The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 54. PoW Woldenberg camp

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
17371

1942 Madonna Obozowa, kontrolna odbitka drzeworytu na różowym bibułkowym papierze, przedstawiająca figurę Matki Boskiej z Dzieciątkiem z kaplicy obozowej, dłuta wybitnego rzeźbiarza ppor. Stanisława Horno-Popławskiego, jeńca obozu - przed wojną profesora rzeźby na Uniwersytecie Stefana Batorego w Wilnie, w obozie zorganizowano dla niego nawet pracownię rzeźbiarską w której powstało wiele rzeźb, szkiców i projektów, zrealizowane prace przeznaczono głównie do kaplicy obozowej; walor na karcie albumowej.


2 500 PLN
17372

1942 korespondencja Wewnętrznego Ruchu Pocztowego bez opłaty znaczkowej, koperta wysłana 16.5 przez Fundusz Wdów i Sierot, oznaczona emblematem FWS; celem Funduszu była działalność charytatywna, polegająca na zbiórce pieniędzy przeznaczonych dla wdów i sierot po poległych w Wojnie Obronnej 1939, pośród wielu akcji pozyskiwania dochodów najbardziej skuteczną i mającą dużo dalej idące konsekwencje było zorganizowanie "Poczty Wielkanocnej", której nadspodziewany sukces zaowocował powstaniem regularnej Poczty Obozowej; bardzo rzadko spotykany walor w doskonałym stanie zachowania.


1 000 PLN
17373

1942 komplet 27 projektów znaczków na papierze bibułkowym wyróżnionych na 2 konkursie wewnętrznym Poczty Obozowej, w tym prace takich autorów jak Z.Pazda (I miejsce), M.Stępień (II i III m.) M.Puchalski i inni, piękny i rzadki komplet, wszystkie projekty gwarancja Schmutz.


2 100 PLN
17374

1942 projekt znaczka wykonany z okazji Wystawy Filatelistycznej, gwarancja.


350 PLN
17375

1942 wystawa filatelistyczna, bloczek ze stemplem pierwszego dnia wystawy, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.2
480 PLN
17376

1942 Wystawa Filatelistyczna, blok Madonna, piękny stan (Fi.800.-), gwarancja.

Fi.Bl.2
700 PLN
17377

1942 Wystawa Filatelistyczna, blok Madonna z bardzo rzadkim błędem "perła w koronie", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.Bl.2 B
1 600 PLN
17378

1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, karta pocztowa o jasnym, nieretuszowanym znaku opłaty, papier prążkowany na rewersie, karta ostemplowana 18.VI kasownikiem okolicznościowym "ZIELEŃCE", zaadresowana, ale bez treści, na odwrocie stempelek "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF.IIC" z parafką; dobry stan stan zachowania (nieliczne drobne przebarwienia); gwarancja Schmutz.

Fi.Cp2Iay
160 PLN
17379

1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, karta pocztowa o jasnym, retuszowanym znaku opłaty, papier prążkowany od strony znaku opłaty, doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp2IIax
250 PLN
17380

1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, karta pocztowa o jasnym, retuszowanym znaku opłaty, papier prążkowany od strony znaku opłaty, karta z oryginalnego obiegu pocztowego, wysłana 18.IX, doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp2IIax
150 PLN
17381

1942 Matka Boska Obozowa, całostka o jasnym znaku opłaty na papierze cieńszym, idealny stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp3
200 PLN
17382

1942 Matka Boska Obozowa, całostka o ciemnym znaku opłaty z dodatkowym stemplem "wystawa filatelistyczna" przesłana 7.X; dodatkowo stempelek Koła Filatelistów, na odwrocie zaproszenie wraz z programem imprezy; gwarancja.

Fi.Cp3
170 PLN
17383

1942 Matka Boska Obozowa, całostka o ciemnym znaku opłaty ostemplowanym kasownikiem okolicznościowym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA", bez treści na odwrocie; gwarancja.

Fi.Cp3
140 PLN
17384

1942 Matka Boska Ostrobramska, całostka o ciemnozielonym znaku opłaty, na papierze cieńszym, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp4
200 PLN
17385

1942 Matka Boska Ostrobramska, całostka o ciemnym znaku opłaty, na papierze pakunkowym szaroniebieskim szorstkim cieńszym, przesłana 23.XII, gwarancja.

Fi.Cp4y1
120 PLN
17386

1942 Matka Boska Obozowa, całostka na papierze y1, gwarancja.

Fi.Cp4y1
100 PLN
17387

1942 Matka Boska Ostrobramska, całostka o ciemnym znaku opłaty, na papierze pakunkowym szaroniebieskim szorstkim cieńszym, z dodatkowym znaczkiem za 20 fen. Matka Boska Częstochowska, ostemplowane kasownikiem okolicznościowym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA 8-11.XII"; gwarancja.

