria czysta z lekkim śladem podlepki, znaczek za 2 gr. typ 1, za 4 gr. typ 8, bardzo ładny stan, sygnowane, gwarancja Mikstein.

Fi.1-2B
Mi.1-2A
200 PLN
21531

1917 Przedbórz, I wydanie, ząbkowane znaczki kasowane na użytkowym wycinku z listu poleconego z papierami handlowymi - drukami (Mi.195 euro), gwarancja Schmutz.

Fi.1-2B
Mi.1-2A
250 PLN
21532

1917 Przedbórz, seria pierwszego wydania, minimalne ślady po podlepkach, gwarancja.

Fi.1-2B
200 PLN
21533

1917 Przedbórz, I wydanie, seria znaczków z międzypolem, znaczek za 2 gr. - typ 7 gwarancja Schmutz, znaczek za 4 gr. - typ 8, sygnatura Witkowski, gwarancja.

Fi.1-2 B
Mi.1-2A
600 PLN
21534

1917 Przedbórz, próba znaczka w kolorze ceglastym, gwarancja Schmutz.

Fi.1A P1
170 PLN
21535

1917 Przedbórz, I wydanie, list wysłany 17.XII z Warszawy, ofrankowany parką znaczków za 7,5 Pf. wydania "Gen.-Gouv. Warschau", pobranie opłaty za doręczenie udokumentowano 22.XII znaczkiem za 4 gr. typ 8, stempelek cenzury; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.2B
Mi.2A
500 PLN
21536

1917 Przedbórz, połówka znaczka za 4 gr. na wycinku, gwarancja Krawczyk.

Fi.2B
Mi.2A
80 PLN
21537

1917 Przedbórz, I wydanie, znaczek za 2 gr. - typ 8 z dwoma międzypolami, po prawej i na dole, gwarancja Schmutz.

Fi.2B
Mi.2A
800 PLN
21538

1917 Warszawa, miejscowy list z Warszawy1.2.17, stempel warszawskiej poczty miejskiej za 2 gr.

Fi.1a
80 PLN
21539

1917 Warszawa, list z Niemiec 9.1.17 do Warszawy, stempel poznańskiej cenzury wojskowej i stempel warszawskiej poczty miejskiej za 2 gr.

Fi.1b
120 PLN
21540

1917 Warszawa, miejscowy list z Warszawy 27.1.17, na odwrocie stempel warszawskiej poczty miejskiej za 6 gr.

Fi.2a
80 PLN
21541

1917 Warszawa, "6 GROSZY" - czerwony stempelek opłaty doręczeniowej I wydania, druki przesłane miejscowo; dobry stan zachowania.

Fi.2b
80 PLN
21542

1917 Warszawa, list z Niemiec 26.3.17 do Warszawy, stempel poznańskiej cenzury wojskowej i stempel warszawskiej poczty miejskiej za 6 gr.

Fi.2b
80 PLN
21543

1917 Warszawa, kartka z Koła 23.9.17 do Warszawy, stempel warszawskiej poczty miejskiej za 7 fen.

Fi.9a
80 PLN
21544

Fi.9a
80 PLN
21545

1917 Warszawa - "7 FENYGÓW", karta pocztowa wysłana 7.7 z Sosnowca, "7 FENYGÓW" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej III wydania; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.9b
100 PLN
21546

Fi.9b
60 PLN
21547

Fi.13b, 31a, 35a
150 PLN
21548

1917 Warszawa, zestaw 3 karnetów "Na biedne dzieci" zawierających serie znaczków dobroczynnych z portretami polskich królów wydanymi przez Obywatelską Komisję Ofiarności Publicznej, znaczki bez podlepek umieszczone w specjalnych karnetach, sporządzonych w małym nakładzie, przeznaczonych dla najwybitniejszych przedstawicieli życia publicznego i najhojniejszych darczyńców; doskonały stan zachowania.

450 PLN
21549

80 PLN
21550

50 PLN
21551

1917 Warszawa, kartka na ziemniaki i zupę ważna w okresie 22.I-4.II; bardzo dobry stan zachowania.

40 PLN
21552

1917 Warszawa, kartka na ziemniaki i zupę ważna w okresie 5.II-18; bardzo dobry stan zachowania.

40 PLN
21553

1918 Chęciny, znaczki poczty miejskiej z odmianami,

100 PLN
21554

1918 Chęciny, znaczki poczty miejskiej.

50 PLN
21555

1918 Chęciny, znaczki poczty miejskiej z odmianami.

100 PLN
21556

Fi.2l
800 PLN
21557

Fi.2l
500 PLN
21558

1918 Częstochowa, widokówka wysłana 25.III za pośrednictwem urzędu etapowego Hrubieszów do Częstochowy, ponieważ przesyłki wojskowe były zwolnione od opłaty pocztowej, dlatego odciśnięto tylko datownik poczty miejskiej "MIEJSKI URZĄD PRZESYŁKOWY" (Fi.700,-); pieczęć formacyjna "K.u.k. Heimkehr-Station/Hrubieszów"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.3a
500 PLN
21559

1918 Luboml, nieząbkowana seria czysta.

Fi.1-5A
Mi.1-5
120 PLN
21560

1918 Luboml, znaczek z odwróconym nominałem.

Fi.5As
20 PLN
21561

1918 Luboml, znaczki poczty miejskiej.

50 PLN