Auction 54. Communist Poland 1945-1952

18067

1944 Goznak, znaczek z III walca za 25 gr. z błędem na poz.65 "skośne kreski od L i KA", gwarancja i opis.

Fi.342 B
Mi.383
25 PLN
18068

1944 Goznak, arkusz znaczka za 50 gr., doskonały materiał badawczy i porównawczy, arkusz zagięty w połowie z mankamentami na marginesach.

Fi.343
Mi.384
200 PLN
18069

Fi.343
Mi.384
200 PLN
18070

Fi.343
Mi.384
120 PLN
18071

Fi.343
Mi.384
100 PLN
18072

1944 Goznak, marginesowa seria znaczków w parkach pionowych; za 25 gr. w kolorze jasnobrązowoczerwonym - druk typograficzny i za 50 gr. w kolorze szarozielonym - druk rotograwiurowy, obie bez perforacji pomiędzy znaczkami, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.343s, Vb.s
Mi.382-83b UMs
2 800 PLN
18073

1944 KRN, makulaturowy znaczek zalany farbą drukarską, osobliwe, fotoatest Walocha.

Fi.344
Mi.386
300 PLN
18074

Fi.344
Mi.386
120 PLN
18075

Fi.344-6
Mi.386-8
350 PLN
18076

1944 K.R.N., znaczek za 1 zł./25 gr., z niekatalogowanym błędem na poz.36 "kropka po N jak odwrócony przecinek", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.344 B
Mi.386
30 PLN
18077

Fi.344 B
Mi.386
40 PLN
18078

Fi.344 B1, B2, B, B5
Mi.386
160 PLN
18079

Fi.344 B+B17
Mi.386
70 PLN
18080

1944 K.R.N. znaczek oryginalnie kasowany na wycinku, z nominałem 1 zł. na dole znaczka, gwarancja.

Fi.344x
Mi.386
160 PLN
18081

Fi.345
Mi.387
120 PLN
18082

1944 P.K.W.N., znaczek za 2 zł/25 gr z błędem na poz.25 "prawa kreska przerwana" na poleconej karcie pocztowej wysłanej 17.3 z Bydgoszczy do Krakowa, okupacyjna nalepka polecenia z wyciętymi niemieckimi napisami, w to miejsce dopisano nazwę urzędu i numer polecenia; stempelek cenzury wojskowej 866, na froncie kasownik odbiorczy; nie inspirowane filatelistycznie, przesyłki prawidłowo opłacone znaczkami tego wydania należą do wyjątkowo rzadkich, całość w doskonałym stanie zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.345 B5
Mi.387
1 200 PLN
18083

Fi.346
Mi.388
120 PLN
18084

1945 kartka z Zakopanego 27.2.45 do Krakowa, stempel cenzury wojskowej nr 504.

Fi.343
Mi.384
80 PLN
18085

1945 kartka (całostka GG) z Krakowa do Kielc, stempel cenzury nr 511.

Fi.343
Mi.384
100 PLN
18086

Fi.343
Mi.384
250 PLN
18087

Fi.343
Mi.384
60 PLN
18088

1945 kartka z Kielc 22.5.45 do Warszawy, stempel cenzury wojskowej nr 1788.

Fi.343
Mi.384
60 PLN
18089

1945 kartka z Będzina 20.7.45 do Warszawy, stempel cenzury wojskowej nr 2137.

Fi.343
Mi.384
60 PLN
18090

1945 list polecony z Warszawy 4.12.44 do Czerwonego Krzyża w Genewie, prowizoryczny kasownik urzędu pocztowego Warszawa 23, ciekawy brak cenzury, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.343
Mi.384
300 PLN
18091

Fi.343
Mi.384
150 PLN
18092

1945 stempel okolicznościowy Gniezna na miejscowo zaadresowanej kopercie.

Fi.343, 367
Mi.384, 399
90 PLN
18093

1945 P.K.W.N., kasowany znaczek za 2 zł./25 gr. z błędem na znaczku podstawowym z II walca na poz.96 "kropka pod P w POCZTA", gwarancja Krawczyk.

Fi.345 B
Mi.387
30 PLN
18094

1945 P.K.W.N. znaczek za 2 zł./25 gr. z błędem na znaczku podstawowym z III walca na poz.16 "kropka pomiędzy L i S", gwarancja i opis.

Fi.345 B
Mi.387
30 PLN
18095

1945 Traugutt - Powstanie Styczniowe, znaczek w kolorze brązowaworóżowym na cienkim 0,075 mm lekko prześwitującym papierze, gwarancja i opis koloru Schmutz.

Fi.347a
Mi.389
500 PLN
18096

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w kolorze brązoworóżowym z usterką "wcięcie w górnej ramce", gwarancja i opis Walocha.

Fi.347a
Mi.389
150 PLN
18097

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, czworoblok znaczków w kolorze brązowo różowym z fragmentem druku z niemieckiego formularza na odwrocie, gwarancja Schmutz.

Fi.347a
Mi.389
500 PLN
18098

1945 Traugutt - powstanie styczniowe, narożny czworoblok znaczków za 5 zł./25 gr. w różnych odcieniach, po lewej znaczki w kolorze jasnobrązoworóżowym, a po prawej w brązoworóżowym; dodatkowo prawy górny znaczek z poz.25 z najmniejszym prostokątem zasłaniającym nominał w całym arkuszu (5,5x4,1 mm) i występujacym w części nakładu błędem "uszkodzona cyfra 3 w 1863.", a lewy dolny na poz.29 ma prostokąt z charakterystycznym oczkiem w prawym górnym rogu; gwarancja i opis kolorów Schmutz.

Fi.347a
Mi.389
800 PLN
18099

Fi.347a
Mi.389
480 PLN
18100

1945 NIEZABITÓW, Traugutt - powstanie styczniowe, znaczek za 5 zł./25 gr. w kolorze brązoworóżowym, unieważniony kasownikiem prowizorycznym typu 220/1 - datownik przedwojenny, gwarancja i opis koloru Schmutz.

Fi.347a
400 PLN
18101

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, narożny czworoblok (dwa znaczki w kolorze brązowo różowym i dwa ciemno brązowo różowym) z poz. 21/27, znaczek z poz. 26 z błędem "biała plama przed szyją" na odwrocie fragment tekstu z niemieckiego formularza, na odwrocie którego drukowano arkusze tego wydania, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.347aB
Mi.389
1 000 PLN
18102

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, narożny znaczek znaczek w kolorze brązowo różowym z poz. 26 z błędem "biała plama przed szyją" na odwrocie fragment tekstu z niemieckiego formularza, na odwrocie którego drukowano arkusze tego wydania, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.347aB
Mi.389
500 PLN
18103

1945 Traugutt - powstanie styczniowe, znaczek za 5 zł./25 gr. w kolorze jasnobrązoworóżowym, z występującym w części nakładu błędem "kropka w tle po prawej", gwarancja i opis koloru Schmutz.

Fi.347a B
150 PLN
18104

1945 Traugutt - powstanie styczniowe, znaczek za 5 zł./25 gr. w kolorze brązoworóżowym, z błędem nadruku występującym na poz.1 w niewielkiej części nakładu "rozdzielony prostokąt" (Fi.+200%), gwarancja i opis koloru oraz błędu Schmutz.

Fi.347a B1
Mi.389
400 PLN
18105

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, narożna parka z niemieckim nadrukiem na odwrotnej stronie dolnego marginesu, lewy znaczek z błędem "biała plama obok szyi".

Fi.347aB11
Mi.389
450 PLN
18106

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w kolorze brązowoczerwonym na wycinku.

Fi.347b
Mi.389
250 PLN