Fi.Cp4y1, 14y
150 PLN
17388

1942 "Wzór" - lotnik, całostka-druk biblioteczny z ręcznym ukośnym napisem "Wzór", przykładowo wypełniony, przeznaczona dla urzędników pocztowych jako egzemplarz okazowy i porównawczy prawidłowego druku bibliotecznego (w taryfach obozu była to osobna pozycja), dotychczas nieznany walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.Cp5
600 PLN
17389

1942 Lotnik - znak opłaty z karty pocztowej, odbitka z unieważnionej oryginalnej matrycy, gwarancja Krawczyk.

Fi.Cp5
30 PLN
17390

1942 Lotnik, uszkodzone litery P i A w POCZTÓWKA - późna faza z prawie niewidoczną literą A, czysta całostka w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp5
600 PLN
17391

1942 Lotnik, uszkodzone litery P i A w POCZTÓWKA - początkowa faza powstawania uszkodzenia, karta życzeniami noworocznymi wysłana 30.XII; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp5
500 PLN
17392

1942 Cyfry, zielony znaczek dopłaty za 10 fen na zawiadomieniu z apteki obozowej przesłanym 9.X na koszt odbiorcy, adnotacja "pobrać" czerwonym ołówkiem, dodatkowy stempelek "wystawa filatelistyczna"; zielone znaczki dopłat spotyka się zazwyczaj kasowane grzecznościowo, prawidłowo użyte na oryginalnych przesyłkach są niezwykle rzadkie; doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.D1
1 500 PLN
17393

1942-43 Cyfry, bardzo udane fałszerstwo na szkodę zbieraczy drogich znaczków dopłaty, arkusik z międzypolem, prawdziwe znaczki nie występują w tej postaci.

Fi.D1, 3 FFi
600 PLN
17394

1942-43 Cyfry, czysta seria znaczków dopłaty - wiele odmian papierów i kolorów, gwarancja Krawczyk, Schmutz.

Fi.D1-4
600 PLN
17395

1942-43 Cyfry, kasowana seria znaczków dopłaty - wszystkie odmiany, gwarancja Krawczyk, drogie Schmutz.

Fi.D1-4
400 PLN
17396

1942 seria znaczków z katalogowanymi odmianami, gwarancja Schmutz.

Fi.D1y-4bx3
500 PLN
17397

1943 kartka z grafiką wielkanocną na odwrocie ze stemplem okolicznościowym Leopolis Semper Fidelis.

Fi.16
100 PLN
17398

1943 kartka z grafiką wielkanocną na odwrocie.

Fi.16
90 PLN
17399

1943 kartka z grafika wielkanocną na odwrocie.

Fi.16
80 PLN
17400

1943 kartka z grafiką wielkanocna na odwrocie.

Fi.16
100 PLN
17401

1943 Pochodnia, znaczek z 10 fen na papierze białym gładkim bibułkowym na karcie pocztowej ozdobionej wielkanocną ilustracją, wysłanej 24.IV, dodatkowo stempel propagujący wystawę drzeworytu "DRUGA WYSTAWA DRZEWORYTU"; gwarancja Schmutz.

Fi.16x
180 PLN
17402

1943 23 rocznica odzyskania dostępu do Bałtyku, znaczek za 10+15 f. na wycinku z kasownikiem okolicznościowym, gwarancja.

Fi.18
40 PLN
17403

1943 23 rocznica odzyskania dostępu do Bałtyku, znaczek na wycinku z karty pocztowej wysłanej 10.II, unieważniony datownikiem okolicznościowym; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.18
45 PLN
17404

1943-1945 komplet czysty wszystkich znaczków wydanych pojedynczo przez Pocztę Obozu IIC, bardzo dobry stan zachowania; każdy znaczek gwarancja: Falkowski, Krawczyk, Schmutz (Fi. 390,-).

Fi.18, 31-41, 45, 46
300 PLN
17405

1943-1945 komplet kasowany wszystkich znaczków wydanych pojedynczo przez Pocztę Obozu IIC, poza znaczkiem "Krwawa Niedziela", który jest lekko pęknięty i nieczytelnie skasowany wszystkie inne w bardzo dobrym stanie zachowania; każdy znaczek gwarancja: Krawczyk (Fi. 1000,-).

Fi.18, 31-41, 45, 46
400 PLN
17406

1943 23 rocznica odzyskania dostępu do Bałtyku, znaczek za 10+15 f. z błędem "brak plamki na falach" kasowany okolicznościowo na wycinku, gwarancja.

Fi.18 s
80 PLN
17407

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, znaczek za 5 fen. na karcie, ostemplowany 14.VIII kasownikiem okolicznościowym "WYSTAWA DOM MIESZKALNY"; gwarancja.

Fi.19
60 PLN
17408

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria znaczków na karcie, skasowana okolicznościowo 24.V; gwarancja.

Fi.19-21
140 PLN
17409

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria czysta, gwarancja.

Fi.19-21
130 PLN
SOLD
17410

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria czysta, gwarancja.

Fi.19-21
120 PLN