Auction 54. Overprint editions 1918-1919

15531

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 8, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.32II
Mi.31
280 PLN
15532

Fi.33 B
Mi.32
2 000 PLN
15533

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 48, minimalnie załamany narożnik, gwarancja Schmutz.

Fi.34
Mi.33
180 PLN
15534

Fi.34 B3
Mi.33
750 PLN
15535

Fi.35B1
Mi.34
240 PLN
15536

Fi.35B1
Mi.34
240 PLN
15537

Fi.35B1
Mi.34
300 PLN
15538

Fi.35B1
Mi.34
250 PLN
15539

Fi.35 B1
Mi.34
250 PLN
15540

Fi.35 B2
Mi.34
400 PLN
15541

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 20 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.67; widoczne na skanie lekkie zażółcenie i zatarcie na górze, poza tym w bardzo ładnym stanie (Fi.900.-), gwarancja Mikstein, firmowa Gryżewski, z opisem Schmutz.

Fi.36
Mi.35
600 PLN
15542

Fi.36B1
Mi.35
425 PLN
15543

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 20 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.4 "cienkie Z", sygnowany mgr. Sewczak-Keihlatchi, gwarancja i opis Miszczak.

Fi.36 B1
Mi.35
800 PLN
15544

Fi.36B2
Mi.35
1 600 PLN
15545

1919 wydanie krakowskie, list polecony z Cieszyna 26.I.19 do Bogumina, mieszana frankatura za 25 hal. z fałszywym müllerowskim nadrukiem i prawdziwym znaczkiem z nadrukiem pierwszej formy za 40 hal., osobliwe, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.37false, 40
1 200 PLN
15546

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 25 hal. z nadrukiem formą IIB poz.42, lekki ślad po podlepce, sygnowany, gwarancja A.Łaszkiewicz, de Julien, z opisem Mikstein.

Fi.37II
Mi.36
6 000 PLN
15547

1919 wydanie krakowskie, kasowany znaczek za 25/80 hal.

Fi.38
Mi.48
30 PLN
15548

Fi.38
Mi.48
250 PLN
15549

1919 wydanie krakowskie, znaczek z usterka w postaci uszkodzonych liter TA w nadruku, gwarancja Ryblewski.

Fi.38
Mi.48
200 PLN
15550

1919 wydanie krakowskie, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.38
Mi.48
40 PLN
15551

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 30 hal. z nadrukiem formą IIB poz.66, skasowany w Gorlicach gdzie był w sprzedaży, sygnowany Bruba, gwarancja Ćwiertnia, z opisem i sygnaturą sprawdzajacą SM Mikstein.

Fi.39
Mi.37
1 200 PLN
15552

1919 wydanie krakowskie, znaczek z odwróconym nadrukiem formy pierwszej z poz. 78, ślad po nieznacznym zagięciu, gwarancja Mikstein,.

Fi.40No
Mi.38K
1 000 PLN
15553

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 50 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.64, gwarancja Mikstein, z opisem Schmutz.

Fi.41
Mi.39
60 PLN
15554

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 50 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.36, lekko przytarty na froncie, gwarancja i opis.

Fi.41
Mi.39
20 PLN
15555

1919 wydanie krakowskie, kasowany znaczek za 50 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.89, ładny stan, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.41
Mi.39
40 PLN
15556

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 46, gwarancja Danowski.

Fi.41
Mi.39
70 PLN
15557

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 89, gwarancja Schmutz.

Fi.41
Mi.39
50 PLN
15558

Fi.41
Mi.39
40 PLN
15559

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 36, gwarancja Mikstein, Lewoński.

Fi.41
Mi.39
50 PLN
15560

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 50 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.93, z niekatalogowanym błędem "kropka zamiast kwadracika w rombie", gwarancja Mikstein, z opisem Krawczyk.

Fi.41 B
Mi.39
50 PLN
15561

Fi.41B1
Mi.39
70 PLN
15562

Fi.41B1
Mi.39
80 PLN
15563

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 60 hal. ze znacznie przesuniętym w pionie nadrukiem pierwszą formą poz.92, gwarancja Mikstein, z opisem Schmutz.

Fi.42
Mi.40
150 PLN
15564

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 60 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z usterką na poz.2 "w rombie zamiast kwadracika romb", sygnatura PIONIER, gwarancja i opis pozycji Schmutz.

Fi.42
Mi.40
50 PLN
15565

Fi.42
Mi.40
45 PLN
15566

1919 wydanie krakowskie, kasowany znaczek za 60 hal. z nadrukiem pierwszą formą z błędem na poz.85 "pęknięta litera K", poza słabszymi zabkami po lewej w ładnym stanie, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.42 B
Mi.40
60 PLN
15567

1919 wydanie krakowskie, parka znaczków za 60 hal. z nadrukiem pierwszą formą, oba z błędami na poz.24 i 25 "cienkie Z", w bardzo ładnym stanie, gwarancja Mikstein, z opisem Falkowski.

Fi.42 B1
Mi.40
140 PLN
15568

1919 wydanie krakowskie, znaczek w nadrukiem formy pierwszej z poz. 29-30, lewy znaczek bez błędu ślad po podlepce, prawy znaczek z błędem "uszkodzone A" postfrisz z lekko złamanym prawym dolnym ząbkiem, gwarancja Mikulski.

Fi.42B3
Mi.40
250 PLN
15569

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 20, minimalny ślad po podlepce, gwarancja Schmutz.

Fi.43
Mi.41
30 PLN
15570

1919 wydanie krakowskie, parka z nadrukiem pierwszej formy z poz. 26-27, lekkie przygięcie, gwarancja Gryżewski, Lewoński.

Fi.43
Mi.41
100 PLN