Auction 54. Post offices abroad 1919-1939

16692

1919 Konstantynopol - wydanie polskiej poczty z nadrukiem LEVANT, seria na wycinkach z czytelnie odbitymi kasownikami, wysoko wyceniana (Fi.4200.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.1-12
3 400 PLN
16693

1919 Konstantynopol - wydanie polskiej poczty z nadrukiem LEVANT, wysoko wyceniana seria z nikłymi śladami po podlepkach, niektóre z prawie niewidocznymi; bardzo ładny stan, gwarancja Schmutz, Gryżewski, Mikulski, Kalinowski, wszystkie wyższe wartości po trzy gwarancje.

Fi.1-12
3 600 PLN
16694

1919 Konstantynopol, wydanie polskiej poczty z nadrukiem LEVANT, seria kasowana, wysoko wyceniana (Fi.3800.-), gwarancja Schmutz.

Fi.1-12
3 000 PLN
16695

1919 Konstantynopol, wydanie polskiej poczty z nadrukiem LEVANT, seria na podlepkach, gwarancja Danowski.

Fi.1-12
2 500 PLN
16696

1919 Konstantynopol, wydanie polskiej poczty z nadrukiem LEVANT, seria nowodruków, z pełną oryginalna gumą bez podlepek, gwarancja Falkowski,.

Fi.1-12 ND
150 PLN
16697

1919 Odessa, znaczek za 20 fen. z czarnym nadrukiem, gwarancja Schmutz.

Fi.2ay
700 PLN
16698

1919 Odessa, znaczek za 1 mk. z czarnym nadrukiem, gwarancja Danowski, Schmutz.

Fi.5a
700 PLN
16699

1919 znaczek wydania dla polskiego konsulatu w Konstantynopolu, gwarancja Schmutz.

Fi.6y
400 PLN
16700

1919 Konstantynopol, znaczek z nadrukiem LEVANT w kolorze matowym, gwarancja.

160 PLN
16701

1919 Konstantynopol, parka znaczków z nadrukiem LEVANT w kolorze wiśniowoczerwonym unieważnione kasownikiem polskiej placówki w Konstantynopolu z datą 19.III.20, najprawdopodobniej znaczki odklejono z obiegowej koperty, fotoatest Schmutz.

Fi.7x
800 PLN
16702

1920 Konstantynopol, luzaki z serii nowodruków z odmianami.

100 PLN
16703

1921 Konstantynopol - wydanie polskiej poczty z ozdobnym nadrukiem "LEVANT", nie wprowadzona do obiegu seria na lekkich podlepkach, gwarancja.

Fi.26-31
Mi.I-VIII
60 PLN
16704

1921 Konstantynopol, luzaki z serii nie wprowadzonej do obiegu.

60 PLN
16705

1925 Port Gdańsk, seria stemplowana z odmianami, gwarancja Schmutz.

Fi.1-11
150 PLN
16706

1925 Port Gdańsk, luzaki z serii, większość z gwarancjami.

Fi.1-11
30 PLN
16707

1925 Port Gdańsk, podstawowa seria, gwarancja.

Fi.1-11
450 PLN
16708

40 PLN
16709

1926 Port Gdańsk, wydanie obiegowe "różne widoki" z przedrukiem 5 gr. - frankatura wielokrotna, list wysłany 29.XII.1928 z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Warszawy; znaczki unieważniono kasownikiem "POLSKI URZĄD P.-T. No.1"; na odwrocie znaczek kwestarski z przedrukiem 10/3 gr. Stołecznego Komitetu Pomocy Bezrobotnym, doklejony zapewne w urzędzie odbiorczym, a datek pobrano prawdopodobnie od adresata; w charakterze kasownika odbiorczego użyto stempla mechanicznego z hasłem "DNI PRZECIWGRUŹLICZE/ KUP NALEPKĘ PRZECIWGRUŹLICZĄ" Warszawa 1 z wyróżnikiem "*b*" (Myślicki 28 119); dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.12
Mi.15
1 200 PLN
16710

1926 Port Gdańsk, wydanie obiegowe, czworobloki znaczków przedrukowane rzadką I formą, bardzo poszukiwane w Niemczech (Mi.800 euro), gwarancja 5 gr.(drogi) Schmutz, 10 gr. (tańszy) Kalinowski.

