The auction will start on 17.06.2022

Auction 54. Foreign Postage on Polish territory

14455

1832 kompletny list z Poznania do Głogowa.

70 PLN
14456

1853 I wydanie Austrii - znaczek wydrukowany na pozaginanym papierze!!! 9 kr. - frankatura pojedyncza - po odklejeniu i rozprostowaniu papieru uzyskalibyśmy wspaniały błędnodruk z rysunkiem poprzecinanym niezadrukowanymi paskami papieru; list z pełną treścią wysłany 16/9 ze Lwowa do Steyr; znaczek bardzo ładnie cięty, dodatkowo owalny z ozdobnikami stempelek nadawcy; na odwrocie stemple: przejściowy Wiedeń i odbiorczy Steyr; bardzo ładna całość w doskonałym stanie zachowania.

Mi.5X
700 PLN
14457

1855 I wydanie Austrii - 6 kr. frankatura wielokrotna - dwa egzemplarze użyte na formularzu pocztowym !!! jeden bezpośrednio, drugi na dodatkowej adnotacji ze Lwowa, recepis zwrotny wysłany 19.I ze Lwowa do Tarnowa; znaczki krótko cięte u góry; nietypowe zastosowanie znaczków tego klasycznego europejskiego wydania; bardzo ciekawa całość.

Mi.4Y
600 PLN
14458

400 PLN
14459

1858 obwoluta listu z Ostrowa 1.12 ze stemplem numerowym 1111 do Krotoszyna.

Mi.10
260 PLN
14460

1861 zestaw 5 gazet (krakowski "CZAS"), których wysyłkę opłacono austriackimi znaczkami gazetowymi wydań z 1858 i 1861 roku, znaczki częściowo krótko cięte, kompletne przesyłki w ogólnie dobrym stanie zachowania - kopalnia wiedzy o tamtych czasach; bardzo wysoka wycena katalogowa (Mi. ponad 4000 euro!!!).

Mi.17, 23
600 PLN
14461

100 PLN
14462

1862 kompletny list urzędowy z Głuchowa przez Pogürzell (Pogorzel).

30 PLN
14463

1863 obwoluta listu z Poznania do Wałcza (Deutch Crone).

30 PLN
14464

1863 kompletny list urzędowy z Fraustadt (Wschowa).

25 PLN
14465

Mi.37I
100 PLN
14466

Mi.37I
100 PLN
14467

Mi.37I
15 PLN
14468

1867 gazeta Gwiazdka Cieszyńska, która to ukazywała się raz w tygodniu w sobotę z austriackim znaczkiem gazetowym doręczona w Nowym Sączu, gazeta spękana i pożółkła.

120 PLN
14469

1867 kompletny list urzędowy z Punitz (Poniec).

30 PLN
14470

1869 kompletny list urzędowy z Bojanowa.

25 PLN
14471

50 PLN
14472

1875 VI wydanie Austrii, 5 kr. - frankatura wielokrotna (dwie parki), list polecony "za rewersem", wysłany 6/7 z Bochni do Brzeska, stempelek polecenia "RECOM" i numer przesyłki "6"; na odwrocie naparstkowy kasownik odbiorczy i pieczęć lakowa nadawcy; całość w dobrym stanie zachowania.

Mi.37I
450 PLN
14473

1875 karta pocztowa za 5 kop. wysłana 18.XI z Rygi do miejscowości Felin (obecnie Viljandi w Estonii), kasownik odbiorczy na odwrocie; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.P2a
80 PLN
14474

1875 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta za 4 kop. przeznaczona do korespondencji miejscowej; słabszy stan zachowania (niewielkie miejscowe przebarwienia); sygnowano na odwrocie Bolesław SKIRMUNT.

Mi.P4
120 PLN
14475

1877 list urzędowy z Lissy (Leszna), w środku odbitka pieczęci pocztowej.

30 PLN
14476

Mi.37I
15 PLN
14477

1878 list z Krakowa do Wiednia, kasownik Kraków Dworzec (Wieczór), doskonały stan i prezencja.

100 PLN
14478

1880 list urzędowy z Kriewen (Krzywiń pow. Kościan).

20 PLN
14479

1880 około, obwoluta listu z Świdwina (Schievelbein) do Okonka na Pomorzu.

15 PLN
14480

1882 karta pocztowa za 3 kop., datowana "18/4 82 Station Kowal", wysłana 6.4 do Włocławka, przesłana wagonem pocztowym nr.27 relacji Warszawa-Aleksandrów - kasownik POCZTOWY WAGON ( ) No.27 z wyróżnikiem "7", znak opłaty skasowany nieczytelnie odciśniętym datownikiem, kasownik odbiorczy Włocławek na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.P5
200 PLN
14481

1883 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 5 kop., rozmiar: 145x81 mm; bardzo dobry stan zachowania (minimalne ślady podlepek na odwrocie).

Mi.U30C
60 PLN
14482

1884 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta pocztowa za 3 kop.; bardzo dobry stan zachowania (minimalny ślady podlepek na odwrocie).

Mi.P6
75 PLN
14483

Mi.P46
20 PLN
14484

1886 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, podwójna karta pocztowa za 3+3 kop.; bardzo dobry stan zachowania (praktycznie niewidoczny ślad podlepki na odwrocie).

Mi.P8
90 PLN
14485

1888 list wartościowy - 2000 zł - wysłany 19/3 ze Lwowa do Tarnowa, na odwrocie idealnie zachowane, nieuszkodzone pieczęcie lakowe z godłem Królestwa Galicji i Lodomerii "PIECZĘĆ GALICYJSKIEGO TOWARZYSTWA KREDYTOWEGO" i kasownik odbiorczy; całość w dobrym stanie zachowania.

250 PLN
14486

1889 koperta wysłana 1.VI.1890 z Suwałk do Lisbony!!! niezwykle rzadki, choć w Europie, kierunek wysyłki; datownik pośredni Preny z 2.VI i kasownik odbiorczy LISBOA, całość w dobrym stanie zachowania, sygnowano na odwrocie Bolesław SKIRMUNT.

Mi.U34A
500 PLN
14487

1889 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 5 kop., rozmiar: 145x81 mm; bardzo dobry stan zachowania (praktycznie niewidoczny ślad podlepki na odwrocie).

Mi.U32A
75 PLN
14488

1889 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 20 kop., rozmiar: 145x120 mm; bardzo dobry stan zachowania (praktycznie niewidoczny ślad podlepki na odwrocie).

Mi.U35B
80 PLN
14489

1889 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop., rozmiar: 145x81mm; bardzo dobry stan zachowania; sygnowano na odwrocie Bolesław SKIRMUNT.

Mi.U33A
70 PLN
14490

1889 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, podwójna karta pocztowa za 3+3 kop.; bardzo dobry stan zachowania (niewielki ślad podlepki na odwrocie).

Mi.P10I
50 PLN
14491

1890 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, sekretnik za 5 kop.; krawędzie z pełną oryginalną gumą, bardzo dobry stan zachowania (minimalny ślad podlepki na odwrocie).

Mi.K1
80 PLN
14492

1890 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, sekretnik za 10 kop., krawędzie z pełną oryginalną gumą, dobry stan zachowania (niewielkie miejscowe przebarwienia); sygnowano na odwrocie Bolesław SKIRMUNT.

Mi.K3
100 PLN
14493

1890 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta pocztowa za 3 kop.; słabszy stan zachowania (niewielkie miejscowe przebarwienia, prawy górny róg nadgięty); sygnowano na odwrocie Bolesław SKIRMUNT.

Mi.P13
20 PLN
14494

Mi.S4B
150 PLN