The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 53. Danzig

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
13139

1924 wydanie na przesyłki lotnicze, seria na podlepkach w ładnym stanie.

Fi.196-200
Mi.202-06 
200 PLN
13140

1924 wydanie na przesyłki lotnicze, znaczek za 10 Pf. z niekatalogowanym błędem "kropka obok lewej wieży" (podobnym do tego z poz.65), gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.196 B
Mi.202 
350 PLN
13141

1924 wydanie na przesyłki lotnicze, luzak z serii.

Fi.200
190 PLN
13142

1924 wydanie na przesyłki lotnicze, znaczek za 2,5 G. z opuszczoną dziurką - jak do automatów, gwarancja z opisem Schmutz.

Fi.200 B2
Mi.206III 
500 PLN
13143

1924-32 widoki Gdańska i okolicy, pełna (z odmianą koloru) seria na podlepkach w ładnym stanie.

Fi.201-07
Mi.207-13 
600 PLN
13144

1924 widoki Gdańska i okolic, seria.

Fi.201-5
850 PLN
13145

1924 wydanie obiegowe - widoki Gdańska i okolic, seria.

Fi.201-5
2 000 PLN
13146

1924 znaczek z numerem płyty na marginesie.

Fi.202
800 PLN
13147

1924 widoki Gdańska i okolic, luzaki z serii.

Fi.206, 207
144 PLN
SOLD
13148

1924-39 zestaw serii kasowanych w bardzo ładnym stanie, seria lotnicza - oba znaki wodne (Fi.520.-).


400 PLN
13149

1924-39 zestaw serii kasowanych w bardzo ładnym stanie, seria lotnicza - oba znaki wodne (Fi.520.-).


400 PLN
13150

1924 wydanie w nowej walucie, herb Gdańska na tarczy w owalu, 10 Pf, karton gładki, piaskowy, pionowa kreska pod k w Postkarte; dofrankowana karta, wysłana 19.XI z urzędu Danzing-Langfuhr (Wrzeszcz) do Rygi, kasownik odbiorczy.

Fi.Cp25by
Mi.P25b 
50 PLN
13151

1924 wydanie w nowej walucie, herb Gdańska na tarczy w owalu, 25 Pf, czysta.

Fi.Cp27
200 PLN
13152

1924 wydanie w nowej walucie, herb Gdańska na tarczy w owalu, 25 Pf część z opłaconą odpowiedzią karty podwójnej wysłana 8.X z urzędu Danzig-Langfuhr (Wrzeszcz) do Rygi.

Fi.Cp28A
Mi.P28F 
200 PLN
13153

1924 znaczek urzędowy.

Fi.U44
120 PLN
13154

1924 znaczek urzędowy.

Fi.U46
110 PLN
SOLD
13155

1924 znaczek urzędowy.

Fi.U48
330 PLN
13156

1924 znaczek urzędowy.

Fi.U51
320 PLN
13157

1925 wydanie obiegowe - widoki Gdańska i okolic, oryginalnie kasowane stemplem korkowym.

Fi.206-07
Mi.212-13 
80 PLN
13158

1925 wydanie obiegowe, odmiany.

Fi.208-9
108 PLN
SOLD
13159

1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/25 Pf, karta wysłana 17.VI z urzędu Danzig-Langfuhr do Rygi; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp29
220 PLN
13160

1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/ 25 Pf, ścięte "e" w "postale" i narożny lewy górny ornament obramowania; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp29
250 PLN
13161

1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/25 Pf.

Fi.Cp29
200 PLN
13162

1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/25 + 20/25 Pf karta podwójna, usterka karty podstawowej (części A) uszkodzone lewy i prawy narożne górne ornamenty obramowania i przerwana pionowa linia; karta w rzeczywistości prezentuje się o wiele korzystniej, jasne smugi są prawie niewidoczne.

Fi.Cp30
250 PLN
13163

1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/25 + 20/25 Pf karta podwójna, usterka karty podstawowej gruba linia adresowa pęknięta w dwóch miejscach.

Fi.Cp30
300 PLN
13164

1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/25 + 20/25 Pf karta podwójna, część na odpowiedź wysłana 21.VI.1927 z urzędu Danzig-Langfuhr do Karlsbadu.

Fi.Cp30B
Mi.P30A 
250 PLN
13165

1925 wydanie półilustrowane, 20 Pf karta czysta z ilustracją Zoppot.

Fi.Cp32
180 PLN
SOLD
13166

1925 VI, wydanie półilustrowane, 20 Pf karta czysta z ilustracją Danzig, Krantor; gruba linia adresowa wyszczerbiona u dołu.

Fi.Cp32
200 PLN
13167

1925 VI, wydanie półilustrowane, 20 Pf karta czysta z ilustracją Danzig, Rathaus.

Fi.Cp32
180 PLN
13168

1925 herb Gdańska w owalu, większy format karty, 20+20 Pf karta podwójna; idealny stan zachowania.

Fi.Cp37
400 PLN
13169

1925/28 wydanie półilustrowane, większy format, linie adresowe długości 58 mm, ilustracja Tiegenhof, an der Tiege; karta dorfankowana (opłata niezgodna z taryfą) wysłana 4.VI.1927 z urzędu Danzig-Langfuhr (Wrzeszcz).

Fi.Cp38I
150 PLN
13170

1925/28 wydanie półilustrowane, większy format, linie adresowe długości 58 mm, ilustracja Bohnsack; litera k w Postkarte uszkodzona u góry i gruba linia adresowa złamana; karta wysłana 22.XII.1926 z urzędu Danzig-Langfuhr (Wrzeszcz) do Bremenhaven; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp38I B3+B5
300 PLN
13171

1925/28 wydanie półilustrowane, większy format, linie adresowe długości 58 mm, ilustracja Danzig, Rathaus; gruba linia adresowa złamana; karta wysłana 22.XII.1926 z urzędu Danzig-Langfuhr (Wrzeszcz) do Bremenhaven; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp38I B5
250 PLN
13172

1925/28 wydanie półilustrowane, większy format, linie adresowe długości 58 mm, ilustracja Danzig, Technische Höchschule, gruba linia adresowa złamana; dofrankowana karta wysłana 5.II.1926 z urzędu Danzig - Langfur (Wrzeszcz) do USA.

Fi.Cp38I B5
250 PLN
13173

1925/28 wydanie półilustrowane, większy format, linie adresowe długości 58 mm, ilustracja Danzig, Technische Hochschule, gruba linia adresowa złamana; czysta.

Fi.Cp38I B5
300 PLN
13174

1926 KAHLBUDE - karta ze znakiem opłaty "Herb Gdańska na tarczy w owalu" (większy format), wysłana 4.7 z Kahlbude (Kolbudy) do Gdańska; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.Cp34I
80 PLN
13175

1927 wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 30 fen - frankatura pojedyncza, list opłacony jako polecona przesyłka miejscowa w obszarze Wolnego Miasta Gdańska, wysłany 1.11 z urzędu Gdańsk 1 (kasownik z wyróżnikiem "*1f"); datownik odbiorczy (z wyróżnikiem "*1s"); walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.192
Mi.196 
50 PLN
13176

1927 wydanie obiegowe, odmiany.

Fi.210w, z
18 PLN
SOLD
13177

1927 motorowiec "Preussen" linii żeglugowej Świnoujście - Sopot - Pilawa - Kłajpeda, widokówka z odbitką stempla pokładowego "na pełnym morzu" (Auf hoher See).


100 PLN
13178

1927 list lotniczy z Gdańska 9.11.27 do Berlina, na odwrocie stempel odbiorczy.


80 PLN