Fi.12-13aIx
1 600 PLN
16711

1926 Port Gdańsk, seria z odmianami, bez dwóch znaczków gwarancja Schmutz.

Fi.12-15
230 PLN
16712

1926 Port Gdańsk, wydanie obiegowe "różne widoki", nadruk na znaczku za 10 gr wczesnego nakładu (208I) - frankatura pojedyncza, druki wysłane 10.8 z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Krakowa; znaczek unieważniony kasownikiem "POLSKI URZ.P.-T." z oznaczeniem "No.1" umieszczonym pod mostkiem; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.12a
Mi.12
700 PLN
16713

Fi.12a-14a
Mi.12-14
900 PLN
16714

Fi.12a-14a
Mi.12-14
240 PLN
16715

1926 Port Gdańska, nadruk cienki, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.12aIx
50 PLN
16716

1926 Port Gdańsk, znaczek z nadrukiem typ I, charakterystycznie nierównomiernie nałożona guma, gwarancja Danowski,.

Fi.12Ix
180 PLN
16717

Fi.13aIx
20 PLN
16718

1926 Port Gdańsk, znaczek z nadrukiem typ I, gwarancja Danowski,.

Fi.13aIx
80 PLN
16719

1926 Port Gdańsk, wydanie obiegowe "różne widoki" z przedrukiem 15 gr - frankatura mieszana, list polecony ofrankowany parką poziomą, lewy znaczek z błędami: na znaczku podstawowym "owalne uszkodzenie prawego dolnego narożnika obejmujące ramkę, litery KA w POLSKA i kreskowane tło" oraz nadruku "wyszczerbione R i niedobite A"; wysłany 18.VI z Polskiego Urzędu Gdańsk 3 do Tczewa; znaczki unieważnione rzadkim kasownikiem "POLSKI URZĄD P.-T. No3" z wyróżnikiem "e"; czerwony stempelek polecenia z wyróżnikiem "b", kasownik odbiorczy na odwrocie, przesyłka minimalnie - o 1 gr (dopuszczalnie) przefrankowana; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.14a, 3
Mi.14, 3
2 000 PLN
16720

1926 Port Gdańska, gwarancja Schmutz.

Fi.14aIIx
60 PLN
16721

1926 Port Gdańsk, znaczek z nadrukiem z formy II, naturalna niewielka smuga bez gumy, gwarancja Danowski,.

Fi.14aIIx
200 PLN
16722

1926 cięta próba kreślona czerwonym tuszem, gwarancja Gryżewski, Łaszkiewicz, Wiatrowski.

Fi.14xP1
500 PLN
16723

1926 Port Gdańsk, wydanie przedrukowe na znaczku obiegowym z J.Piłsudskim, różne kolory, gwarancja Krawczyk,.

Fi.16abc
Mi.19abc
36 PLN
16724

1927 Port Gdańsk, kartka z Gdańska 18.7.27 do Krynicy.

Fi.13
140 PLN
16725

1927 kartka z Gdańska 22.3.27 do Krakowa.

Fi.13a
150 PLN
16726

1928 Port Gdańska,czworoblok.

Fi.35
10 PLN
16727

1929 Port Gdańsk, frankatura mieszana różnych wydań przedrukowych, list zleceniowy wysłany 12.II z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do urzędu w Kalwarii Zebrzydowskiej; znaczki unieważnione kasownikiem "POLSKI URZĄD P.-T. No1" z wyróżnikiem "e", czarny stempelek polecenia, kasownik odbiorczy na odwrocie; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.11, 12III
Mi.11, 15
250 PLN
16728

1929 Port Gdańsk, POSYŁKA MIESZANA, bardzo rzadko spotykany rodzaj przesyłki pocztowej składający się z druków, próbek towarów lub papierów handlowych, opłacona jako polecona przesyłka pobraniowa - 1,30 zł (przesyłka mieszana 50 gr + polecenie 30 gr + pobranie 50 gr); wysłana 5.X z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Rybnika; znaczki unieważnione kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZT-TEL" z wyróżnikiem "c"; czarny stempelek polecenia; opaska firmowa "Silvikrin-Vertrieb, właśc. Oton Weidner", kasownik odbiorczy Rybnik 6.10 na odwrocie; kompletne przesyłki mieszane są unikalne (banderole przy otwieraniu rozrywano i wyrzucano); oferowany egzemplarz, z mało znaczącymi w tej sytuacji uszkodzeniami znaczków, jest ogólnie w dobrym stanie zachowania i prezentuje się okazale; gwarancja Schmutz.

Fi.13, 19
Mi.16, 22
6 000 PLN
16729

1929 Port Gdańsk, list firmowy z Gdańska 30.X.29 do Czerska, koperta nieznacznie przycięta z lewej strony.

Fi.19
120 PLN
16730

1929 Port Gdańsk, prezydent Mościcki, znaczek za 1 zł. z nadrukiem poziomym PORT GDAŃSK na rzadkim papierze prążkowanym pionowo - 13 prążków na 2 cm (Fi.900.-), gwarancja Gepr.echt Landre.

Fi.20v
Mi.23y
800 PLN
16731

1929 Port Gdańsk, nadruk na zn. 239v, gwarancja Krawczyk.

Fi.20v
700 PLN