Auction 53. Foreign Postage on Polish territory

7401

Mi.S1
50 PLN
7402

1890 list pieniężny - adnotacja na froncie: "w środku 1000 złotych aust./ jeden banknot na 1000 fl." - do biskupa tarnowskiego Józefa Lobosa, nadany 23.X w urzędzie pocztowym Lwów Śródmieście, wysoka frankatura - 45 koron!!! na odwrocie zabezpieczające pieczęcie lakowe nadawcy, którym był Stanisław hrabia Tarnowski (1837-1917), uczony, polityk, historyk literatury polskiej, prezes Akademii Umiejętności, profesor i rektor UJ, przywódca Stańczyków, polski historyk literatury, krytyk, publicysta; zwraca uwagę adres nadawcy - hotel "George" we Lwowie! kasownik odbiorczy na odwrocie, dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania.

Mi.56, 59
450 PLN
7403

1891 kompletny list urzędowy ze Starego Sącza do Nowego Sącza.

30 PLN
7404

1893 list wysłany 18.I z Nowego Jorku do Przemyśla, na odwrocie dodatkowy wirnik poczty amerykańskiej, kasownik odbiorczy Przemyśl 2.II; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.65
150 PLN
7405

1894 list polecony z Ciężkowic do Chicago, piękny obieg pocztowy z niewielkiej miejscowości.

400 PLN
7406

1896 list urzędowy z Koszalina.

15 PLN
7407

Mi.E9
250 PLN
7408

1898 obwoluta listu urzędowy z Krakowa Stradomia do Krościenka, stempel odbiorczy na odwrocie.

30 PLN
7409

1898 austriackie sądowe znaczki doręczeniowe - 17 1/2 Kr. niebiesko/czarne - parka pionowa o ząbkowaniu ZL 12 1/2 na dowodzie doręczenia wysłanym 23.II z Jarosławia; wielokrotności na kompletnych przesyłkach są bardzo rzadko spotykane - wysoka wycena katalogowa; walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.Iax
Mi.1aB
600 PLN
7410

1899 kompletny blankiet przekazu pocztowego na kwotę 20 rubli, 26.VIII wysłany telegraficznie ( )!!! z Radomia do miejscowości Pawłowsk, formularz dodatkowo unieważniony dziurkowaniem; kasowniki odbiorcze 29.VIII na odwrocie; walor w tej formie rzadko spotykany, bardzo dobry stan zachowania.

Mi.A2
320 PLN
7411

1899 kompletny list urzędowy z Nowego Targu do Jordanowa.

30 PLN
7412

120 PLN
7413

1901 KORESPONDENCJA ZAMORSKA, list wysłany 6.III z Monachium do Aleksandrowa Pogranicznego, omyłkowo skierowany najpierw do Aleksandrii w Egipcie (13.III), stamtąd przesłany do Aleksandrii w Rumunii (23.III), a stamtąd zwrócony do Monachium (26.III); niespotykany walor o ładnie udokumentowany obieg pocztowy w bardzo dobrym stanie zachowania.

400 PLN
7414

1902 KORESPONDENCJA ZAMORSKA, widokówka wysłana 4.7 z Funchal na Maderze do Warszawy, kasownik przejściowy Lisbona z 7.8 i odbiorczy Warszawa 30.VII; zwraca uwagę dopisanie w trzech narożnikach znaczka wartości nominału "25", oryginalnie został on wydrukowany tylko w jednym narożniku; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.28
400 PLN
7415

20 PLN
7416

1903 widokówka (piękna litografia) wysłana 2.VI z Ostrowca do Rygi, przesłana ambulansem nr 110 relacji Ostrowiec-Koluszki - kasownik "POCZTOWY WAGON No110" ( 110); kasownik odbiorczy 4.VI.

Mi.43y
120 PLN
7417

1903 list pobraniowy wysłany 30.VI z urzędu Kraków-Piasek do Tarnowa, na froncie koperty adnotacja "za zaliczką K.600", stempelki: "Na koszt" i "ZA POBOREM" z wpisaną kwotą "K.0.50", dodatkowe adnotacje dotyczące wagi i opłaty za przesyłkę; na odwrocie ładnie zachowane, nieuszkodzone pieczęcie lakowe z godłem Królestwa Galicji i Lodomerii: "BANK KRAJOWY KRÓL. GALICYI I LODOMERYI W W.KS. KRAKOWSKIEM"; całość w dobrym stanie zachowania.

200 PLN
7418

1904 kartka z Ujanowic do Dulowej, kasownik rusztowy.

