Auction 54. Russia

20917

1916 Rosja, korespondencja do Moskiewskiego Komitetu Pomocy Jeńcom Wojennym w Kopenhadze, list polecony wysłany 28.5 z miejscowości Lipeck () do ocenzurowania w Piotrogrodzie; dwie zalepki i dwa różne stempelki cenzury piotrogrodzkiej, w tym cenzora nr.105; nalepka polecenia z nazwą miejscowości alfabetem łacińskim; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.69II
140 PLN
20918

Mi.69
60 PLN
20919

1916 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list polecony wysłany 2.8 z Jekaterynosławia do ocenzurowania w Odessie, gdzie dotarł 26.8, skąd 29.9 wyekspediowano go do Danii, stempelek cenzury odeskiej cenzora nr.144 z dostawioną datą 8.AUG; stempelek polecenia z napisami grażdanką; kasownik odbiorczy 2.10 bardzo dobry stan zachowania; zwraca uwagę koperta firmowa z Białegostoku!!!

Mi.69II
140 PLN
20920

1916 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list wysłany 14.9 z miejscowości Pretoria ( .) w guberni orenburskiej; pieczątka cenzury orenburskiej cenzora nr.167; walor w dobrym stanie zachowania.

Mi.69
80 PLN
20921

Mi.63IIAb
150 PLN
20922

1916 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list wysłany 12.7 z miejscowości Kozłów ( .) do ocenzurowania w Moskwie, stempelek cenzury moskiewskiej z numerem cenzora 271; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.72II
100 PLN
20923

1916 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, koperta za 10 kop. wydania z 1913 roku, rozmiar 145x120mm ze ściętą klapą, dofrankowana i jako polecona wysłana 3.10 z miejscowości Pretoria ( .) w guberni orenburskiej; stempelek cenzury orenburskiej cenzora nr.19; zagraniczna nalepka polecenia z nazwą miejscowości alfabetem łacińskim; kasownik odbiorczy na odwrocie; walor w dobrym stanie zachowania.

Mi.U48B, 69
80 PLN
20924

1916 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, zwolniony od opłaty list jeniecki, wysłany 10.7 z miejscowości Rżew () do ocenzurowania w Piotrogrodzie, kwadratowy stempelek z liczbą 19, używany w sortowniach do oznaczania przesyłek kierowanych do ocenzurowania, stempel Piotrogrodu z datą 21.3, zalepka i pieczątka cenzury piotrogrodzkiej z numerem cenzora 116, list 13.7 wyekspediowano do Danii; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

140 PLN
20925

1916 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list polecony wysłany 29.11 z Wiatki, stempelek miejscowej cenzury z nr.239, nalepka polecenia z napisami alfabetem łacińskim, kasownik odbiorczy 24.12; dobry stan zachowania.

Mi.69II
80 PLN
20926

1917 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list pieniężny wysłany 26.6 z miejscowości Kuźnieck ( CAP.), niebieska zalepka dla przesyłek rejestrowanych z napisami grażanką !!! niedozwolona dla korespondencji zagranicznej, na odwrocie pięć pieczęci lakowych; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.66II, 72II
200 PLN
20927

1917 Persja - strefa rosyjska, list z Indii Brytyjskich, wysłany 7.IX drogą morsko-lądową z Bombaju do Isfahanu, który znajdował się na południowym skraju strefy rosyjskiej; stemple tranzytowe: Mohammerah (na granicy z Arabią) z 18.IX, Ahwaz z 25 i 26.IX; kasownik odbiorczy Isfahan, zalepka i stempelek cenzury brytyjskiej z Bombaju; całość w bardzo dobrym stanie zachowania (koperta z niewielkimi uszkodzeniami).

Mi.80
1 400 PLN
20928

1917 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, zwolniony od opłaty list jeniecki, wysłany 1.6 z miejscowości Juża (), stempel cenzury piotrogrodzkiej z numerem cenzora 574; bardzo dobry stan zachowania.

80 PLN
20929

1917 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list polecony wysłany 22.11 z miejscowości Tuła do ocenzurowania w Moskwie, kwadratowy stempelek z cyfrą 2, używany w sortowniach do oznaczania przesyłek kierowanych do ocenzurowania, zalepka i stempelek cenzury moskiewskiej nr.122; erka z napisami grażdanką !!! niedozwolona dla korespondencji zagranicznej, na odwrocie kasownik odbiorczy z datą 26.12, a na froncie duński stempelek "Brev ank. til Kbhvn 27.Dec 1917"; dobry stan zachowania

Mi.69II
120 PLN
20930

1917 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list polecony, wysłany 27.11 z miejscowości Kanawino ( .), kwadratowy stempelek z cyfrą 2, używany w sortowniach do oznaczania przesyłek kierowanych do ocenzurowania, pieczątka cenzury moskiewskiej z numerem cenzora 93, zwraca uwagę nietypowy stempelek polecenia, kasownik odbiorczy na odwrocie; dobry stan zachowania.

Mi.67II, 74II
100 PLN
20931

1918 Persja - strefa rosyjska, list wysłany 1.XII z miasta Reszt (Rasht) do Isfahanu, znaczek unieważniony kasownikiem RECHT (DEPART); dwa stemple tranzytowe Teheranu z 4 i 8.XII i odbiorczy Isfahan 16.XII (wszystkie te miasta znajdowały się na terenie dawnej strefy rosyjskiej); dodatkowo stempelek angielskiej cenzury "PASSED BY CENSOR NORPERFORCE" - jednostek brytyjskich operujących na północy Persji u wybrzeży Morza Kaspijskiego; całość w doskonałym stanie zachowania.

Mi.309
1 000 PLN
20932

1924 ZSRR, list polecony frankowany parką znaczków za 20 kop. wysłany 20.V z Leningradu do Warszawy, stemple leningradzkich urzędów pośrednich, kasownik odbiorczy Warszawa 24.V; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.241III
160 PLN
20933

1928 ZSRR, widokówka wysłana 23.VIII do Chabarowska, kasownik odbiorczy.

Mi.273A, 340
20 PLN
20934

Mi.273A
40 PLN
20935

1929 ZSRR, widokówka wysłana 4.III z Błagowieszczańska do Chabarowska, kasownik odbiorczy 7.III; znaczek w słabszym stanie.

Mi.342
15 PLN
20936

1931 ZSRR, nieząbkowana seria zepelinowa, na poleconym liście lotniczym wysłanym 15.V z Moskwy do Berlina w pierwszym dniu obiegu znaczków!!! stemple odbiorcze (same znaczki kasowane Mi.300 euro).

Mi.397-401C FDC
1 000 PLN
20937

1943/45 ZSRR, karta pocztowa, czysta.

Mi.P161III/03
30 PLN
20938

Mi.P161III/06
30 PLN
20939

1949 ZSRR, 100 lecie urodzin Iwana Pawłowa, seria czysta.

Mi.1381-82
10 PLN
20940

1952 ZSRR, 25 rocznica śmierci Wassilija Polenowa, seria czysta.

Mi.1649-50
15 PLN
20941

1953 ZSRR, kanał Wołga-Don, seria czysta.

Mi.1669-74
30 PLN