20 PLN
7419

1905 REWOLUCJA, karta pocztowa ozdobiona ręcznie malowanymi symbolami wolnościowo-patriotycznymi, datowana "9/XI 905" wysłana z Warszawy do Krakowa w okresie trwającej w Królestwie Polskim Rewolucji 1905 roku, fragment tekstu "Z kraju wolnych obywateli na których oczy całego świata patrzą za wywalczone swobody, ślę Ci...", rusztowy kasownik urzędu Warszawa 3, datownik odbiorczy Kraków; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

250 PLN
7420

1906 list pieniężny (62 ruble) przesłany miejscowo 1.VI w Białej, nalepka polecenia dla przesyłek wartościowych; na odwrocie dobrze zachowane zabezpieczające lakowe pieczęcie pocztowe; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.41y
150 PLN
7421

1907 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop., rozmiar: 145x120 mm; klapa ścięta; dobry stan zachowania (koperta nieco ściemniała).

Mi.U37B
70 PLN
7422

1907 kartka z Żywca 30.11.1907 do Grodzic.

20 PLN
7423

1909 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta pocztowa za 3 kop.; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.P21
40 PLN
7424

240 PLN
7425

1909 list z Monako do Warszawy, przesłany 27.II ambulansem na linii kolejowej Marsylia-Ventimiglia (MARSEILLE VINTIMILLE), na froncie stempelek grażdanką WYJĘTO ZE SKRZYNKI POCZTOWEJ ( ) z parafką i datą 18.II, przesyłkę przeadresowano i dosłano do miejscowości Brzozówka, na odwrocie warszawski stempel odbiorczy i kasownik Stopnica z 21.2; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania - rzadka destynacja.

Mi.25
300 PLN
7426

1909 list z Warszawy do Brukseli, na odwrocie stempel odbiorczy.

15 PLN
7427

1910 kartka z Niżniowa 13.9.1910 do Grodźca.

20 PLN
7428

20 PLN
7429

1913 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop., rozmiar: 145x110 mm; bardzo dobry stan zachowania (na odwrocie minimalny ubytek powierzchni papieru po podlepce).

Mi.U52B
70 PLN
7430

1913 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta pocztowa za 4 kop.; dobry stan zachowania (na odwrocie minimalne ślady po podlepkach).

Mi.P25
40 PLN
7431

1913 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, podwójna karta pocztowa za 3+3 kop.; bardzo dobry stan zachowania (czarne punkty widoczne na froncie karty występują tylko na ilustracji).

Mi.P27
280 PLN
7432

1913 KORESPONDENCJA ZAMORSKA, karta pocztowa ze Skierniewic wysłana 3.X z Żyrardowa do Rudolstadt w Niemczech, z nieznanych powodów omyłkowo skierowana do Nowego Jorku, gdzie dotarła 18.X; amerykańskie stempelki: "MISSENT" i "MISSENT TO NEW YORK"; ładnie udokumentowany obieg pocztowy; niecodzienny walor w dobrym stanie zachowania.

Mi.P21, 82
200 PLN
7433

Mi.142; P216
20 PLN
7434

1913 karta pocztowa wysłana 29.10 z miejscowości Januszpol do Warszawy, dobry stan zachowania

Mi.P13
30 PLN
7435

1913 karta pocztowa do Warszawy przesłana 23.10 ambulansem nr.37 relacji Charków-Odessa, owalny datownik z nieznanym wyróżnikiem *b*; kasownik odbiorczy na froncie; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.P26
150 PLN
7436

1913 kartka ze Szczecina do Berlina, widokówka Szczecin.

19 PLN
7437

1916 widokówka ze Lwowa, wysłana 21.III do Grazu, stempelek cenzury lwowskiej, karta poziomo zgięta.

Mi.142
12 PLN
7438

1916 list polecony z miejscowości Winnica (województwo podolskie I Rzeczypospolitej) do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, wysłany 28.3 do ocenzurowania w Odessie, gdzie dotarł 31.3, skąd dopiero 3.5 wyekspediowano go do Danii; stempelek cenzury odeskiej cenzora nr.297 z dostawioną datą 1.; zagraniczna nalepka polecenia z nazwą miejscowości alfabetem łacińskim; kasownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.69
150 PLN
7439

1916 list z miejscowości Jampol (województwo podolskie I Rzeczypospolitej) do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, zwolniony od opłaty, wysłany 2.5, kwadratowy stempelek z liczbą 19, używany w sortowniach do oznaczania przesyłek kierowanych do ocenzurowania, stempel Piotrogrodu z datą 15.6, zalepka i pieczątka cenzury piotrogrodzkiej z numerem cenzora 1198, list 2.7 wyekspediowano do Danii; bardzo dobry stan zachowania.

120 PLN
7440

1916 list z miejscowości Żaszków leżącej na terenie województwa kijowskiego I Rzeczypospolitej, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, zwolniony od opłaty list jeniecki, wysłany 8.6 do ocenzurowania w Piotrogrodzie, kwadratowy stempelek z liczbą 14, używany w sortowniach do oznaczania przesyłek kierowanych do ocenzurowania, stempel Piotrogrodu z datą 14.6 i pieczątka cenzury piotrogrodzkiej z numerem cenzora 631, list 2.7 wyekspediowano do Danii; bardzo dobry stan zachowania.

150 PLN